Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jakie sprezynki?


Gość eko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chce założyć sprezynki i obizyc moja p10 czy ktos wie ile moze mnie to kosztowac i gdzie najlepiej szukac?A i jeszcze brewki za cholere nie moge dostac do mojego nissanka a szlak mnie trafia jak widze u innych-gdzie szukac?? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, założyłem twardsze i niższe sprężynki do mojej P10 ale pojeździłem może z miesiąc i z powrotem wróciłem na serię bo po naszych dziurawych drogach to się nie da na tym jeździć. Dodam jeszcze że jeżdżę na oponach o rozmiarze 215/40/17 które też nie bardzo amortyzują nierówności.

Na niższych sprężynach i zimówkach (185/60/15) było jeszcze znośnie.

 

Tak więc sprężynki leżą i czekają na lepsze czasy ale wątpię żeby się doczekały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na sprężynach Platimexa i sobie chwalę. Nie są zbyt twarde a auto prowadzi się dużo lepiej. Cennik jest na ich stronie www.platimex.pl i dają zniżki dla naszych Klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ogladam strone platimexa i wydaja sie calkiem ciekawe, no rozwazam jeszcze zakup Vogtlanda, szczerze nie wiem co lepsze. a Bort jak Ci sie na nich jezdzi?? duzo twardziej?? bo ja znow nie chce duzej twardosci bo wiadomo jakie u nas dziury sa, a i jeszcze jedno pytanie, bo pisza na stronie platimexa ze obnizaja 35/20 mm co to znaczy?? ze 35 przod a 20 tyl, czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłych nierównościach na drodze jest niewiele twardziej niż na seryjnych za to w zakrętach czuć już dużą różnicę - można ostro napadać.

Na większych dołach i leżących policjantach jest też duża różnica - w końcu to progresywne sprężyny i tylko na początku łatwo się uginają.

 

Jak są dwa wymiary podane to jest tak jak napisałeś lancer - przód idzie bardziej do dołu a tył mniej by uzyskać efekt klina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba powaznie sie zastanowie nad nimi, wlasnie dzwonilem tam do nich i dowiedzialem sie kilku rzeczy. ciekawe czy ktos jeszcze zakladal je do almery a moze z inej firmy?? najbardziej mnie interesuje N16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: :!: EIBACH PRO KIT oczywiscie :!: :!:

 

Ale to już zupełnie inny poziom cen. Zestaw sprężynek do almerki N16 to koszt powyżej 900 zł. Trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bort zauwarzył to co na pierwszy rzut oka niedostrzegalne po montarzu obnizanjacych sringów czyli zmniejszone złuzycie paliwa...

To że V-max rosinie to się przekonałem na włąsnym przykładzie, więc potwierdza się teza niższe auto mniejsze opory wiekszy Vmax, przyspeiszenia oraz mniejsze splanie wszystko kosztem komforu jeszcze do tego dochodzi znacznie zredukwoane kolysanie przy przyspeiszeniu i hamowaniu i polepsza wyniki jednego i drugiego.

 

Ja chce zglebić moja Prime :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o za 589zł maja same spręzynki a za 2200zł juz kpmpeltne zawieszenie do naszych P10.

Ciekawe jakie ceny będą mieli w Forti...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...