Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kenwood 5280 BT


Gość admir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Proszę Kolegów posiadających powyższy model stacji multimedialnej (notabene polecanej przez salon firmowy)o opinie tego sprzętu oraz o ewentualne fotki jak prezentuje się radyjko w qashqaiu. Za kilka dni odbieram acente i zastanwiam się nad podmianą orginalnego radia na powyższego kena , początkowo myślałem o I-WAYU lecz tam nawigacja jest w językach obcych oraz drogie są aktualizacje , a na innych bajerkach w tej wersji mi nie zależy.

 

Pzdr.Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

 

Miałem w poprzednim samochodzie jakiś stary model Kenwooda (7280 czy jakoś tak) + moduł nawigacji i było git. Teraz w QQ mam Clariona NX501 i też jestem zadowolony.

Niestety nowe Kenwoody mają olbrzymią wadę - są strasznie powolne. Klikasz w ikone i czeeeeekaaasz. W starych tego nie było.

 

Myślę, że ten Clarion jest w podobnej cenie. Niestety na początku były jakieś jazdy z drobnymi błędami oprogramowania, ale jest nowe oprogramowanie (a zaraz będzie jeszcze nowsze), które te błędy eliminuje. Kontakt za to z serwisem Clariona jest bardzo dobry i przede wszystkim nie jest anonimowy.

 

Miej jednak z tyłu głowy wiedzę, że w Kenwoodzie w bebechach siedzi jakiś moduł nawigacji Garmina, a co za tym idzie możesz tam np, wgrać darmową mapę UMP-pcPL, która jeżeli chodzi o Polskę, to w moim odczuciu jest bardzo dobra. Na Europę masz City Navigator Europe. Clarion ma natomiast jakieś swoje mapy i nie będzie tam możliwości wgrania darmowego UMP-pcPL. Za to kupując masz 30-gwarancję najnowszej mapy - czyli w ciągu 30 dni możesz zaktualizować mapy do najnowszej wersji (z pierwszego kwartału 2011 roku).

 

Jeżeli chcesz zdjęcia jak to u mnie wygląda, to mogę je zrobić, ale tu znajdziesz oba radia jak wyglądają w kaszkaju:

http://www.centrumcarhifi.pl/index.php?go=produkt&id=346 - tutaj jest Kenwood wsadzony

http://www.centrumcarhifi.pl/index.php?go=produkt&id=330 - a tutaj jest taki Clarion jak u mnie

 

Jeszcze jedna uwaga. W Kenwoodzie możesz dostosować w menu ustawień podświetlenie tak, że będzie Ci pasowało idealnie do zegarów czy czegokolwiek sobie zażyczysz. W Clarionie nie ma takiej opcji. W pierwszej chwili może Ci się wydawać, że to nie będzie pasowało, jednak pamiętaj że po wymontowaniu fabrycznego radio, zostanie Ci już bardzo mało pomarańczowego podświetlenia :)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt :

1. czy sterowanie z kierownicy działa [całe także odbieranie telefonu]?

2. czy mikrofon pod lusterkiem działa ?

3. czy cz. cofania działają ?

4. czy alarm Cobra działa poprawnie ?

5. czy USB i ipod w konsoli działają ?

6. czy była konieczność montowania dodatkowej anteny /gdzie/ ?

7. i najciekawsza sprawa : ile [koszt całkowity] za sprzęt i za robociznę ?

8. Ach na zdjęciu wer. Accenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pyt :

1. czy sterowanie z kierownicy działa [całe także odbieranie telefonu]?

2. czy mikrofon pod lusterkiem działa ?

3. czy cz. cofania działają ?

4. czy alarm Cobra działa poprawnie ?

5. czy USB i ipod w konsoli działają ?

6. czy była konieczność montowania dodatkowej anteny /gdzie/ ?

7. i najciekawsza sprawa : ile [koszt całkowity] za sprzęt i za robociznę ?

8. Ach na zdjęciu wer. Accenta ?

 

Ad 1) Działa sterowanie - głośniej/ciszej i zmiana stacji/piosenki. Przycisk telefonu działa jako wyciszenie radia - nie da się odebrać tym telefonu. Trzeba to zrobić naciskając na wielki przycisk na wyświetlaczu radia. Przycisk Source działa, ale przyznam, że wedle sobie znanego klucza - to zapewne dlatego że ta stacja multimedialna ma jakies 16 źródeł dźwięku :)

Ad 2) Nie nie działa. Ten mikrofon ma inne parametry i w zasadzie z żadnym niefabrycznym radiem nie działa. Natomiast jednostka multimedialna ma wbudowany mikrofon, który działa perfekcyjnie

Ad 3) Nie wiem ;) Nie mam czujników cofania. Mam założoną kamerę cofania i ona działa :) Kamerę mam kenwooda. Włącza się automatycznie przy wstecznym lub moge sobie ją włączyć ręcznie w radiu i obserwować świat za samochodem podczas jazdy :)

Ad 4) Nie mam, więc nie wiem. Ale na pewno tak :)

Ad 5) Nie wiem. Mam wersję VISTA, więc nie mam tych złączy. Złącze USB mam wyprowadzone do schowka, a złącza do iPod-a nie montowałem. Jest jednak taka możliwość, za ok 150 zł

Ad 6) Nie było takiej potrzeby

Ad 7) Ok 5 tyś zł za wszystko. Przy czym montowałem w tym punkcie, który podałem pod linkiem - z dwóch powodów. Po pierwsze to jest podwykonawca dla dealera Nissan Zaborowski i dzięki temu mam wpis w książke gwarancyjną z informacją o montażu :) A po drugie zakład prowadzi daleki znajomy :)

Ad 8) Nie wiem szczerze mówiąc. To akurat zdjęcie nie mojego samochodu. Ja mam wersję Vista.

 

Pozdrawiam

Jacek

 

P.S. Sorry za tak późną odpowiedź, ale umknęło mi że odpisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...