Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana płynu hamulcowego


ara502

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może niepotrzebnie zakładam nowy temat, ale proszę o brdziej szczegółowe wytłumaczenie.

To w jaki sposob się odpowietrza hamulce to wiem, ale co ze sprzegłem. czy kolejnoś ma jakieś znaczenie?

Mam zamiar całkowicie opróżnić układ z płynu, może ktoś wie ile ok. będę go potrzebował do ponownego zalania. Jaki polecacie płyn?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do hamulcow potrzebny bedzie plyn hamulcowy najlepiej DOT4. Nie kupuj Dot5 (mi sprzedawca odradzil a sie zna ) . najlepiej kup dwie butelki plynu hamulcowego . Jedna bedzie do przeplukania ukladu po spuszczeniu starego a druga zalejesz uklad i odpowietrzysz. Kolejnosc odpowietrzania hamulcow na znaczenie przy pojazdach z ABS i bez ABSu. Pojazd bez abs odpowietrzasz w ten sosob ze od nadalszego kola od pompki hamulcowej do najblizszego -czyli prawe tylne ,lewe tylne , prawe przednie , lewe przednie . Jesli jest Abs to odlaczasz albo akumulator albo bezpiecznik ABs i prawe tylne , lewe przednie , lewe tylne i prawe przednie . Przed wymiana plynu najpierw uruchom odpowietrzniki zeby nie bylo niespodzianiki bo potrafia sie urwac. Jak zalejesz plynem i sie urwia to samochod masz unieruchomiony. Wlasnie tylko z tego wzledu dalem do warsztatu na wymiane plynu bo nie bylem pewny kiedy byly one odkrecane . Mieli plyn po 7 zl butelka wiec za wymiane i 2 butelki plynu zaplacilem 54 zl.

Podejrzewam ze do sprzegla (bedzie tak samo jak u mnie w p11.144 hydrauliczne ) przychodzi ten sam plyn hamulcowy. Ile to musisz zobaczyc w instrukcji . Sprzeglo odpowietrza sie tak samo jak hamulce . Jest srubka na pompie sprzegla do odpowietrzania i pompujesz dotad pedalem sprzegla dopoki nie bedzie powietrza . Tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też własnie ciekawiło mnie jak to jest z odpowietrzaniem sprzegła.Ale teraz już wiem.

 

 

A mam pytanko jeśli chodzi o sprzegło np. vw passat b4 tdi to pedał spadł na dól.

To można przez ten odpowietrznik wcisnąć płyn hamulcowy i pózniej odpowietrzyć w podobny sposób jak hamulce tzn pompować , trzymać i odpowietrzać aż bedzie sam płyn?

U brata chyba sie sprzegło skończyło i wcześniej dolewałem wciskając tam płyn. na jakiś czas to pomogło a na sprzegło i tak musi wymienić pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Skończyłem wymianę klocków, szczęk itp. jutro zaczynam zalewać układ płynem i zobaczymy co z tego wyjdzie.

A tak pozatym może powiecie czy skomplikowana jest wymiana osłony przegubu? czy lepiej do mechanika jechać i dać sobie spokój?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w teranno moze być ciężej wymienić niż w osobówce.

W osobówce można samemu wymienić.

Ale pewnie też jest to do opanowania. Musisz poczytac pewnie nie raz był temat wałkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...