Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki przy hamowaniu


Gość forest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od półtorej roku posiadam Almerkę Tino 1.8 2003 r.

Spadł śnieg i w związku z tym pojawił sie dziwny objaw. Przy mocniejszyjm dociśnięciu hamulców, pojawia się stukot, nie wiem czy to ABS-y tak działają? Ma ktoś z was taki objaw? Czy jest coś normalnego, czy raczej mam się obawiać wizyty u mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość szymek157

Mam taki problem że:

w czasie hamowania słychać stukanie w okolicach przedniego prawego koła a w czasie gwałtownego przyspieszania z drugiej strony

lewa półośka ma luzy

i to się zaczęło po wymianie klocków i szlifowaniu tarczy

jedni mechanicy twierdzą że skrzynia biegów do wymiany a drudzy że przegub wewnętrzny czy coś tam do zrobienia

co mam z tym zrobić??

**pół roku temu były wymieniane simmeringi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taki problem że:

w czasie hamowania słychać stukanie w okolicach przedniego prawego koła a w czasie gwałtownego przyspieszania z drugiej strony

lewa półośka ma luzy

i to się zaczęło po wymianie klocków i szlifowaniu tarczy

jedni mechanicy twierdzą że skrzynia biegów do wymiany a drudzy że przegub wewnętrzny czy coś tam do zrobienia

co mam z tym zrobić??

**pół roku temu były wymieniane simmeringi

 

proponuje od sprawdzenia tarcz hamulcowych. Po wymianie mogły sie zwichrowac lub źle zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze, czy na pewno mocno dokręciłeś jażmo od mocowania zacisku. Przypuszczam że takiej gafy byś nie strzelił, ale to zmotywuje Cię do dokładnego obejrzenia tarcz, jażma i klocków. A może klocki mają luz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam do Was koledzy pytanie :

mam problem z hamulcami mianowicie taki

przy hamowaniu słychać szum to z dużych prędkości, natomiast przy dohamowaniach słychać dziwne stuki przy wciskaniu pedału hamulca i jego puszczaniu, nie wiem co to ? stawiał bym na tarcze , ale nie wiem na stówę, wydaje sie jakby te stuki dochodziły z prawej strony

proszę o pomoc :huh:

Edytowane przez darekjw77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przejrzeć klocki czy sie nie kończą,

Chyba że masz jakieś końcówki albo swożnie wybite i takie wrażenie jest podczas jazdy.

To najlepiej na stacje diagnostyczna w miare dobra jechac niech sprawdza na trzepakach luzy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,miałem podobnie,u mnie jeden z klocków miał luz,ale polecałbym j/w podjechać na stacje i sprawdzić zawieszenie na trzepakach,za dużo jest wszelkich połączeń w zawieszeniu żeby stwierdzić coś na "oko".Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się jak Ci koledzy podpowiadają o szarpakach. Np. wachacz jest na tulejach gumowych. Miałem podobny przypadek ale w innym samochodzie.

Na postoju i włączonym biegu, chwyć za koło i ruszaj przód-tył /możesz też i nogą/ zobacz czy nie będzie się przesuwać koło w przód-tył. Jeśli tak, tzn. że zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za rady

ale dziś jeszcze coś innego zauważyłem przy kręceniu kierownicą układ wydaje dźwięki (trzaski) ale to pod koniec , gdy zaczyna się już lekki opór , może faktycznie coś w zawieszeniu siedzi. Moją tinkę mam już prawie dwa lata w zawieszeniu nic jeszcze nie było robione, miałem kiedyś podobnie kiedyś w seacie wymienione było wszystko i też się tak robiło.

Może teraz jakieś propozycje macie. z szarpakami to bobry pomysł , za niecałe 2 miesiące mam przegląd to szkoda dwa razy płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się jak Ci koledzy podpowiadają o szarpakach. Np. wachacz jest na tulejach gumowych. Miałem podobny przypadek ale w innym samochodzie.

Na postoju i włączonym biegu, chwyć za koło i ruszaj przód-tył /możesz też i nogą/ zobacz czy nie będzie się przesuwać koło w przód-tył. Jeśli tak, tzn. że zawieszenie.

 

 

 

Wachacze są zawieszone na tulejach gumowo-metalowych a nie jak piszesz na gumowych inaczej daleko byś nie zajechał swoim traktorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też miałem puki stuki przy wolnej jezdzie.

Pojechałem na stacje diagnostyczna ,sprawdzili wszystko .Diagnoza do wymiany łaczniki stabilizatorów.

Koszt sprawdzenia 10 zł chyba nie wielki :whistle:.Wymieniałem chyba dwa tyg temu a przegląd mam za miesiac.

tylko denerwowało juz mnie te stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też miałem puki stuki przy wolnej jezdzie.

Pojechałem na stacje diagnostyczna ,sprawdzili wszystko .Diagnoza do wymiany łaczniki stabilizatorów.

Koszt sprawdzenia 10 zł chyba nie wielki :whistle:.Wymieniałem chyba dwa tyg temu a przegląd mam za miesiac.

tylko denerwowało juz mnie te stuki.

ok

dzięki i ja tak pewnie zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wachacze są zawieszone na tulejach gumowo-metalowych a nie jak piszesz na gumowych inaczej daleko byś nie zajechał swoim traktorkiem.

