Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] 2.0i 1993 problemy z rozruchem


KWB1961

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z rana samochód odpala bez problemu za pierwszym razem i mogę jeździć nawet cały dzień.W momęcie gdy wyłącze silnik i dłużej postoi np. godzinę ponowny rozruch jest niemożliwy. Można kręcić do woli i nic, dopiero po 5, 10 minutach za którymś razem odpali i znowu można jeżdzić do woli. Po krótkim postoju odpala normalnie do 15-20 minut. Proszę mądrych ludzi o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja gazowa jest w aucie???, sprawdź czujnik temperatury i jego podłączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy w tedy zapala sie kontrokla check czy jej nie ma wogule ,,,ew sprawdz przekażniki od eccs i pompy paliwa ew sprawdź wtedy ściągając jedną wtyczkę z wtrysku czy na białym kabli jest 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zobacz czy w tedy zapala sie kontrokla check czy jej nie ma wogule ,,,ew sprawdz przekażniki od eccs i pompy paliwa ew sprawdź wtedy ściągając jedną wtyczkę z wtrysku czy na białym kabli jest 12v

 

witam dzięki za wskazówki ,check nie zapala się natomiast przekaźniki i zasilanie na wtryskach sprawdzę w sobotę będzie więcej czasu

 

witam dzięki za wskazówki ,check nie zapala się natomiast przekaźniki i zasilanie na wtryskach sprawdzę w sobotę będzie więcej czasu

 

Witam szanownych forumowiczów problem z ponownym odpalaniem został rozwiązany ,filtr paliwa był wymieniony w ubiegłym roku dlatego nie brałem go pod uwagę a poza tym za filtrem paliwa po przekręceniu stacyjki pojawiało się paliwo i to mnie zmyliło ,wiec szukałem innych uszkodzeń bo samochód zachowywał się tak jak w pierwotnym opisie .Znajomy zasugerował abym wymienił filtr paliwa i nastąpił przełom a mianowicie samochód odpalał już za trzecim razem ale jeszcze go coś dławiło więc poszedłem tym tropem i cofnąłem się do zbiornika paliwa .Wyjąłem pompę z filtrem i dokładnie wypłukałem w benzynie ekstrakcyjnej ten filtr .Po ponownym zamontowaniu pompy samochód odpala za każdym razem .Czasami zachowanie samochodu może nas zmylić ,jeżeli ktoś ma podobną usterkę to może mój przykład pomoże.

 

Mam jeszcze inne usterki ABS oraz upływność akumulatora. 200mA opiszę to w innym poście . Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki

 

Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...