Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CB radio miejsce do zamontowania


Komandor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z Forumowiczów montował już CB radio w Żuku? Będę wdzięczny za foty i wszelkie sugestie co do sposobu i miejsca instalacji radia i anteny. Proszę też o ocenę pracy zestawu radio/antena.

Osobiście użytkuję w Outlanderze zestaw President Harry z anteną Sirio Triflex. Osiągi zestawu oceniam jako wystarczające (antena tylko ~ 40cm montowana na stałe i współdzielona z radiem fabrycznym).

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje CB radio (President Johny II) kładę w miejscu nóg pasażera z przodu do tego antena 60 cm, Sirio. Antenę montuję na magnes gdzieś z tyłu dachu. Zestaw się świetnie sprawdza, w razie potrzeby błyskawicznie można go zdemontować do bagażnika.

 

 

Ta fura jest tak mała w środku, ma mało schowków,konsola nie ma za bardzo miejsca na mocowanie radia.

 

Myślę, że większość osób raczej tak zamontuje CB radio. Nikt nie będzie kroił konsoli czy schowka lub na stałe wlutowywał radia w elektrykę i przy okazji w razie problemów mieć problemy z gwarancją.

 

Jeśli komuś coś się udało wykombinować niech pisze...

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja swoje CB radio (President Johny II) kładę w miejscu nóg pasażera z przodu do tego antena 60 cm, Sirio. Antenę montuję na magnes gdzieś z tyłu dachu. Zestaw się świetnie sprawdza, w razie potrzeby błyskawicznie można go zdemontować do bagażnika.

 

 

Ta fura jest tak mała w środku, ma mało schowków,konsola nie ma za bardzo miejsca na mocowanie radia.

 

Myślę, że większość osób raczej tak zamontuje CB radio. Nikt nie będzie kroił konsoli czy schowka lub na stałe wlutowywał radia w elektrykę i przy okazji w razie problemów mieć problemy z gwarancją.

 

Jeśli komuś coś się udało wykombinować niech pisze...

 

Napisz kolego jak odbiera ci ten sprzęt.

Ja w moim Juku nie mogę sobie poradzić z wyeliminowaniem zakłóceń ze wspomagania kierownicy. Jeżdzę modelem VISIA 1.6 benzyna. Przetestowałem kilka radyjek i anten w serwisie i tylko President Johnson daje rade (ale jest niestety wielkogabarytowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony. Radio ma kilka filtrów które używam podczas pracy.

Jak nikt nie nadaje jest zupełna cisza nic nie szumi.

Na tym mi zależało bo można równocześnie słuchać muzyki ze zwykłego radia.

 

W gorszych radiach bez filtrów ciągle coś szumiało, świszczało i nie dało się długo tego słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisz kolego jak odbiera ci ten sprzęt.

Ja w moim Juku nie mogę sobie poradzić z wyeliminowaniem zakłóceń ze wspomagania kierownicy. Jeżdzę modelem VISIA 1.6 benzyna. Przetestowałem kilka radyjek i anten w serwisie i tylko President Johnson daje rade (ale jest niestety wielkogabarytowe)

 

spróbuj YOSAN-a 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

spróbuj YOSAN-a 120

 

Już po próbach. Wypróbowałem kolego YOSAN-a i dodatkowo Presidenta Johnny II.

Obydwa są ok ale President lepiej sobie radzi z dławieniem szumów, a dodatkowo udało mi się kupić używanego w dobrej cenie.

Teraz jazda z CB-kiem czysta przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radyjek mało gabarytowych warto może spróbować następcy UNIDEN 520 który był chwalony za odsłuch ,filtry przeciwzakłóceniowe ,małe gabaryty które pozwalają na aranżacje radyjka w stosownym miejscu następca teraz jest pod nazwą FIRMY M-TECH LEGEND II albo bym obstawiał jeszcze radyjko Omega AM/FM ANL NB z dobrą antenką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś eksperymentował z wymianą oryginalnej anteny w Juke na antenę zintegrowaną z anteną do CB i radia tzw. triflex ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do triflexa w zestawie z Alanem 42 multi. To jedyne radio jakie zmieści się w podłokietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czego oczekuje się od antenki triflex na plus małe gabaryty ,nie kusi złodzieja ,nie rzuca się w oczy ,na minus słaby odbiór i nadawanie tak więc coś za coś .789.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta antenka na zdjęciu to nie triflex (przynajmniej nie obecnie produkowany) - wygląda jak stary Dirland Twin Car. http://www.abcgps.pl/Sirio_Triflex_50_cm-911.html

Jeżeli chodzi o zasięg triflexa to odbiór za miastem do 15 km, nadawanie do 5-6 km. Do normalnej jazdy wystarczy. Wyglądem przypomina zwykłą antenę radiową - nazwę zakleiłem czarną taśmą. Zamocowana w miejsce ori anteny nie spada z dachu, nie rysuje lakieru i jeździ cały czas. Zastanawiam się tylko jak się sprawdzi w Juku z radiem Alan 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie którzy mówią jak antena jest do wszystkiego to jest do niczego z tym triflex to kolega troszkę przesadził z tą odległością ja bym ją skrócił o połowę miasto i teren otwarty.Bardziej dociekliwym polecam poczytać troszkę na forach CB radio to coś więcej się dowiedzą lub użyć google będzie szybciej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie którzy mówią jak antena jest do wszystkiego to jest do niczego z tym triflex to kolega troszkę przesadził z tą odległością ja bym ją skrócił o połowę miasto i teren otwarty.Bardziej dociekliwym polecam poczytać troszkę na forach CB radio to coś więcej się dowiedzą lub użyć google będzie szybciej .

