Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypi coś przy ruszaniu


Gość tomaszgow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,podczas nierównego ruszania czyli szarpania coś mi skrzypi tylko nie wiem co czy to silnik czy zawieszenie,tak się dzieje przy pierwszym i drugim biegu na wstecznym nic się nie dzieje.Pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy TINEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kilka dni temu nagle zaczęło coś trzeszczeć przy ruszaniu i bujaniu na większych nierównościach. Muszę zajrzeć pod auto. Albo wahacz albo może któraś poduszka ... stabilizatory i końcówki drążków wykluczam bo ugniatając auto ręką nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kilka dni temu nagle zaczęło coś trzeszczeć przy ruszaniu i bujaniu na większych nierównościach. Muszę zajrzeć pod auto. Albo wahacz albo może któraś poduszka ... stabilizatory i końcówki drążków wykluczam bo ugniatając auto ręką nic się nie dzieje.

 

A nie czasami styropiany w bagażniku albo trójkąt ostrzegawczy schowany w rogu za mocowaniem? Ja też miałem i zniknęło nie wiem co to było poruszyłem wszystko a zaczęło się po jeździe po polnej drodze ze sporym przechyłem bocznym (muldy po traktorkach) W tym czasie wymieniłem też sworzeń w prawym przodzie - może to tak przenosiło? - chociaż raczej skrzypiało przy "ugniataniu" bagażnika. A jeszcze spryskałem obficie sylikonem w spray poduszki sprężyn w zawieszeniu tylnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie styropiany. Jednak chyba końcówka bo teraz skrzypi czasem przy skręcaniu kołami w miejscu.

No to ratuje Cię tylko strzykaweczka z igiełką i troszkę olejku silikonowego, jeśli to skrzypienie jest tak denerwujące. Może lepiej i teraz jak nie pada w Twych okolicach, bo po deszczach może być gorzej.

 

Nie, to nie styropiany. Jednak chyba końcówka bo teraz skrzypi czasem przy skręcaniu kołami w miejscu.

No to ratuje Cię tylko strzykaweczka z igiełką i troszkę olejku silikonowego, jeśli to skrzypienie jest tak denerwujące. Może lepiej i teraz jak nie pada w Twych okolicach, bo po deszczach może być gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To co pisze debeściak to też mnie denerwuje skrzypi wtedy kiedy jade po nierównościach i słychać to z tyłu w bagażniku.Ale to co zaczołem pisać na początku w tym temacie to coś innego skrzypienie słychać z przodu auta przy pierwszych dwóch biegach,prosze o pomoc w tych dwóch problemach.Pozdrawiam.

 

Jeszcze jedno te skrzypienie w tyle auta to zaczeło się wtedy kiedy założyłem gaz.

 

A czy mogą to być mocowania silnika,cały czas wydaje mi się że to odgłosy z okolic silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I wywalczyłeś coś z tym skrzypieniem? Ja jeszcze nie miałem kiedy się za to zabrać. Jeśli chodzi o Twoje pytanie to poduszki też ponoć mogą skrzypieć, może być też maglownica :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało mi się usunąć tylne skrzypienie co się okazało w tylnej klapie plastikowa osłona nie była dobrze wpięta w zatrzaski i pomiędzy plastikową osłoną i metalem przykleiłem uszczelke bo plastikowe śruby słabo mi trzymały.A co z przodem to się pewnie dowiem w styczniu na przeglądzie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...