Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Carbon 3D


SCREEMER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej przedstawiam Wam moje zmagania z folią typu CARBON 3D. Folia z allegro. Całkowity koszt arkusza 127/50cm to 61zł. Opalarka i trochę chęci. W planie jeszcze pozostałe plastiki przy włącznikach szyb jak również lusterka w części lakierowanej. Kupiłem auto z drugiej ręki i przody lusterek są "lekko" sfatygowane. Jakość oklejenia oceńcie sami. Nauka wyklejania wyłącznie z ..... youtube ..... :)

post-46791-0-64160400-1314989791_thumb.jpg

post-46791-0-14017300-1314989795_thumb.jpg

post-46791-0-31947500-1314989797_thumb.jpg

post-46791-0-15283900-1314989799_thumb.jpg

post-46791-0-58924700-1314989801_thumb.jpg

post-46791-0-67241800-1314989803_thumb.jpg

post-46791-0-84189800-1314989805_thumb.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przedstawiam Wam moje zmagania z folią typu CARBON 3D. Folia z allegro. Całkowity koszt arkusza 127/50cm to 61zł. Opalarka i trochę chęci. W planie jeszcze pozostałe plastiki przy włącznikach szyb jak również lusterka w części lakierowanej. Kupiłem auto z drugiej ręki i przody lusterek są "lekko" sfatygowane. Jakość oklejenia oceńcie sami. Nauka wyklejania wyłącznie z ..... youtube ..... :)

 

 

Całkiem przyzwoicie to wyglada. Może link do tego filmiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=xE1t6mWFDZk&feature=related

i pokrewne

Chociaż właśnie wczoraj popsułem jeden arkusz klejąc lusterko :) pozdrawiam

Całkiem przyzwoicie to wyglada. Może link do tego filmiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie. Już zacząłem się zastanawiać co okleić w swoim QQ ;)

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak naklejałeś na malowane progi, też używałeś opalarki? Można stosować bez obawy że lakier może się "zwarzyć " - czy wystarczy tylko suszarka, troche bym się obawiał dlatego pytam co stosowałeś na progach. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nic Ci się nie stanie z lakierem. Zanim mogłoby dojść do "przypalenia" lakieru na pewno najpierw roztopi się folia. Będzie widać i czuć :) Opalarki używasz z pewnej odległości. Zawsze możesz to zrobić zwykłą suszarką do włosów. Pozdrawiam

Czy jak naklejałeś na malowane progi, też używałeś opalarki? Można stosować bez obawy że lakier może się "zwarzyć " - czy wystarczy tylko suszarka, troche bym się obawiał dlatego pytam co stosowałeś na progach. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

lepiej polukajcie na hasło "hydrografika", ja elementy w swoim drugim okleiłem folią 3M dinoc i widzę kilka wad:

1. jak będzie zadrapanie nie da się naprawić (wycięcie o wklejenie paska folii niestety widać)

2. niestety przy mocnych zabrudzeniach folię trudno domyć (syf typu płyn hamulcowy albo cokolwiek bardziej aktywnego natychmiast zostaje)

3. jak się trochę z tym pojeździ to potrafi się przetrzeć albo odkleić (to pewnie wina mojej słabej roboty - ale zawsze)

poza tym efekt jest extra (folia jest biała) i każdy na luzie sobie z nią poradzi, ale jeśli chce ktoś coś dolecowo robić to chyba lepiej ten hydrotransfer

swoją drogą może ktoś coś robił tą metodą i da znać jak działa w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie folie i plastikowe chromowane plastiki na zewnątrz samochodu w naszym klimacie i po jeździe zimą w soli, zaczną się łuszczyć.

 

Nie przesadzaj. Sa folie którymi okleja sie całe samochody. Firmy które to robia daja od 6 do 8 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przeczytałem temat o oklejaniu karbonem itp. foliami , ale zabrakło mi najważniejszej rzeczy .

Nikt nie stosował primeru , a to w takich zakamarkach podstawa i nawet producenci folii zalecają

tu przykładowy http://www.aliexpress.com/snapshot/300233781.html

Ciekawe jak teraz po upływie ponad roku wyglądają te elementy , jak trzyma klej na narożach i zakamarkach?

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem temat o oklejaniu karbonem itp. foliami , ale zabrakło mi najważniejszej rzeczy .

Nikt nie stosował primeru , a to w takich zakamarkach podstawa i nawet producenci folii zalecają

tu przykładowy http://www.aliexpress.com/snapshot/300233781.html

Ciekawe jak teraz po upływie ponad roku wyglądają te elementy , jak trzyma klej na narożach i zakamarkach?

Witam,

minęło już ponad dwa lata i w zasadzie nic sie nie dzieje. Wszystko na swoim miejscu i nic się nie odkleja.

Swoją drogą ciekawa sprawa z tym preparatem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - z primerem to prawda , stosują go przecież wszyscy producenci samochodów. Stosowany jest w każdej lakierni dla poprawy przyczepności lakieru bazy. Zazwyczaj stosowany razem z podkładem jako 2- składnikowy preparat przed nałożeniem lakieru bazy. Bez niego nie byłoby przyczepności lakieru - po prostu by odchodził całymi płatami. ( Czasem to widać po niektórych naprawach lakierniczych wykonywanych chałupniczo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no dobra , poklejone tak jak SCREEMER zrobił , tyle że ja na krawędziach posmarowałem tym primerem .

Skubaniec na prawdę poprawia trzymanie , plastiku nie rozpuszcza , śladów nie robi , schnie błyskawicznie i do tego pachnie narkotycznie ,butaprenowo .

Jak ktoś lubi to u szewca można godzinami siedzieć  :dribble:

Ja okleiłem jeszcze zaślepkę rączki do zamykania drzwi .

Żona sugeruje daszek nad zegarami , ale nie wiem jak zabrać się do jego demontażu z deski ?

W sobotę powiało wiosną to i zamontowałem chromowane chińskie progi ,podchodziłem do tego trochę nieufnie ,jak do chińskich podkoszulek , ale po odpakowaniu ,byłem mile zaskoczony jakością  :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...