 

Jeśli przeczytasz mój pierwszy post to dowiesz się, że mam i używam tą antenę. Gdybym był niezadowolony to dawno zamieniłbym na innego bata (a trilexa polecili mi właśnie na innym forum).

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję wyboru o gustach się nie dyskutuję jeden chce bata 2m aby było go widać i zarazem słychać drugi woli coś nie rzucającego się i wybiera coś krótkiego kosztem osiągów tak więc temat rzeka grunt że zestaw działą nie zbiera zakłóceń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

W swoim pędzidle posiadam zestaw presidenta:radio Harry II asc i anetnę Ohio(85 cm).Zestaw dosyć przyzwoicie ściąga. Miałem lekki problem z anteną, bo podczas szybkiej jazdy orginalny magnez potrafił się odczepić. Więc wymieniłem na mocniejszą podstawę i teraz jest ok. Radio włożyłem między siedzenie pasażera, a konsolę środkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Odświeżam temat. 

Długo szukałem czegoś pasującego do Żuka i w końcu wybór padł na zestaw Lafayette Venus + antena Sirio Triflex (UKF + CB). Pełne sterowanie radiem poprzez gruszkę pozwala na umieszczenie jednostki centralnej w niewidocznym miejscu - u nas zamontowana została za tylnym, lewym siedzeniem (montaż na taśmę dwustronną do podłogi przed kuwetą). Wymiana anteny wymaga częściowego demontażu podsufitki (łatwo ją załamać) ale można sobie poradzić też w inny sposób - poprzez wycięcie nożykiem otworu pod anteną i wstawienie później plastikowej zaślepki. Ori antena posiada dodatkowy przewód zasilający +12V do wzmacniacza antenowego. W tym celu do triflexa zakupiłem dodatkowy wzmacniacz antenowy Abasco 16 dB (koszt ~16 pln w dobrych sklepach z częściami RTV  :)). Zasilanie radia przeprowadziłem ze skrzynki bezpieczników przy kierowcy i dalej pod plastikowymi osłonami progów. Połaczenie z anteną biegnie w tylnym słupku, połaczenie z gruszką przeprowadziłem pod osłoną progu i dalej pod szynami fotela kierowcy bez demontażu tapicerki. Kostkę połączeniową pomiędzy przedłużaczem gruszki a kablem spiralnym ukryłem w mocowaniu podłokietnika (dawny schowek zajęty obecnie przez podstawę ori podłokietnika). Gruszka schowana jest w podłokietniku (konieczny był mały frez na kabel w górnej części wnęki). Samo podłączenie poprzez dodatkowy bezpiecznik i zestrojenie układu radio - antena powierzyłem już technikom z warsztatu). Wzmacniacz Abasco łatwo się zmieścił nad podsufitką a pozostały w podsufitce otwór zakryłem 6 cm zaślepką (koszt 2.5 pln w markecie budowlanym Casto... ) - wygląda jak ori plastik i łatwo się demontuje. Końcówkę anteny (strojenie) zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą a nazwę zakleiłem czarną taśmą (teraz wygląda jak zwykła antena). Radyjko testowałem wczoraj w mieście - zasięg ma podobny do presidenta harry 3 z taką samą anteną (mam ten zestaw w drugim aucie).  Niewątpliwą zaletą układu jest niewidoczność przy zamontowaniu na stałe. Wadą - nieco gorszy zasięg niż zestawu z długim "batem" (ale zupełnie wystarczający w trasie). Nie zauważyłem żadnych zakłóceń ze strony auta (kabel anteny CB i radyjko są oddalone od silnika). Niestety obsługa Venus jest mało intuicyjna i wymaga dokładnego przeczytania instrukcji (również po angielsku bo polskie tłumaczenie jest kiepskie), harry 3 posiada też lepszy wbudowany głośnik. Odbiór UKF z nową anteną i wzmacniaczem - dobry (nawet nieco lepszy niż poprzednio).

Radość Żony z posiadania Żuka z CB - bezcenna. :jump: 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Komandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty Żony uradowanej?

Mogą być i żony ale na PW bo inaczej może Cię pozwać o naruszenie d u p dóbr osobistych  :devil:

A na forum foty sibiacza :D

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Foty wrzucę przy okazji chociaż myślę że opis jest w miarę dokładny więc i bez fotek wiadomo o co biega. Przed zakupem pod uwagę brałem "ręczniaki": Alan 42 Multi (na rynku od dobrych paru lat), President Williams (odpadł ze względu na cenę), w/w Venus oraz Yosan CB 100. Ostatnie radio nie jest "ręczniakiem" ale ze względu na bardzo płytki panel sterujący pasuje do małej wnęki pod konsolą centralną Juka, niestety wymaga podłączenia klasycznej "gruszki" i jest ogólnie widoczne. Jak do tej pory Venus okazuje sie wystarczające w mieście i na trasie, myślę jednak o dodatkowym głośniku tylko jak zwykle problem jest z miejscem...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...