Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gwarancja 3 lata lub 100 tys km ?


bravo_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem drugim wlascicielem samochodu. W maju stuknelo mu 4 lata, ale dopiero niedawno licznik pokazal 50 000 km.

Gdzies wyczytalem, ze Nissan udziela ogólnej gwarancji na 3 lata lub 100 000 km. Tak wiec, to by oznaczalo, ze auto nadal jest na gwarancji ? Pytam, bo wydaje mi sie to jakies wrecz podejrzane - po 4 latach mam 50 000 km, samochod jest rzadko uzywany, w takim tempie dopiero po 8 latach (100 000 km) skonczylaby sie gwarancja ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata lub 100tyś w zależności co nastąpi pierwsze

8lat takie rzeczy to tylko w ERZE :)

 

alkaspaw schlodziles moj entuzjazm, ale domyslalem, ze to zbyt pieknie by bylo ;)

juz chcialem biec do ASO reklamowac odpryski lakieru nad przednia szyba (pojawila sie rdza) i na masce .. no coz ;p

Edytowane przez bravo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lakier jest kilka lat więcej tylko nie wiem ile dokładnie , ale z tego co wiem to trzeba co roku sprawdzać stan lakieru w serwisie. Ale jak coś zrobisz w tym temacie to daj znać mam to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na lakier jest kilka lat więcej tylko nie wiem ile dokładnie , ale z tego co wiem to trzeba co roku sprawdzać stan lakieru w serwisie. Ale jak coś zrobisz w tym temacie to daj znać mam to samo :)

Hmm, tzn taki niby przeglad na lakier co roku ? Mam samochod ponad rok i lakieru w ASO nie sprawdzalem, watpie tez, aby poprzedni wlasciciel to robil.

Poki co, nie bede swojej Navary pokazywal w serwisie, bo w przyplywie zlosci, totalnie nieswiadomy, ze lakier jest jeszcze na gwarancji, te male ogniska rdzy usunalem delikatnie odrdzewiaczem i zamalowalem podkladem, jak dotad spokoj, ale na pewno za jakis czas pojawia sie bable i ta farba zejdzie odslaniajac rdze, wtedy zajrze do ASO i zdam relacje;)

 

No wiec bylem dzisiaj w ASO i podobno w terenowkach Nissana gwarancja na lakier jest taka sama jak na mechanike, tak wiec 3 lata.

Edytowane przez bravo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja to totalnie olałem.

Raczej nic się nie da naprawić w ramach gwarancji.

Ja w swojej książce gwarancyjnej mam takie rubryczki na przegląd lakieru.

Czyli jak pojeżdziełem po krzakach i sie porysowało, to trzeba naprawić w serwisie firmowym lakier?

Chyba niedługo zdublowałbym nakłady na zakupienie samochodu (nowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

No wiec bylem dzisiaj w ASO i podobno w terenowkach Nissana gwarancja na lakier jest taka sama jak na mechanike, tak wiec 3 lata.

 

moglby to ktos potwierdzic ?

Sorry ze tak zrzedze o tym lakierze, ale mam watpliwosci co do uczciwosci panow z ASO po tym jak do kosztorysu napraw wcisneli mi czujnik parkowania za 150 zl (!), ktorego wcale nie wymienieli (dziwne, co ?). Poniewaz placilem tylko VAT z tej sumy, to juz o te 30 zl nie oplaca mi sie tam jechac i z nimi klocic, juz po prostu wiecej do nich nie zajrze. Choc z drugiej strony ciekaw jestem jak by sie z tego tlumaczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawe dziwnej obslugi zgloś jak naszybciej do pomocy klienta. To dość ważne bo taki diler dostanie po dupe jak mu sie nazbiera.

 

gwarancja mechaniczna i na powłoke lakierniczą ( wady fabryczne tylko ) jest 3 lata lub 100 000 km co nastąpi pierwsze.

gwarancja na perforacje od korozji ( od wewnatrz na zewnatrz ) jest na 12 lat.

 

problem z dachem maja wszytkie D40. Miało tam być coś innego ,ale NML się nie zgodził i wyszło jak zwykle.Bubel i to tylko gwarancyjny na 3 lata.

 

roczna kontrola musi być w WBMR inaczej nie da rady naprawić w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawe dziwnej obslugi zgloś jak naszybciej do pomocy klienta. To dość ważne bo taki diler dostanie po dupe jak mu sie nazbiera.

 

gwarancja mechaniczna i na powłoke lakierniczą ( wady fabryczne tylko ) jest 3 lata lub 100 000 km co nastąpi pierwsze.

gwarancja na perforacje od korozji ( od wewnatrz na zewnatrz ) jest na 12 lat.

 

problem z dachem maja wszytkie D40. Miało tam być coś innego ,ale NML się nie zgodził i wyszło jak zwykle.Bubel i to tylko gwarancyjny na 3 lata.

 

roczna kontrola musi być w WBMR inaczej nie da rady naprawić w ramach gwarancji.

 

dzieki kolego za info, czyli to jednak prawda ze tylko 3 lata.

Co do ASO to jednak tego tak nie zostawie, z tym ze najpierw wyslucham ich, co maja do powiedzenia w tej sprawie, potem ewentualnie zglosze to gdzie trzeba. W ogole nie za milo sie ze mna obchodzili, bo zazadalem zwrotu starych czesci (tylny zderzak +lampa) ktore to nie byly jeszcze w najgorszym stanie ;) Mam jeszcze watpliwosci, czy wymieniony zderzak jest oryginalny (a kosztowal jak oryginal bo chyba okolo 4000 z VATem), jakos tak minimalnie bardziej odstaje od karoserii po bokach paki, moze to moje subiektywne odczucie, poza tym jest ok, wiec dam sobie spokoj z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...