Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny N14 GA14DE gaźnik i turbo?


gavron06

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie raczej do Coobcia

Otóż. Posiadam od półtorej roku sunny z silnikiem 1,4 16V i jestem z niego bardzo zadowolony.

Z tym że, brakuje trochę mocy. Nie powiem bo jak na tę pojemność to jest bardzo zrywne auto i nieźle laczka pali :)

Myślałem o zmianie silnika na GA16DE, ale po pierwsze ciężko o dobry, niezjeżdżony silnik. Po drugie, chciałbym zostać przy tej pojemności. Mam do tego silnika sentyment.

Od jakiegoś czasu zamarzyło mi się turbo. Zakupiłem już Garretta T2, intercooler. wiadomo że nie będę pompował temu silnikowi jakiegoś niewyobrażalnego doładowania. Myślę raczej o soft turbo. Możliwości mi pozwalają na wykonanie tej pracy samemu. Jest tylko jeden problem. Silnik ten jest zasilany gaźnikiem.

Kiedyś chciałem oturbić golfa II, ale okazało się że konstrukcja gaźnika to uniemożliwia. wiem że było jakieś Renault z gaźnikiem ciśnieniowym z fabrycznie montowaną turbiną, czytałem że niektórzy montują turbo do gaźnikowych Fiatów.

*****************************************************************************************************************

I tu moje pytanie: Czy konstrukcja tego gaźnika pozwala na zamontowanie turbosprężarki?

*****************************************************************************************************************

Na pewno lepszy efekt bym uzyskał adaptując układ MPi, no ale to się wiąże z kosztami. Potrzebne by mi była wiązka, przepustnica, ECU...

Jeżeli da się to wykonać bez zmiany układu paliwowego to zaraz zabieram się do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...