Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

odciągi - linki między maską a dachem


ceniakenzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegow!! chcial bym zamocowac ODCIAGI poniewaz duzo jezdze po lesie i ta moja przednia szyba dostaje ciosy, :blink: nie wiem niestety jak to sie mocuje, sa moze jakies specjalne mocowania ?? jaka grobosc linki , moze jakies naciagacze. pomozcie cos :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow!! chcial bym zamocowac ODCIAGI poniewaz duzo jezdze po lesie i ta moja przednia szyba dostaje ciosy, :blink: nie wiem niestety jak to sie mocuje, sa moze jakies specjalne mocowania ?? jaka grobosc linki , moze jakies naciagacze. pomozcie cos :rolleyes:

 

Na zdjęciu w podpisie masz bumber.

Zamocowałbym do niego. Na końcach linki sprężynki, do dostania w każdym metalowym.

Do dachu... hmmm jeśli masz jakiś lightbar to do niego, ewentualnie do rynienek.

Grubości linki nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dachu mam rylingi relingi ale one sa troche cofniete tak ze linka by chaczyla o dach z przodu :mellow: ktos ma jeszcze jakies propozycje ,hm... moze sam cos wymysle :rolleyes:

Edytowane przez terranosaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze spróbuj nawiercić otwór nad szybą w dachu i wspawaj tam nakrętki- w ten sposób będziesz mógł wkręcić hak i zapiąć linkę, a na rantach błotników tak jak napisał kolega wyżej... ze sprężyną naciągającą,w ten sposób będziesz mógł naciągać linkę w obie strony, grubość linki może wynosić 4-5mm i najlepiej w pancerzyku gumowym, to nie będzie Ci rdzewiała...Pozdrawiam :):)

Edytowane przez dudi4all
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze spróbuj nawiercić otwór nad szybą w dachu i wspawaj tam nakrętki- w ten sposób będziesz mógł wkręcić hak i zapiąć linkę, a na rantach błotników tak jak napisał kolega wyżej... ze sprężyną naciągającą,w ten sposób będziesz mógł naciągać linkę w obie strony, grubość linki może wynosić 4-5mm i najlepiej w pancerzyku gumowym, to nie będzie Ci rdzewiała...Pozdrawiam :):)

slaby pomysl z tymi nakretkami, spale lakier przy spawaniu :| no linke juz mam 3mm w oslonie gumowej przezroczystej ale nadal nie wiem jak je do dachu zamocowac noi naciagi mam takie male sroby rzymskie.

Edytowane przez ceniakenzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaby pomysl z tymi nakretkami, spale lakier przy spawaniu :| no linke juz mam 3mm w oslonie gumowej przezroczystej ale nadal nie wiem jak je do dachu zamocowac noi naciagi mam takie male sroby rzymskie.

 

Załóż takie mocowania bagażnika np Thule i do nich przykręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż takie mocowania bagażnika np Thule i do nich przykręć.

i to jest mysl kolego, dzisiaj poszukam tych mocowan :shifty: zobaczymy co z tego bedzie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto pomyśleć rozwojowo i zadać bagażnik dachowy z "uszami" do linek, jak się ogarnę z czasem to wstawie fotkę mojej partaninki

Edytowane przez Wally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto pomyśleć rozwojowo i zadać bagażnik dachowy z "uszami" do linek, jak się ogarnę z czasem to wstawie fotkę mojej partaninki

tez o tym myslalem ale ze wzgledu na teren w ktorym jednak wysokosc auta ma znaczenie musialem odpuscic. niestety nadal niewiem jak zamocowac te linki na dachu ma ktos jeszcze jakies pomysly?? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

ma ktos jeszcze jakies pomysly?? :unsure:

ja bym zrobil takie uchwyty na dwie śruby do dachu i blotnika a dodatkowo posmarowalbym klejem do szyb (nie do oderwania)

linka 4mm (chyba), cybanty do zrobienia pętelek, dwa małe karabinki do zaczepienia a z jednej strony śruba rzymska mala

wiesz co srube rzymska bym jedna pominął

 

09e8c06b1e2e3b3dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Kup linkę 3mm w gumowej osłonce,(ok 2m na stronę) w rynience przy dachu wywierć dziurkę przewlecz linkę i zawiąż supeł, a na dole w kangurze na rogach wywierć otwory i nagwintuj (6mm), jeśli rurka będzie za cienka w tych otworach wspawaj nakrętki. Do tego przykręć rzymskie śruby z oczkami(takie co ściągają w obie strony) a do nich przykręć linkę na skrętkę fasolkową, i naciągnij skręcając śrubą. Wszystkie oczka skrętki ,przelotki kupisz w sklepach Nomi , koszt wszystkiego ok 60 pln. Miałem tak w dwóch samochodach sprawdza się doskonale, i wygląda delikatnie i estetycznie, a do tego nie rujnujesz karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

w rynience przy dachu wywierć dziurkę przewlecz linkę i zawiąż supeł a do tego nie rujnujesz karoserii.

 

przewierc dziurke i przewlecz linke hehe no wez przestan i co silikonem to uszczelnisz ;DDDD nie wiem czy tego nie wyrwie jakaś gałąź

poza tym rynienka jest ok 10cm od krawędzi karoseri i szyby poco tak daleko montowac ją do tego linka będzie tarła o blache czyli ruda sie pojawi.

do kangura jak zamocujesz tez bedzie tarła o blachy

 

Patent Patrola na niebiesko (ja bym go niezastosował)

 

1918d9a85559efeegen.jpg

 

92412a121afb5a4cgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

W Patrolach miałem to tak:

maly_v8IMG_0002.JPG

W pickupie mam tak:

maly_v8P6060008.JPG

http://polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Pickup/Galeria/41212,987266

Nic mi nie ociera , nie cieknie, nie ma żadnego siliconu, bo otwór w rynience jest na zewnątrz więc nic nie cieknie,mocowanie jest na pewno mocniejsze bo rynienka to zgrzanie trzech blach w profil a rura kangura...wiadomo, no ale jak ktoś chce zawsze może sobie wiercić dziury w dachu i w błotnikach w pojedynczej blasze, i montować na klej kawałki zawias od komórki.

Edytowane przez Patrol 260
wstawilem te foty bezposrednio, lepiej sie oglada ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

Twój patrol i pickup troche się różnią niż jedynka o której w temacie mowa a może mi sie wydaje hehehehe, zresztą to tylko sugestie i patenty

 

C20681598_5.jpg

tak ktoś to sobie zamontował w terrano

 

tego terrano można aktualnie kupić tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...