Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

DYSKOTEKA NA WOLNYCH OBROTACH SILNIKA


Gość zilion89

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczów, mam pytanie, może ktoś spotkał się z czymś podobnym. na wolnych obrotach silnika, czyli tam około 800, primera p11.144 2.0 TD diesel, mrugają mi światła (xenony) wyświetlacz radia, podświetlenie zegarów, wszystko co się świeci w samochodzie mruga, jakby w rytm obrotów silnika. jeśli zwiększę obroty powiedzmy do 1000, 1200 i wyżej, mruganie zanika, zarówno wewnątrz auta jak i światła na zewnątrz, w gruncie rzeczy nie przeszkadza to zbytnio, ale jadąc w nocy, gdy wrzucę "luz" xenony migają jak stroboskopy, problem trwa od jakiś 8miesięcy ale wczesniej się tym nie przejmowałem, natomiast robi się to denerwujące, co może być przyczyną?? jeśli ktoś może coś podpowiedzieć proszę o pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenia alternatora i akumulatora. Posprawdzaj czy kable nie są pośniedziałe. I woltomierzem sprawdź alternator czy posiada dostateczne napięcie ładowania (w granicach 13V do 14V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawnie powinien ładować ok 14,2V czyli że między 14-14,5V będzie dobrze.

powinno być takie nawet na wolnych obrotach i nawet jak włączysz wszystko co się da (światła, dmuchawę itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wybiorę się do znajomego elektryka, może coś poradzi, jeśli np włączam światła przy zgaszonym silniku to świecą elegancko, cały czas tak samo, natomiast przy włączonym silniku mrugają, dzisiaj specjalnie odpaliłem autko, włączyłem światła i obszedłem cały wokoło i teraz wiem, ze nie jest to raczej chwila śmierci xenonów, bo tak samo mrugają tylne światła, podświetlenie tablicy, pozycyjne itd, po prostu xenony najbardziej było widać:) w tym tygodniu spróbuję ogarnąć temat, dziękuje za pomoc, pozdrawiam Panów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy możliwe jest, aby regulator padał od roku i jeszcze nie padł? nie znam się na tym kompletnie, ale takie mruganie początkowo prawie nie zauważalne pojawiło sie około rok temu, nie zwiększało się za bardzo, ale teraz stopniowo widać to coraz bardziej, jeśli padł by całkowicie, to co wtedy się stanie? nie będzie swiateł itd? jakie mogą być skutki, czy mogę z tym jeździć jeszcze np miesiąc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...