Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] zbiornik spryskiwacza


Gość bobtrebor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

auto miało małą stłuczkę i jeden z wężyków wisi bezpańsko, druga sprawa to na odwrót podłączone sprzężenie spryskiwacza z ruchem wajchy przy kierownicy, zamiast psikać przy przyciągnięciu do siebie psika przy odepchnięciu i wtedy załącza się tylna wycieraczka zamiast przedniej,

jak to doprowadzić do porządku ? przy zbiorniku widzę tylko jedną pompkę z jednym króćcem do podłączenia wężyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p11.144 kombi, właśnie kupiłem więc nie jestem na 100% pewny ale mam zdjęcia i widzę, że nic się tam nie powinno wydarzyć śruby nie mają śladu odkręcania więc raczej na pewno nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji sedan zbiornik spryskiwaczy ma jedną pompkę, ponieważ spryskiwana jest tylko przednia szyba. W hatchback-u ze zbiorniczka wychodzą dwie pompki, bo dochodzi spryskiwanie tylnej szyby. Myśle, że w kombi jest tak samo jak w hatchback-u. Do zbiornika powinny dochodzić dwa wężyki i dwa osobne przewody zasilające do każdej z pompek.

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jedna pompka i jeden króciec, zbiornik nie jest przerabiany i mocowany do oryginalnych dziur, chyba że to zbiornik jednak wymieniony i po prostu mocowanie się nie zmieniła,

jeśli to prawda i jestem skazany na jedną pompkę to jak zrobić by pryskał na przednią szybę przy przyciaganiu wajchy tak jak oryginalnie nie przy odpychaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie zbiorników w obu przypadkach jest takie samo.

 

...jak zrobić by pryskał na przednią szybę przy przyciaganiu wajchy tak jak oryginalnie nie przy odpychaniu ?

Do zbiornika powinny dochodzić dwa przewody zasilające do dwóch pompek. Podłącz do pompki ten, który masz teraz niepodłączony i będzie gitara :)

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna ważna rzecz o której nie napisałem

 

silniczek chodzi zarówno wtedy gdy wajchę popchnę jak i wtedy gdy pociągnę...

 

więc chyba obsługuje obie szyby, tak jak pisze k_stach

 

gdzie więc podłączyć wiszący wężyk od tylnej szyby i jak zrobić by wajcha działała w odpowiednią stronę ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

prawdopodobnie walnięta była wcześniej pompka i ktoś założył z jednym biegiem, nie wiem czy dobrze kojarzę ale na jednej pompce chodzą dwa spryskiwacze przynajmniej tak chyba było w audi albo w fordzie nie pamiętam , mam P11.144 kombi sprawdzę jak wygląda i dam znać

:D :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem i zobaczyłem u mnie jest jedna pompka i wychodzą 2 wężyki a druga w zbioorniku jest od spryskiwacza świateł. Tylko przycisk mam pompkę mam ale nie mam spryskiwaczy :cry: :cry: :cry: :cry: chyba zajumali przewoźnicy :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że muszę kupić pompkę z dwoma króćcami ...

 

 

wielkie dzięki za wiadomość :D

 

no problema :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

udało mi się sprawę zakończyć, pewnie to nikomu nie pomoże bo rozwiązanie okazało się nietypowe, otóż:

 

pompka była oryginalna i 100% sprawna, tylko miała ułamany jeden krócieć (ten na przednią szybę) i była tak artystycznie zaklejona dziura po nim, że pod warstwą kurzu nie zauważyłem tego...

 

po kilku klejeniach (distal) udało mi się dokleić plastikowy wentylek jako nowy krócieć i szafa gra na obie szyby :)

 

gdyby jednak komuś taka pompka padła to w sklepach z częściami do japońców (np katowicki Kapitan) mają tego od groma i wystarczy przynieść starą na wzór i w cenie do 50 zł na pewno się kupi nową, jedynym problemem może być inna wtyczka ale to już mały problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze rozpisałem się a zapomniałem o jednym jeszcze problemie ;)

 

czy p11.144 ma też wskaźnik poziomu płynu spryskiwaczy? bo nie świeci mi kontrolka a kabel do pompki ma zaślepione odejście na bok, jeśli ma to co z tym zrobić by działał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...