Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Śruby regulacji drążków skrętnych


Gość dhaeraow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zabrałem się za podnoszenie mojego tyrana. Tył dźwignięty, więc zacząłem kręcić drążki. Zaraz po wstępnych oględzinach dało się poznać, że ktoś już tu grzebał. Nakrętka pod główką śruby regulacyjnej druga podłożona pod nakrętkę właściwą (no i na to kontra, tak więc w sumie trzy sztuki na jednej śrubie). Trochę pokręciłem no i wyszło szydło z worka. Obie śruby na pewnym odcinku mają pozrywane gwinty (stąd te patenty z nakrętkami). Reszta śruby dość poważnie skorodowana, nakrętki w podobnym stanie. Nie zastanawiając się długo pojechałem do sklepu metalowego i zdziwko. Nie mają takich śrub i generalnie będzie problem żeby dostać. Śruba sama w sobie to 12-tka z drobnym zwojem. Nie ufając starym założyłem zwykłe o twardości 8.8. No i pytanie czy można bez obaw na takich jeździć, czy szukać gdzieś po szrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wiesz po co stosuje sie drobny gwint. Jesli juz zalozyles srube ze zwyklym gwintem to mozesz jezdzic tylko ja bym zalozyl nakretke z wkladka plastikowa lub jesli zalozyles zwykla to zaloz kontre. W miedzyczasie poszukasz sobie srub z drobnym gwintem (pewnie bedzie M12x1,25).Szrot oczywiscie ze tak . Jesli nie dostaniesz o okreslonej dlugosci to wez dluzsze i niech tokarz zrobi gwint. Czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mój gust 8.8 to mało,

chyba warto poszukać i kupić lepszej klasy drobnozwojne, na pewno się coś dobierze nie koniecznie z pierwszego lepszego sklepu.

nie wiem czy znajdziesz tokarza który podejmie się dorabiania gwintu na śrubie takiej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie koledzy w szczecinie jest taki sklep ktory ma takie sroby. jezdze po calej polscie i jeszcze nigdzie nie spotkalem sie z takim wyborem srob. naprawe polecam zainteresowanym wytlumacze gdzie co i jak. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...