Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Wymiana żarówki poświetlenia zegarów


Gość kkr

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem opis na klubowych stronach, ale niestety nie da się go zastosować.

Stanąłem przed nie lada problemem, jak wymienić żarówkę pod zegarami w Primierze z 2000 roku. Pojechałem do serwisu - niechcieli się tym zająć, zatelefonowałem do warszatatu klubowego - też niechcieli się tym zająć.

Co mam zrobić. Próbowałem wymienić sam, ale nie umiem się tam dostać.

 

Może ktoś zechce mi pomóc.

 

 

Przy okazji poszukiwania sposobu wymiany żarówki, znalazłem coś dziwnego w sąsiedztwie gniazda bezpieczników. Jest to skrzyneczka firmowana przez Siemensa, a na nalepce znajduje się napis świadczący o homologacji Ministra Łączności - naszej Państwowej władzy. Nie bardzo rozumiem, co to oznacza i do czego może służyć ten element. Być może jest to skrzynka z układem komputerowym, ale nie szłyszałem by na montaż tego rodzaju urządzeń konieczna była zgoda Ministra. Dziwności - jeszcze nie koniec. Samochód został sprowadzony ze Szwajcarii, skąd więc wzięło się to urządzenie z polskimi oznaczeniami?

 

Będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ministerstwo łączności - to wychodzi że jest to jakiś nadajnik/odbiornik fal radiowych (telefon GSM,radiopowiadamianie alarmu?)...tak sobie gdybam..

 

A z wymianą żaróweczek to chyba da się posiłkować instrukcją Scyzora-wielkich różnic nie powinno być, na pewno da się pogłówkować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, różnice są i to znaczne. Posiadam zabudowany panel radia, aby się do niego dostać, muszę chyba wymontować wszystkie poniżej umieszczone panele.

A to już jest trudne, gdyż trzeba wiedzieć, w którym miejscu są zatrzaski, jak je podważyć, aby całość wymontować bez uszkodzenia obudowy.

 

Głupia sprawa - spalona żarówka i jej wymiana, staje się problemem z kawału, jak to blondynka wymieniała żarówkę stojąc na obrotowym taborecie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...