Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Łożyska skrzyni biegow


Gramek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.Szykuje się pomału do remontu skrzyni i mam problem ze znalezieniem informacji na temat typów i wielkości łożysk jakie są w skrzyni. Czy ktoś posiada taki informacje bedę wdzięczny za ujawnienie? :rolleyes: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tyle roboty przy remoncie pickupa że oddałem skrzynie do warsztatu żeby samemu nie siedzieć przy tym, nie wiem jakie są łożyska wiem że komplet KOJO kosztował 700zł ponoć jedno jest tylko jakieś dziwne, trudne do dostania, robocizna 500, ponoć powinno być cicho przynajmniej 150Mm, czas pokarze

 

nie wiem jak tam z twoją mechaniką ale nie obraź się w razie co bo łożyska poza symbolem oznaczającym wymiary mają jeszcze oznaczenia odnośnie luzów i rodzaju koszyczka i uszczelnień nie wiem co tam producent dokładnie przewidział i pewnie bez położenia łożyska na stole i odczytania oznaczeń się nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tyle roboty przy remoncie pickupa że oddałem skrzynie do warsztatu żeby samemu nie siedzieć przy tym, nie wiem jakie są łożyska wiem że komplet KOJO kosztował 700zł ponoć jedno jest tylko jakieś dziwne, trudne do dostania, robocizna 500, ponoć powinno być cicho przynajmniej 150Mm, czas pokarze

 

nie wiem jak tam z twoją mechaniką ale nie obraź się w razie co bo łożyska poza symbolem oznaczającym wymiary mają jeszcze oznaczenia odnośnie luzów i rodzaju koszyczka i uszczelnień nie wiem co tam producent dokładnie przewidział i pewnie bez położenia łożyska na stole i odczytania oznaczeń się nie dowiemy.

 

 

Spoko. Nawet bym nie próbował się podjąć hehe. Mam problem z magikami od takich skrzyń jak dotąd nie trafiłem na rzetelnego;-( w moim okręgu a czuje ze czas się zbliża tym bardziej ze eksploatuje brykę w o wiele cięższych warunkach niż została zaprojektowana. Również myślałem o koyo powiem że dobrą cenę dostałeś za komplet.

 

Dzięki za odpowiedź daj znać jak już będziesz miał gotową skrzynie jakie wrażenia;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nawet bym nie próbował się podjąć hehe. Mam problem z magikami od takich skrzyń jak dotąd nie trafiłem na rzetelnego;-( w moim okręgu a czuje ze czas się zbliża tym bardziej ze eksploatuje brykę w o wiele cięższych warunkach niż została zaprojektowana. Również myślałem o koyo powiem że dobrą cenę dostałeś za komplet.

 

Dzięki za odpowiedź daj znać jak już będziesz miał gotową skrzynie jakie wrażenia;-P

 

skrzynia jest gotowa czeka na włożenie tak jak i silnik, kierownica, kabina, resory itd ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Masz rozumiem nówkę nieśmiganą .... w całości wyremontowana ?

Hahah na razie to ma rozebraną i złożoną, i leży w kącie garażu, jak pójdzie w prace to się oceni. A co do skrzyni w starym Terrano,kumpel to ogarniał w wersji 3,0 benzyna, i faktycznie tam jest jedno nietypowe łożysko i chyba dwa jakieś dziwne uszczelniacze co trzeba ogarnąć w ASO, reszta dostępna w sklepach z częściami do traktorów :D

 

Apropos wyremontowanej skrzyni, to jeżeli mowa o remoncie to powinno wyglądać tak:

http://www.forum-auto.com/pole-technique/mecanique-electronique/sujet384441.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

wiem że gość co robił nic nie kupował w aso

 

temat wymaga jakby dokończenia ....

skrzynia po 5k zaczeła grzechotac, biegi zgrzytać, sam rozłożyłem nie wyglada na to aby ktoś zrobił tam to co obiecał ... wyglada mi, że tylko 4 łozyska są zmienione, głowny wałek niedokrecony, nakretka jby nie ruszana ... - napewno nie warte nie za 700zl+500zl ...

wszystko tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/84157-demont-skrzyni-biegow-zrob-to-sam/

to tak jakby ktoś zabrnał do tego watku kiedyś w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...