Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z odpalaniem,drgania silnika terrano 2


Gość Bartolini-666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartolini-666

Problem z odpalaniem,drgania silnika terrano 2 97r.Wymieniana głowica i pompa wody na nową.Przed wymianą odpalał bez problemu nawet przy największym mrozach.W tej chwili trzeba ostro chechłać (czasami do wyczerpania akumulatora).No i bardzo duże drgania silnika.Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartolini-666

A mógł być ruszany rozrząd przy wymianie głowicy?Świece (3) były wymieniane 1,5 roku temu.Ciekawe jest to że przed wymianą głowicy palił dobrze,no i te drgania może to nie od silnika?Tylko że przed naprawą nie miał takich drgań.

 

Zaraz na początku nie chodzi równo dopiero po chwili i wciskaniu pedału gazu sytuacja się stabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sciagniecia glowicy musisz rozpiac rozrzad bo musisz wykrecic walek ( lub dwa walki rozrzadu. ) Poza tym nie wiem czy ten silnik jest bezkolizyjny . Jesli nie to jak by byl skopany rozrzad to by sie spotkaly zawory z tlokami. MOze ruszali zaplon i trzeba go dobrze ustawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle to jest wazne ze nie kat wyprzedzenia zaplonu tylko kat wtrysku. Moze na poczatek sprawdz swiece zarowe . To sobie sprawdzisz sam. .Jesli swiece beda dobre to nalezy sprawdzic kat wtrysku. Tak jak koledzy napisali mogli skopac rozrzad ale od strony pompy wtryskowej. Beda wlasnie takie klopoty z odpaleniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartolini-666

Zauważyłem też że lekko puszczają złączki na przewodzie od nastawnika do baku.Przy samym baku.Czy ta nieszczelność może mieć jakiś wpływ na odpalanie?Tylko to też było przed wymianą głowicy a palił dobrze....

 

W sobotę sprawdzę te świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma diesla a nie benzyne . To pocenie trzeba posprawdzac i usunac. Ono teraz nie musialo miec wplywu na odpalenie ale za jakis czas tak . Wiesz tak mysle bo pisales ze przed remontem palil dobrze . Ja bym sprawdzil kat wtrysku .Koledzy z terrano podadza ile to ma byc . Ja nie wiem. Swiece dla pewnosci mozesz sprawdzic ale jesli odpalal dobrze to chyba nie swiece. Trzeba sie ich zapytac co ruszali. A dobre masz obroty biegu jalowego po odpaleniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma diesla a nie benzyne . To pocenie trzeba posprawdzac i usunac. Ono teraz nie musialo miec wplywu na odpalenie ale za jakis czas tak . Wiesz tak mysle bo pisales ze przed remontem palil dobrze . Ja bym sprawdzil kat wtrysku .Koledzy z terrano podadza ile to ma byc . Ja nie wiem. Swiece dla pewnosci mozesz sprawdzic ale jesli odpalal dobrze to chyba nie swiece. Trzeba sie ich zapytac co ruszali. A dobre masz obroty biegu jalowego po odpaleniu ?

 

 

gdyby ktoś podał kat wtrysku dla 2,7TD też byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartolini-666

Dzisiaj trochę zerknąłem do auta.Świecy nie sprawdzałem bo jestem prawie pewien że to nie to.Ale....mam zamontowany filterek paliwa (przezroczysty) i zauważyłem że jak pod pompuję trochę ręcznie(niestety da się za każdym razem)pod czas pracy silnika ubywa paliwa.Myślę że gdzieś jest nie szczelna instalacja paliwowa...tylko gdzie.Pod czas jazdy auto nie idzie jak powinno ale tragedii nie ma jedzie bez przerywania.A jeżeli chodzi o drgania: możliwe że mam źle spasowane paski.Na dzień dzisiejszy na pewno pompa wody i wspomaganie nie są w jednej linii,czy to może być przyczyną drgań przy większych prędkościach?Nie wiem tylko czy wspomaganie jest krzywo czy pompa...na pierwszy rzut oka wspomaganie.A te kąty wtrysków to by się przydały.Narazie zaczne od nieszczelności,może coś znajdę.Tylko że nie widać żeby gdzieś diesel wyciekał oprócz tego przewodu powrotnego.

 

(AAAAAAA błędy mi nie wyskakują)

 

Witam.Szukałem i szukałem.Prześwietliłem ten przewód zwrotny od nastawnika pompy.Była zerdzewiała złączka blisko baku.Wymieniłem ją.Odpowietrzyłem przewody i auto pali teraz dobrze.Pozostaje kwestia bicia ale nie na kierownicy tylko drżenie całego auta.Sprawdzę najpierw wszystkie łączenia na wale czy jak to się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyżaki wałów sprawdź... jak drży całe auto, albo najlepiej wymień od razu. Koszt niewielki a uspokaja jak nie drży.

Edytowane przez terranosaur
po h taki długi cytat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kręciłem jednym wałem i tyka mi tak samo jak przy zmianie biegu(od niedawna)ale luzów nie wyczuwam na krzyżaku.Demontować i sprawdzić na stole?

 

Takie mam doświadczenie z Jeepa.

Niby na kanale wszystko ok, a jak zdjąłem to mi się rozpadły w rękach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakula kolega patrzyl w autodacie ze dla terrano 2,7TDi od 1996i powyzej silnik TD27TI kat wtrysku wynosi 0,275 +/- 0,02mm.

Terrano 2,7TD od 1990-1993 silnik TD 27T kat wtrysku wynosi 0,59 +/- 0,02mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Bartolini-666

Zabrałem się za ten wał,kupiłem dwa krzyżaki od Jeepa.Okazało się że jeden przy moście jest mocno wyrobiony.Wymieniłem go,drugi też miałem wymienić.Jednak przy pierwszym połamałem igiełki.Wymieniłem jeden.Drgania ustały.Jeszcze dużo do zrobienia.............

Edytowane przez Bartolini-666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...