Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N13] 1.6 GTI Poduszki silnika i skrzyni


beton88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od dłuższego czasu jestem panem i władcą słonecznika jednak ten czasem lubi się buntować.

Pozrywały się poduszki silnika i niestety nie mogę dostać nowych do GTI. Wiadomo ASO nie wchodzi w grę. Jednak są dostępne do 1.3, LX, do diesla, wszelakich innych benzyniaków.

 

1. Czym różnią się poduszki od innych silników jeśli wyglądają identycznie jak te co mam?

2. Te od diesla są droższe, czy to dlatego że może są twardsze?

 

Kolejny problem, zaczęło mi coś strzelać przy przeciążaniu sprzęgła(gwałtowne ruszanie przód, tył [na zmiane! 2 razy do przodu nie strzeli, tył analogicznie]), sprzęgło Valeo wymienione ok 5 miesięcy temu, przeguby zewnętrzne, sworznie, tuleje wachaczy, amortyzatory z poduchami sprężynami i łożyskami, skrzynia przeszła remont w Siedlcach u pana Dmowskiego.

Z racji tych wymian przypuszczam ze, przyczyną strzelania nie jest różnicowy (bo nie huczy ani nie szarpie), nie są przeguby wewnętrzne bo nie telepie mi samochodem przy 80-90km, samochód nie był walony (przynajmniej za mojej kadencji) tak żeby pokrzywione były połosie.

 

3. Czy słusznie winie zerwane poduszki za tą dolegliwość?

 

Co jakiś czas po jeździe nic nie strzela przy przeciążaniu tak jak opisałem, jednak czasami wraca i strzela po czym znowu jest Ok.

 

4. Czy to dlatego bo poduszki inaczej się układają i jest chwilowo dobrze?

 

 

Poduszka pod skrzynią jest prawie identyczna, da się ją wkręcić nie ma co prawda wieszaka na wydech i nie ma bolca trzymającego gumę miedzy poduszką a sankami.

Lewa poduszka ma inaczej osadzony wkład i przyspawane mniejsze kolanko na śrubę od boku i nie da się kompletnie jej wsadzić, w grę wchodzi tylko przeciśnięcie wkładu do starej.

Prawej nigdzie nie dostałem.

Te małe poduszki (przednia na dole i tylna na górze) są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...