Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GA14DE 87KM


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!!

CZy ma ktos z was auto z tym silnikiem i badał w nim przyspieszenie od 0 do 100km/h? Producent podaje takie same osiagi jak w wersjach z gaznikiem, a ja sadze ze powinny byc troche lepsze. Niestety nie moge sprawdzic bo sunnego dostane dopiero za 2 tygodnie, wiec czekam na wasze pomiary i spostrzezenia.

POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam taki silnik ale o mocy 75KM, nie sprawdzałem przyspieszenia ale zastanawia mnie gdzie oni zmniejszyli moc bo tego się jeszcze nigdzie nie doczytałem. Wiem tylko że to dla niemieckiego rynku osłabili ten silnik bo wtedy niemcy płacili mniejsze podatki. Jak ktoś wie jak w łatwy sposób przerobić go spowrotem na 87KM to proszę niech napisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chcialbym dolaczyc sie do pytania :) A nie jest tak za to kwestia zasilania, na wtrysku ma 87 a gaznik 75 i po zalozeniu wtrysku bedzei 87. Np w Hondzie Civic 1.4 90km na Niemcy byla druga wersja 1.4 75km to byl identyczny silnik a w ukladzie dolotowym byla zwezka, ktorej demontaz trwal ok 10 minut i gratisoowe 15km :D potem sie wycfanili i zmieni kompa i tu juz trzeba troszke wybulic zeby przywrocic oryginalna moc. Sam wlasnei mzoe bede mial mozliwosc qpic Sunny 1.4 z 91 5D wiec po tym co przegladalem w necie wnioskuje ze to bedzie gaznik 75km. Ktos bardziej wnikal w temat ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie osiągi są wogóle lepsze. Jeśli chodzi o prędkość - 170 to mój rekord. Przyspieszenia nie mierzyłem, ale subiektywnie jest takie samo jak w Almerze 1,8 sedan '01. Mam Sunnego 3d, więc jest dużo mniejszy. Ale jeśli przyspieszenie jest tu wyższe od 11 s., to mam zaburzenia zmysłów. :D

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Niedawno takiego kupilem z 87KM. Jak sie nie myle to tam DOHC jest 16V dwa waly ale laikiem jestem wic moge sie mylic. Ale autko zbiera sie panie !!!

Mi wystarcza.

Tylko potrzebowalbym namiary na jakis tylny górny spojler bo cus ciezko, dobrac nie moge. Moze kto ma?

Ogolnie rozne rzeczy by sie przydaly, nawet fele bo goly bialy tylko z przodu spojler...

N14 1,4 16V pelna szpryca `94 3drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to sie pogubilem...nie wiem nawet co mam i dojsc nie moge...moze ktos pomoze.

Kupilem niedawno bialego (trudno;) trzy drzwiowego Nissana Sunny 1,4 LX. I teraz tak...(jak to dzies bylo to sorky ale przetrzepalem troche forum i jedni tak a drudzy tak)...a wiec...

 

rok produkcji 1993 jednak pierwsza rejestracja 30 czerwca 1994

 

z tego co widze to jest DOHC 16V, na lancuszku, pelny wtrysk, kopa ma i nie chce mi sie wierzyc ze ma 75 klaczy...

 

w maju sprowadzilem z niemiec i jak zadne...a jezdzilem wieloma wieloma wieloma...przekonalo mnie auto super...ale czy ono ni ma czasem 87 KM bo kopa ma ale w dowodzie rejestracyjnym wbite Nissan Sunny 1,4 KAT 55,00 kW

 

 

no i co to w koncu jest?

 

aaaaaa...niedlugo wrzuce foty jak dorw aparaciora - fele potrzebuje do niego i cosik nad tylna szybe, spojler z przodu jest git.Moge opchnac za rozsadna cene taniej niz stoja bo nie wiem czy bym se Civica nie trzasnal.

 

Poradzcie co to za auto-tzn. jaki silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boris.blank

Nie wiem jak jest teraz ale wiele lat temu opłaty w Germanii były liczone od mocy silnika a nie od pojemności. Stąd permanentne zaniżanie mocy w ichniejszych wersjach samochodów. Róznica potrafiła być znaczna bo do ok. 20hp w przypadku silnika 2.0 na USA i Germanię. Na Briefie masz na ostatniej stronie rozkładówki datę homologacji. Moc silnika będzie typowa dla modelu z daty homologacji. Akurat w tym są perwersyjnie dokładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Moge opchnac za rozsadna cene taniej niz stoja bo nie wiem czy bym se Civica nie trzasnal.

 

no to zes napisal, jak mozesz zmienic nissanka na civica bleeee, zapewniam cie ze bedziesz mial wuchte roboty z civiciem.

 

A co do mocy, swojego sunny 1.4 sprowadzilem z niemiec w dokumentach rowniez mam wbite 55KW. Moje zastanawianie sie jaka ma moc auto bylo tez duze, kurde testowalem sie z kumplem jego wlasnie civiciem 1.4 75KM

dostal okropne baty w 3 probach. Wiec pojechalem na hamownie i stestowalem swoj silnik. wyszlo 89KM i 119Nm !!!, ale np Xafander z tego forum tez byl na hamowni swoim i jemu wyszlo 75KM wiec roznie z tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...