Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jazda testowa QQ w cvt


bili5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Czy ktos z szanownych forumowiczow, orientuje sie moze ktos, czy na slasku gdzies mozna odbyc jazde testowa qashqai'em w wersji 2.0 z automatem

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak nie mają QQ z CVT, to wybierz inny model z takim typem skrzyni...

 

Generalnie skrzynia dla leniuchów, ale w korkach, w mieście - zresztą i w trasie spisuje się całkiem przyzwoicie.

Manewry na parkingach wykonuje się baaardzo precyzyjnie.

Docenią ją ludzie jeżdżący pewnie i spokojnie oraz Ci, którzy nie znoszą ciągłego wachlowania biegami i bolących od wciskania pedałów nóg.

Trzeba przywyknąć także do innej pracy silnika oraz do tego, że pedał "od gazu" zaczyna być pedałem PRZYSPIESZENIA.

 

Na kolejnym etapie nauki jazdy z CVT polecam nauczyć się korzystać z elektronicznie ustawianych przełożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie elektronicznie ustawianych, stałych przełożeń w CVT...

Miałem na myśli pokonywanie odcinków ze względnie stałą prędkością, bez gwałtownych i niepotrzebnych zmian momentu na kołach np. podjazd, zjazd w trudniejszych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jesli dobrze rozumiem, jesli sie przejade jakakolwiek skrzynia cvt np. w toyocie to to tak samo dzialac bedzie w QQ, pytam dlatego ze mialem okazje na jezdzie testowej pojezdzic chwile toyota yaris z cvt i mam mieszane uczucia bo jakos nie czuc ze to przyspiesza a jedynie sie toczy, co do jady murano to tez chyba nie da jednoznaczego odniesienie jazdy poniewaz to wieksze auto no i duzo wiekszy silnik wiec auto tez sie bedzie inaczej zbierac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...mialem okazje na jezdzie testowej pojezdzic chwile toyota yaris z cvt i mam mieszane uczucia bo jakos nie czuc ze to przyspiesza a jedynie sie toczy..."

 

 

to może teraz trochę bardziej obrazowo...

Przeanalizujcie czynności wykonywane przez kierowców podczas rywalizacji na starcie z czerwonego światła w samochodach z CVT i manualem (przy tej samej mocy silników).

 

Jeden naciśnie pedał przyspieszenia i będzie czekał, czekał i czekał, aż wyprzedzi kolegę obok....(wrażenie powolnego zbierania się auta).

Ten z manualem wykona minimum kilkanaście ruchów, przy których nudzić się nie będzie (wrazenie poganiania samochodu i nerwowości)

 

Tutaj tylko zmierzony czas przyspieszenia jest istotny - reszta, to subiektywne wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...