Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Murano test zakup kontrolowany


Gość mnemic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

na tvn turbo pojawił się pierwszy model murano z 2005 roku. NIe była to jakaś super wyposażona wersja, do tego wersja z usa, nie mówili zbyt dużo, ale powiedzieli, żeby absolutnie nie przerabiać tego auta na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego nie polecają gazu do tego motoru. Tam jest chyba V6 taki jak Z-cie. Jak tankowałem latem gaz pod Hannoverem to za mną stał sportowy Z z junkersem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy to było?

Ciekawe kiedy można obejżec powtórkę?

 

Post pisałem zaraz po programie

 

W sumie nic ciekawego o tym modelu wtedy nie powiedzieli, jedynie sportowe zacięcie. to była akurat wersja ze stanów, ale nie miała fajnego wyposażenia, bez skór itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja właśnie planuje zakup murano interesuje mnie egzemplarz z gazem czy wie ktoś może dlaczego do tego silnika nie powinno montować gazu a jeżeli już montować to jaka instalacja spisuje się najlepiej w tym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc .ja w swoim mam zamontowany junkersik.sam montuje instalacje lpg,jak masz pytania dzwon 604-518-886. zdjeciawykonania na emal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, sam nie mam gazu ale z tego co slyszalem gaz mu nie straszny...

nalezy tylko pamietac aby montowac instalacje z dodatkowym smarowaniem!

 

ps. znalazlem link do odcinka (seria 12, odcinek 02):

http://chomikuj.pl/g...ia+12+(2011-122)

Edytowane przez wojtek07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz mu nie straszny ale instalacja z gornej polki solidny montaz i wyregulowanie.u mnie we czterech montaz trwal poltora dnia.warto bylo .kolektor ssacy koniecznie do zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

LPG i 20tys bez problemu ( zazwyczaj ) , ale co potem ....

Zreszta jak nie stac kogos na utrzymanie 3,6L V6 to trzeba kupic 1,6 i nie bedzie problemu. Gaz do kuchenek a nie do samochodow. Moze ktos sie wkurzy na moja wypowiedz , ale jednostki tego typu zostaly zbudowane do benzyny a nie jakiegos czegos do kuchenek turystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa piekne bmw mercedesy audi i cala masa innych pieknych samochodow ktore sa zasilane ON.i co mozna powiedziec o nich?ze co kupuja je biedaki ?BO ROPA JEST PRZECIEZ DO TRAKTOROW!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurand2222

R35 chyba jest ci trochę zazdrość, że jeździmy za pól ceny...hm, ale tak mysli ktoś kto na biwak zabiera kuchenkę turystyczną, a ognia towarzyszu nie znacie...?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chiodzi o zazdrość to napewno nie... stać mnie na utrzymanie dość poważnego parku samochodowego. Forum jest do wyrażania własnych opini. Generalnie po za tym , że gaz jest do kucheniek turystycznych to czy widzieliście kiedyś jednostke napedowa od srodka po 50 tys na gazie? tragedia. Nic nie mowiłem o oleju napędowym. Jak ktoś lubi drogie w utrzymaniu silniki zasilane tym paliwem to ok. W końcu to jednak paliwo do silników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ciekaw jestem co takiego wypatrzyles w takim silniku?podaj wady, model samochodu i koniecznie typ i nazwe producenta instalacji. napisz kto wykonal montazu tejze instalacji.wtedy podyskutujemy.masz jakas dokumentacje szkod jakie poczynilo paliwo do KUCHENEK (ja ty to nazywasz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurand2222

Ale gadacie bzdury, może nie znam się zbyt dobrze ale posiadam samochód na gaz i jeśli tylko serwisujesz go u dobrych, sprawdzonych mechaników, którzy oprócz odwalenia 8-godzinnej dniówki robią kawał dobrej roboty i maja w tym sporo pasji to nie ma się czego bać. R35 piszesz, że olej, że paliwo...chłopie gdzie ty to auto trzymasz, pod pierzynką???!!Auto się eksploatuje a nie trzyma w garażu i ogląda.

Co za myślenie... :whistle:

 

Moderator a ty co przyzwoitka?

Sam nakręcasz sprawę...

 

Kurdę ja parkuje stricte w garażu, a co ma do tego gaz... :warning:

 

Moderator kwestia ceny...gaz 2,89 paliwo w granicach 5 z hakiem...pytanie po ilu zwraca się instalacja, z górnej półki nie mówię o jakimś badziewiu?Zna ktos cenę dobrej instalki??????

Edytowane przez jurand2222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłopoty z gazem w samochodzie, wynikają z niedbałego najtańszego zestawu i braku odpowiedniego czasookresu serwisowania, jak ktoś założy instalację zgodnie ze sztuką i będzie o nią dbał, to banan na twarzy przy tankowaniu, a w zimie jazda samochodem a nie kłopoty aby traktor zapalił bo parafina sie odłożyła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurand2222

DINO gadasz rozsądnie, wiesz po głębszej analizie zauważyłem iż, lepiej odpala na gazie w czasie tych mrozów, na benzynie ledwo dychał...wydaję mi się, że robicie nagonkę na osoby mające gaz w swoich samochodach...może ktoś ma inne doświadczenia jesli chodzi o gaz, ale mi autko super przyśpiesza na gazie, nie ma problemów, więc mam inne zdanie ale nie wrzucajcie wszystkich z instalacją lpg do jednego" worka"...

