Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana okleiny slupka drzwi


Gość urbannn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio pytalem czym na nowo okleic slupki w drzwiach. Zakupilem folie termo na allegro. Wczoraj chcialem ja wymienic ale niestety nie poradzilem sobie z rozlozeniem uszczelek drzwi. Nie chcialbym czegos uszkodzic i nastepnie miec problem ze zlozeniem wszystkiego do kupy. Folia, ktora okleja slupek zachodzi pod niego. Jak prawidlowo zdemontowac i zamontowac elementy drzwi aby wymienic ta nieszczesna okleine. Moze jest gdzies jakies KNOW HOW? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz uczelki są na zatrzaski i jedną śubkę. Wszystko ładnie odchodzi tylko rób powoli i podważa delikatnie śrubokrętem, żeby nie uszczkodzić lakieru.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Ladnie brzmi to co napisales, ale jak przychodzi co do czego to laik ma problem. Moze kiedys na forum byl juz kiedys poruszany ten problem? Moze jest jakis opis co w jakiej kolejnosci demontowac, albo dokumentacja fotograficzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to gdzieś już taki temat był. Jeśli sie mylę co do P-12, to w innych był na pewno i to ze zdjęciami i proponowana była nawet odpowiednia folia. Musisz szukać!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spedzilem duzo czasu na szukaniu informacji na ten temat. Rzeczywiscie jest wiecej opisow i zdjec do starszych modeli, ale tam zbudowane to jest zupelnie inaczej. Moze ktos robil to u siebie i sluzylby pomoca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja zrobiłem ok tydzień temu. Kupiłem okleiny oryginalne w ASO (koszt 180 PLN)

Kolejność:

 

1. odkręcasz śrubkę która trzyma uszczelkę (górny róg drzwi)

2. wyciągasz uszczelkę (ja ściągnąłem do połowy tak żeby był odsłonięty słupek)

3. Listwa przy szybie - dwa zatrzaski - pociągasz w górę i odchodzi

4. Przy pomocy opalarki odklejasz starą folię

5. Rozpuszczalnikiem zmywasz stary klej

6. Przykładasz i naklejasz nową folię. Zaczynaj od góry, przyklej najpierw po powierzchni, potem przejedź zagięcia a potem zagnij i przyklej zagięcia (możesz lekko podgrzać)

7. montaż uszczelki

8. montaż listwy

 

najlepiej robić w suchy słoneczny dzień lub w garażu

 

pzdr

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...