Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki akumulator do Almery n15 2.0D 98r.


Gość nowy.lazer.ol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nowy.lazer.ol

Sam kupowałeś czy ktoś Ci dobierał pod autko ?? Jak patrzyłem w programie BOSCH który dobiera sam do modelu auta wykazał mi 95Ah i 830A, tym to można wahadłowiec zasilić, nie wiem czy Almera potrzebuje takiego kopa xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie wg jakiegoś katalogu wyszło że taki będzie odpowiedni, ale i z opinii na forum i na mój chłopski rozum też taki wybierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem ZA DUŻY. chodzi o to że alternator ma jakieś tam swoje ładowanie i jak będzie miał zbyt duży aku to może go nie doładowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to stanowczo za duzy akumulator do tego autka .Na taki akunulator to autko musialoby miec full wypas wyposazenie duze audio . Ty masz diesla 2.0 i wedlug katalogu Centry przychodzi tam 70 Ah i 540 Ah. Mozesz kupic tez ta Varte 74 A i 680 AH . Ten ktory podales to przwie ja do 3l itrowego Terrano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat stary jak nasze primerki :)

miałem varte silver po poprzednim majętnym właścicielu, miała 3,5 roku i ni z tego, ni z owego szlak ją trafił. A to akumulatorek za 500PLN.

Ja w pierwszym lepszym markecie kupilem "maximus-a" heheheh, i juz 2,5 roku smiga, jeszcze rok i bedzie lepszy od super varty.

A co to historii "za duży akumulator" to zapraszam do lektury podstaw elektrotechniki.

Akumulator jest za duży tylko w jednej sytuacji, jak się pod maske nie mieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem varte silver po poprzednim majętnym właścicielu, miała 3,5 roku i ni z tego, ni z owego szlak ją trafił.

to właśnie była przypadłość VARTY bo płyty wewnątrz aku czasem się stykały i dostawał zwarcia, ale jakiś czas temu zmienili technologię produkcji kładąc nacisk na to żeby takie sytuacje już nie miały miejsca.

mój poprzedni aku (też VARTA 70Ah 560A) właśnie tak dokonał żywota, ale miał 5 lat i działał bez problemu więc postanowiłem spróbować znowu, zwłaszcza że za aku tej mocy tak czy tak musiałem 3 stówki wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jakie podstawy elektroniki. ?. Wytlumacz bo nie wiem o co chodzi. Jesli

podasz jakies szczegoly to poszukam na internecie .Producent podaje jaki ma byc zamontowany akumulator do auta (uwzglednia wszystko) . tak jak pisalem jesli bedzie zalozone wieksze audio to mozna zalozyc wiekszy akumulator . Ale nie az dwa razy wiekszy. No chyba ze chce to audio wlaczac na postoju i powiedzmy sluchac przez caly dzien i noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent podaje minimalną pojemność wystarczającą do normalnego użytkowania auta. Nie ma co zakładać aku o pojemności 2-3 razy wiekszej niż "seryjna". Ale to 20-30Ah na zapas zewsze sie przyda.

rzadko który aku ma pojemność zgodną z etykietą, a po roku czy dwóch używania pojemność zmniejszy się o 40-50% tego co było

alternator da sobie rade ma duże możliwości

im aku większy tym wieksza pewnośc żę po 2 tyg na mrozie coś życia jeszcze w nim bedzie :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie znalazłem tematu więc podepnę sie pod ten. :whistle: Sam mam teraz dylemat bo mam w swojej Almerce Centra 44 Ah a według książki powinien byc 65 Ah , Varta i Centra też podają mi po 60-65 Ah. Dostałem od kumpla 10-miesięczny akusek 72 Ah i zastanawaim się czy go założyć czy dać sobie spokój. Fakt że to benzyniak ale jak wiadomo akusy tracą swoją moc wraz ze spadkiem temperatury i upływem czasu ale chciałbym mieć spokojną czapkę że zaparkuję i potem dam radę wyjechać :thumbsdown: , tym bardziej że nie odpalam go raz w ciągu dnia tylko 2-3 razy. Z doładowaniem chyba dużego problemu nie będzie bo w końcu dzienne nie zżerają tyle prądu co H4 :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozmiary skrzynki pasują, to możesz założyć. Lecz musisz liczyć się z tym że alternator nie będzie wstanie podładować aku. do pełnej swojej pojemności. Alternator oraz akumulator musi-powinien ze soba współ-grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...