Benio - nie całkiem bym się z Tobą zgodził. Na krótkiej części wachacza, gumę wciskasz w wachacz a następnie w gumę wbijasz mocowanie do ramy, które jest zabezpieczone nakrętką - możesz zrobić to i odwrotnie, mocowanie z gumą do wachacza. Więc mocowanie wachacza jest w gumie. Natomiast na długim ramieniu wachacza na trzpień tego wachacza nakładasz też gumę a następnie obejmę metalową którą również przykręcasz ro ramy - możesz też zamontować w odwrotnej kolejności.

Mnie chodziło właśnie o te gumy. Jeśli się wyrobią to wachacz będzie w nich luźny i w ten czas koło może pracować w przód i tył, bo guma nie trzyma.

I bez urazy, ale nie ma tam tulei metalowo-gumowych, to tak dla sprostowania. Wachacz swój widziałem naocznie gdy wymieniali mi swożeń. No, chyba że ja mam inny wachacz.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benio - nie całkiem bym się z Tobą zgodził. Na krótkiej części wachacza, gumę wciskasz w wachacz a następnie w gumę wbijasz mocowanie do ramy, które jest zabezpieczone nakrętką - możesz zrobić to i odwrotnie, mocowanie z gumą do wachacza. Więc mocowanie wachacza jest w gumie. Natomiast na długim ramieniu wachacza na trzpień tego wachacza nakładasz też gumę a następnie obejmę metalową którą również przykręcasz ro ramy - możesz też zamontować w odwrotnej kolejności.

Mnie chodziło właśnie o te gumy. Jeśli się wyrobią to wachacz będzie w nich luźny i w ten czas koło może pracować w przód i tył, bo guma nie trzyma.

I bez urazy, ale nie ma tam tulei metalowo-gumowych, to tak dla sprostowania. Wachacz swój widziałem naocznie gdy wymieniali mi swożeń. No, chyba że ja mam inny wachacz.

 

 

 

 

Mirekg9.Możesz się ze mną nie zgodzić -twoje prawo,ale według Twojej wcześniejszej wypowiedzi wynikało,że w waHaczu są tylko połączenia gumowe i do tego się odniosłem,teraz w szerokim wywodzie stwierdziłeś jednak,że wszystkie gumy są jednak osadzone w lub na tulejach metalowych.Trochę konsekwencji w poradach-bez urazy!

Edytowane przez benio36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benio - urazy to ja nie mam. Może ja źle opisałem, a Ty źle zrozumiałeś.

Dla mnie, tuleja metalowo-gumowa ma postać taką:: wewnątrz i na zewnątrz to tuleja metalowa a między nimi guma. To wszystko razem odpowiednim procesem grzewczym np. hartowaniem jest zespolone w jedną całość.

Natomiast tutaj zakładasz gume na trzpień wahacza a mocujesz ją obejmą. Tak np. jest w Espero, natomiast np. Nubira ma tuleje metalowo-gumowe które trzeba wyciskać prasą. W naszych traktorkach prasy do wahaczy nie używasz, po za wymianą swożni. Wyobrażam to sobie tak, jak kiedys np. w Fiatach lub Polonezach był mocowany długi drążek reakcyjny. Grube gumy tzw. pół-księżyce zakładało się na drążek a następnie na to obejmę którą dokręcało się do ramy. Więc w tym i w tym przypadku pracuje tylko guma, a nie tuleja metalowo gumowa - I TO MIAŁEM NA MYŚLI.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już bo zaraz dojdziemy do mocowania wahaczy w średniowiecznych bryczkach,satysfakcjonuje mnie twoje wyjaśnienie.Pozdrawiam!

Nie trzeba cofać sie do średniowiecza. Próbowałem tylko jasno wyjaśnić, ale i tak wkradł się mały błąd. Nie chodzi o proces cieplny hartowania, tylko wulkanizowania.

Pozdrawiam i obyśmy wszyscy mieli jak najmniej problemów z naszymi traktorkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba cofać sie do średniowiecza. Próbowałem tylko jasno wyjaśnić, ale i tak wkradł się mały błąd. Nie chodzi o proces cieplny hartowania, tylko wulkanizowania.

Pozdrawiam i obyśmy wszyscy mieli jak najmniej problemów z naszymi traktorkami.

.

 

 

I tym miłym akcentem zakończmy ten temat.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymienione całe zawieszenie koszt części ok 550zł ( części z wyżej półki) plus zbieżność . Walnięte były łączniki stabilizatora i gumy na wahaczu , ale poradzono mi aby wymienić wszystko i mieć spokój na jakiś czas i tak zrobiłem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że miałem dobre podejrzenia co do wahaczy. Jeśli, jak mówisz, wymieniłeś całe zawieszenie to koszty są minimalne.

 

Tak , dokładnie jak piszesz , myślałem że koszty będą znacznie wyższe , ale zaprzyjaźniony mechanik ściągnął mi te części po cenach hurtowych więc nawet się nie zastanawiałem z wymianą wszystkiego, i tak mi też radził aby wymienić wszystko i nie robić sobie kosztów.

Wielkie dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...