Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny 1.4 16V


Gość spawacz1111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spawacz1111

witam.rozwazam nad kupnem sunny 1.4 16V. czy wie ktos moze jaka jest roznica miedzy wersja 75KM a 87KM?? co w silniku jest innego??czy te silniki dobrze toleruja LPG ?? ile taki pali LPG a ile benzyny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.rozwazam nad kupnem sunny 1.4 16V. czy wie ktos moze jaka jest roznica miedzy wersja 75KM a 87KM?? co w silniku jest innego??czy te silniki dobrze toleruja LPG ?? ile taki pali LPG a ile benzyny??

Podstawowa różnica to kolektor ssący. O ile wiem na Niemcy był robiony Sunny o zredukowanej do 75KM mocy. Poznać możesz po oznaczeniu na kolektorze. ten 87KM powinien mieć oznaczenie 73C. Różni się średnicą otworów w kolektorze. Czy tolerują gaz to ci nie powiem bo wyznaję zasadę, że ropa do traktora, benzyna do auta a gaz do zapalniczek. Mój pali średnio 6l z groszem. Na trasie wyszło niecałe 5,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak samo jak z silnikami 1.6 zdlawione.jakis temat byl o kolektorach pamietam.bo niemcy boja sie ze nissany sa mocniejsze od golfów.ale przeciez to prawda.

 

a jest zauważalne te 12 koni więcej? i jak ze spalaniem wtedy? wzrośnie? bo też jestem zainteresowany zmianą kolektora, ale nei weim czy to jest sens, czy cokolwiek się odczuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość conan_librarian

Ja mam 1.4 na gazie od 3 lat. Nie mam problemów a benzyny praktycznie nie używam (odpalam prawie wyłącznie na gazie). Jeśli miałbym teraz kupować sunny to szukałbym 1.6 nie tyle ze względu na większą moc (przy minimalnie większym spalaniu) co na często lepsze wyposażenie od 1.4 (1.6 ma obrotomierz, elektryczne szyby a czasem i abs). Spalanie gazu w moim 1.4 to 7,5 l przy szybkiej jeździe na trasie i 10 l w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Sunny 1,4 (87km)na gazie na trasie spalił mi ostatnio - 6,4 lpg. Benzynki jakiś litr mniej. Na codzień pali 7,3 gazu. Na benzynie litr mniej. Mam instalację sekwencyjną BRC. Polecam to autko jak niezawodne i tanie w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...