Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

do czego są przekaźniki jak je podłączać itp


Gość terranosaur

Rekomendowane odpowiedzi

Gość terranosaur

Siema Panowie, nie polewajcie odrazu z tego tematu. więc do rzeczy:

 

do czego są przekaźniki co jest w środku jakie mają zadanie etc

 

co trzeba(należy) podłączć przez przekaźniki

 

czy stosowanie przekaźników zależy od poboru prądu danego odbiornika (radio, halogeny, czajnik ;D)

 

czy np halogeny można podłączyć bezpośrednio z akumulator itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przeka%C5%BAnikośnik

W samochodach stosuje się do załączania obwodu o dużym poborze prądu (np. czajnik, czy halogeny - kilkanaście A) prądem rzędu mA. Dzięki temu możesz stosować normalne przełączniki, gdybyś podłączył przełącznik bezpośrednio w obwód, to by się stopił z nadmiaru ciepła. Dodatkowo należy dobierać przekrój przewodu do wartości prądu nim przesyłanego - więcej Amper - grubszy przewód.

 

Halogeny podłączasz bezpośrednio do aku (jeszcze trzeba dać bezpiecznik), natomiast zamiast włącznika dajesz przekaźnik i do niego podłączasz włącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moge ci pomóc gdzie chcesz zastosować lub nie wiesz jak to zrobić przekaznik to pytaj

 

pozdr.

 

Daniel :shiftyninja:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorzystam z okazji i podłączę się pod temat; ostatnio pojeździłem trochę po kałużach(do wys. progów, nie więcej) i przestała działać szyba kierowcy;zdemontowałem przełącznik-O.K. ;szukam dalej ,tym razem przekaźnika metodą na słuch; sukces!żółtki ukryli go w "słupku" prawych przednich drzwi poniżej wys. dolnego zawiasu!!!przekaźnik był co prawda zabezpieczony folią, ale i tak pływał; wysuszyłem, przeczyściłem-działa; tyle,że odpowiada on tylko za szybę kierowcy, przy opuszczaniu pozostałych szyb czy to przez kierowcę czy bezpośr. na danych drzwiach nie słychać żadnego przekaźnika ,czy są one podłączone bezpośr. z akumulatora?dodam, że działały i działają bez problemów.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...