Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Falowanie obrotów na zimnym 2,2 Dci


Gość benio36
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie być pewni że gość już tu nie zaglądnie. Ja też bym się wcurvił jakby mi ktoś nie doradził jak trzeba nerwus_1_.gif..........

:laie_67: :laie_67: :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy mozecie napisac czy w tych dwoch komentarzach poniżej chodzi o tę samą rzecz ( zawor SCV, regulator cisnienia)?

2. Czy to sie też tyczy silnika 2.2 Di?

 

"ja mam almere tino 2,2dci 100kw mi też falował silnik jak był zimny ,a potem na wolnych obrotach wymieniłam regulator ciśnienia paliwa na pompie"

 

benio36 nic nie kombinuj tylko zbieraj ok. tysiaka. Teraz masz falowanie obrotów a za jakiś czas będzie silnik wchodził w tryb awaryjny i wyskakiwał błąd P089. Przerabiałem temat. Przyczyną jest zawór SCV przy pompie wysokiego ciśnienia. Koszt zaworu ok 570zł można go wymienić samemu bądź u mechanika lecz trzeba się liczyć z usługą która się nazywa kalibracja pompy pod nowy zawór SCV. Robią to tylko w serwisie Nissana i niektórych innych autoryzowanych serwisach. Koszt tej usługi w serwisie Nissana 250 zł. Sama wymiana nic nie da, musi być wraz z kalibracja. pozdrawiam

tu masz dokładnie ten zawór, nawet trochę tańszy już jest.
http://allegro.pl/zawor-scv-mazda-6-mpv-nissan-opel-denso-i1858951521.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoja pompa VP44 59_1192650799.jpg

 

Zawór SCV jest w pompach w DCi i wygląda całkowicie inaczej. Ale pewnie oddał Ci stary zawór, więc możesz porównać.

Typowymi niedomaganiami w twojej pompie jest jej sterownik.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...