Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11 1.8 2000 r. problem - prośba o pomoc


Gość Naz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie i proszę o pomoc. Niedawno kupiłem primerę 1.8 benzyna, a wczoraj pojawił się problem. Auto jest na angielskich numerach, ale to chyba nie ma znaczenia przy silniku. Na tablicy włączyła się kontrolka silnika. Auto niby jechało normalnie, nie straciło mocy, ale w po kilku minutach zanotowałem coś jakby mini szarpanie autem, utratę mocy i jakby pierdziało. Kontrolka przechodzi ze światła ciągłego w mruganie. Przy około 3 tys obrotów wszystko się niby normuje, ale kontrolka dalej świeci, tak samo w przypadku wysprzęglenia biegu. Bardzo proszę o jakieś porady, przebywam w Belgii i niespecjalnie chcę płacić fortunę za mechanika u autoryzowanego dealera.

7df6bddd-e6aa-4411-8b02-6e3c85005e6e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze na poczatek zczytac blad lub bledy. Zrobisz to sam w sposob opisany w tym linku http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/69683-interfejs-diagnostyczny-do-p11144/page__view__findpost__p__754078. najpierwpoczytaj taj ten link dokladnie a potem zrob tak jak jest tam opisane. . Potem pochwal sie na forum jakie bledy wyskoczyly. Moge podejrzewac przeplywke ale to wcale nie musi byc ona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie :

- przepływomierz

- problem z zapłonem (iskra)

 

Miałem podobną sytuację i okazało się że nalała mi się jakimś cudem woda do 3 celi świecy i powodowało to

świecenie/mruganie kontrolki i auto chodziło jak traktor lub jeździło w miare po nagrzaniu.....

Po odparowaniu i wyczyszczeniu komory i wkładki z cewką auto skasowało samo bład po przejechaniu ok 20km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli dobrze odczytałem 0100, 0300 i 0400. ściągnąłem kody błędów i nie ma tam kodu 0100 więc może to ja coś źle odczytałem. Wnioskuję z błędów, że w jednym cylindrze nie ma spalania. Odczytałem jeszcze raz i wskazało 0304 - czwarty cylinder nie ma spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten 0100 to nie odczytales zle. Jest to przeplywomierz. P0400 -cos z zaworem EGR. Blad 0304 to juz wiesz .

Poczytaj to. Wysylam Ci to tylko ze wzgledu na to ze jestes w Belgii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...