Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Regulacja jasności podświetlenia zegarów


waldi2100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów nissana. Jestem od bardzo niedawna właścicielem Primery kombi wersja Elegance z 2001 roku, silnik 2.0 140 KM i CVT. Zauważyłem że w większości wypadków Primery z ksenonami nie mają na desce potencjometru do regulacji jasności podświetlenia zegarów. Czy wobec tego brak jest generalnie tego drobnego udogodnienia w tym modelu, czy też jest inny sposób na regulację, którego nie znam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. W instrukcji obslugi p11.144 pisze o tym regulatorze -jesli zastosowano. Wydaje mi sie ze w takiej wersji to powinien byc wypas i powinny byc tez spryskiwacze reflektorow podgrzewane siedzenia i rozne bajery. Powinno to byc takie pokretlo z lewej strony kierownicy . Moze byc tak ze ono jest a dzialac nie bedzie bo do oswietlenia wskaznikow wsadzono diody zamiast zarowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu 2001 (prod. od 09.2000) nie ma ręcznej regulacji, pod przednią szybą jest czujnik, który mierzy natężenie światła wpadającego przez szybę i na tej podstawie sam ustawia jasność/intensywność podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu 2001 (prod. od 09.2000) nie ma ręcznej regulacji, pod przednią szybą jest czujnik, który mierzy natężenie światła wpadającego przez szybę i na tej podstawie sam ustawia jasność/intensywność podświetlenia.

 

Z tego co wiem to ten czujnik to nie jest od zegarów tylko od klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ten czujnik to nie jest od zegarów tylko od klimy :)

Ale co konkretnie robi?

A propo regulacji, może jest ktoś kto ma model 2001 i ma regulację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co konkretnie robi?

A propo regulacji, może jest ktoś kto ma model 2001 i ma regulację?

 

W manualu napisali, że mierzy natężenie słońca i na tej podstawie ustawia klimę w trybie auto. Czyli pewnie jak jak stoisz na słońcu to dmucha zimniejszym niż jak stoisz w cieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, coś gdzieś czytałem, że jest automatyczna ta regulacja, ale teraz to już nie wiem, nie jestem pewien. Całe życie się człowiek uczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, coś gdzieś czytałem, że jest automatyczna ta regulacja, ale teraz to już nie wiem, nie jestem pewien. Całe życie się człowiek uczy :P

 

A może i jest :) trzeba by sprawdzić w manualu.

 

A może i jest :) trzeba by sprawdzić w manualu.

 

Ok - nie ma, w manualu nie ma nic o tym.

Ale regulację można prosto zrobić - ze schematu wynika ze trzeba wpiąć się regulatorem na 1 (jasno zielony z czerwonym paskiem) i 2(biały z zielonym paskiem) przewód białej wtyczki zegarów. Trzeba by wypraktykować :) Został mi chyba regulator z P11 przed liftowej to jak wrócę z urlopu to popatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam ten sam problem zegary sa za ciemnie a do tego jeszcze musze pods tablicy wymienic bo niewidac paliwa wskaznika i temp wody a jak by ktos wiedział czy sie da dorobic taki regulator to niech da znac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...