Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny zapach z klimatyzacji/nawiewów


cosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, może wstyd się przyznać ale to mój pierwszy samochód z klimą. A więc do rzeczy. Jak włączam klimatyzację to zapach jest ok, jak ją _wyłączę_ a wiatraki wciąż dmuchają to wtedy zaczyna śmierdzieć. Czy to jest oznaka że klima wymaga odgrzybienia/czyszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny (czyli niemiły zapach dla nosa) miałem po ubiegłej zimie, choć wydobywał on się przy właczeniu klimy. Koledzy poradzili że trzeba czyścić, no i wyczyściłem przy okazji przeglądu. Koszt tej promocyjnej usługi w ASO wynosił 100 zł i po czyszczeniu niemiły zapach się zakończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatyzacja odbrzybiona ozonowaniem, filtr wymieniony. Chyba już nie śmierdzi z klimatyzacji, ozonem za to śmierdzi nieźle. Chyba następnym razem nie będę brał ozonowania bo jego zapach mnie drażni.

 

Plus jest taki, że teraz filtr kabinowy wymieniłem (wg mojej instrukcji) w jakieś 5 minut - jest więc progres. Zastanawia mnie jak w ASO wymieniają ten filtr? Może oni coś rozkręcają - ktoś możę wie jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Samochód odebrany z salonu w czerwcu 2011r. Od początku eksploatacji jeżdżę z włączoną klimatyzacją. Od kilku dni z nawiewów leci powietrze o nieprzyjemnym zapachu. Zastanawiam się czy po tak krótkim okresie jest możliwe zagrzybienie klimatyzacji. W poprzednim (nowym) samochodzie klma była odgrzybiana dopiero po roku. Jakie doświadczenia mieliście z klimatyzacją i po jakim czasie eksploatacji ją odgrzybialiście (jakie metody - ozon czy coś innego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Michał_302

Z tego co sie orientuje, to jest to mozliwe. Zalezy to od sposobu eksploatacji klimatyzacji. Ale mozliwe, ze w Twoim przypadku jest to kwestia tylko filtra kabinowego, ktory nadalby sie do wymiany. Mimo wszystko ja i tak bym odgrzybil na wiosne klime - lepsza profilaktyka niz pozniejsze zwalczanie :).

Ja tez na wiosne bede dzialal z odgrzybianiem, tylko jeszcze nie wiem gdzie...

 

P.S. Moja pierwsza odpowiedz na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód odebrany z salonu w czerwcu 2011r. Od początku eksploatacji jeżdżę z włączoną klimatyzacją. Od kilku dni z nawiewów leci powietrze o nieprzyjemnym zapachu. Zastanawiam się czy po tak krótkim okresie jest możliwe zagrzybienie klimatyzacji. W poprzednim (nowym) samochodzie klma była odgrzybiana dopiero po roku. Jakie doświadczenia mieliście z klimatyzacją i po jakim czasie eksploatacji ją odgrzybialiście (jakie metody - ozon czy coś innego).

Ja także jeżdzę zawsze z automatyczną dwustrefową klimatyzacją włączoną. Na dwa lata przy okazji przeglądu była ozonowana. Oczywiście co roku wymiana filtra kabinowego. Nic nie śmierdzi .Przebieg 45kkm, auto zawsze w ciepłym suchym garażu , z uchylonymi drzwiami i klapą bagażnika.

W poprzednich autach z zapachami "klimatycznymi" też nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...