 

 

Moderator wentylację mam w garażu, czyli uważasz że tam gdzie zamontowane są urządzenia na gaz lpg musisz mieć czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w garażu podziemnym nieopodal mnie był pożar przez taki właśnie samochód...

 

powodem pewnie była niesprawna instalacja, a nei to, że auto ją posiadało, (takie garaże sa wentylowane i to dość intensywnie ze względu na spaliny) równie dobrze można powiedzieć, że w mieszkaniach nie powinno być kuchenek gazowych, bo niedawno był wybuch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurand2222

Moderator to nie chodzi o to, na czym kto jeździ, właśnie przykład R35 jest dowodem dyskryminacji. Oburzyłem się, bo facet wyskakuje "jak go to stać na PARK SAMOCHODOWY" głupie przechwalanie, dbajcie o to ,żeby forum było wolne od głupawych przechwałek.Kurde czy najważniejsze jest kto na czym jeździ, przecież wiecie dobrze, że liczy się pasja...czyż nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgoda... Każda myszka swój ogonek chwali... jakoś nie słyszałem by gdzieś miał miejsce pożar, bo olej napędowy się wylał z baku... Garaże są wentylowane, ale raczej nie przy ziemi, gaz zachowuje się specyficznie. Ogólnie nie jestem entuzjastą kuchenek gazowych w mieszkaniach. Ja prywatnie sobie uważam, że jednak samochód z instalacją gazową jest bardziej niebezpieczny niż ten bez, tak samo jak cabrio jest mniej bezpieczne niż klasyczna "konserwa", ale nikomu nie bronię jeździć cabrio, bo ma to swoje plusy. ;)

 

@Strider, przecież nie chodzi o to, że lepszy gaz czy diesel czy PB, niedawno rozmawialiśmy o kupnie samochodu i wiesz przecież, że mało co i jeździł bym X w dieslu, także nie chwalę LPG tylko stwierdzam fakt, że można jeździć taniej, a tłumaczenie, że jak stać Cię na taki samochód to i powinno stać Cię na paliwo, jest dość śmieszne, bo po co przepłacać jak można jeździć taniej, w moim przypadku Ody pali ~14L w trasie i ~20L w mieście, 3.5L karawan ośmioosobowy, to jak dla mnie wynik rewelka, do tego robię miesięcznie około 3-5kkm czyli wynik ekonomiczny jest widoczny,do tego nie jest to niebezpieczne, podczas wypadku po urwaniu przewodu gazowego doprowadzającego gaz z butli, natychmiast jest blokowany wypływ, bo tak zrobiony wielozawór a w przypadku urwania przewodu od PB to paliwko sobie wycieka, to tak odnośnie bezpieczeństwa, i wiadomo, ze każdy się zapali jak jest niesprawny układ paliwowy,kwestia warunków,

Wentylacja to wentylacja, wietrzy cały garaż a nie tylko górę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam.

 

Poza Murańką, posiadam (niestety) wspaniały niemiecki samochód.

Przejechałem nim (na gazie) 180 tyś. km.

Auto ma obecnie ok 450 tys.

 

Robiłem głowicę, bo nie chciało mi sie w terminie wymienić paska rozrządu! - Lenistwo!

 

Przy okazji dokonałem pomiarów i oglądu elementów silnika.

Nie zauważyłem jakichkolwiek nadmiernych znamion zużycia,.

 

Po naprawie auto hula jak dawniej - świetnie (silnik).

Reszta, to prawdziwy niemiecki "szajs" wszystko odpada, raz działa, raz nie itd.

 

Nad elektryką, elekroniką, mechanotroniką, Niemcy przestali panować w latach 90!

Poza oczywiście produkcją militarną (w Panterach, jakoś, podobno wszystko działa)

 

Wracając do gazu ( jak to ładnie brzmi!), zaoszczędziłem ok 43 tyś PLN.

 

Na "czysto", uwzględniając cenę instalacji, konserwacji, mast.... itd

 

Nie polecam Kolegom jazdy na gazie - za tanio! ( jak w reklamie pewnego auta)

 

Ja tankuję ostatnio za 2,49/ litr LPG ....... Ha!

 

Nie używajcie tego paliwa! Będzie tańsze.

 

Pozdrawiam serdecznie.

wkar

 

ps.

 

Planuję rozbudowę mojej floty o jakiś mały niemiecki czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie moich obserwacji na temat vq35de i jazdy na LPG - moim Murano zrobiłem na gazie prawie 30 tyś. km - zero problemów. Teścia FX35 przelatał na gazie ponad 80 tyś km. - zero problemów. Przy spalaniu tych silników kalkulacja jest chyba prosta? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A coś się stało z silnikiem po tych 80 tyś czy porostu teściu sprzedał

 

Dalej jeździ :)

 

Małe sprostowanie, Infinka ma stuknięte na LPG 80 tyś mil a nie km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...