Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KOD BŁĘDU 77 - Sonda Lambda? - Nissan Patrol Y61 3.0


Gość damascus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tego forum.

 

Wrzuciłem ten temat tez w dziale "Patrol" ale po przeglądnięciu forum, doszedłem do wniosku, ze skopiuję go i tutaj.

 

Szukałem odpowiedzi na mój problem w archiwum, ale niczego nie odnalazłem.

Stąd moje pytanie.

 

Kontrolka Check Engine, metodą "na zworkę" wyświetla błąd nr 77. Wcześniej w czasie jazdy, auto przydusiło i zapaliła się owa kontrolka. Auto na chwilę straciło moc, ale po kilku kilometrach jechało już normalnie. Początkowo myślałem, ze to przepływomierz, ale on jest w porządku. Filtry, etc. tez. Dziś rano auto po odpaleniu poszarpało i zgasło. Oczywiście znowu zapalił się Check. Po ponownym zakręceniu sinikiem, z rury zadymiło na biało. Chwilę później, wszystko wróciło do normy. Ale jeszcze przed zagrzaniem silnika. Sprawdziłem kod błędu i pokazuje tak jak pisałem 77. Tylko 77. Nic więcej.

W manualu Patrola nie znalazłem tego kodu, ale gdzie indziej doczytałem, ze jest to kod "tylnej sondy lambda" więc chyba tej za katalizatorem.

I tu ciekawostka. Nie wszedłem po auto jeszcze, ale zadzwoniłem do Nissana w Rzeszowie i powiedzieli ze Patrol nie ma sond lambda.

 

Więc stąd moje pytanie. Co to za kod błędu 77 i jak to jest z tymi sondami lambda w Patrolu?

Co jeszcze może być przyczyną takich objawów.

 

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pomoc.

Serdeczne pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to silnik (benzyna czy ropa ) i jakie masz zlacze diagnostyczne (prostokatne 14 pinowe ,czy trapezowe 16 pinowe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to silnik (benzyna czy ropa ) i jakie masz zlacze diagnostyczne (prostokatne 14 pinowe ,czy trapezowe 16 pinowe )

 

Witaj,

Dzięki za zainteresowanie.

Silnik 3.0 Diesel.

Złącze jest OBD II. Czyli trapezowe 16 Pin.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak na moje oko sądząc po objawach zaczął bym od wymiany filtra paliwa na oryginał (nie wszystkie podróby działają prawidlowo) jeżeli nie pomoże to niestety pompa wtryskowa a dokładniej sterownik pompy wtryskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Filtr oryginalny. Juz takie akcje kiedyś przerabiałem...

Tez myślałem o pompie, ale wtedy wyświetlać się powinny inne kody błędów. A u mnie cały czas jest 77.

Czy ktoś wie co to za kod?

Myślę ze to będzie podstawa do ewentualnej diagnozy problemu. Tym bardziej, ze to jedyny kod usterki który się wyświetla.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co. Znalazlem cos takiego http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=7&sqi=2&ved=0CF4QFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.patrol4x4.com%2Fforum%2Fnissan-patrol-gu-gr-10%2Fdiesel-injector-pump-54501%2F&ei=IjSQTpTWDsTqOb78lcoN&usg=AFQjCNHB01Moj9eKp5PSTulqB_0Y2Ys7DA dotyczacego kodu 77 w dieslu . Moze to faktycznie trzeba odczytac tak jak tam pisza jako P0707 . Zobacz czy w manualu masz taki blad i co on oznacza.

 

A jak go skasujesz to powraca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Byłem tez na tym Australijskim forum. Czytałem tez na jakimś innym forum, ze być może to właśnie kod 0707, ale w manualu do Patrola takiego nie znalazłem. Wszystkie kody są dwucyfrowe, z wyjątkiem kilku -trzy cyfrowych. Piszą na tym forum z linku, o pompie, ale ją sprawdzałem wiosną. Było wszystko ok. Tak czy siak, w przyszłym tygodniu podjadę do pompiarza tak dla pewności. Coś trzeba robić.

Po skasowaniu błąd wyskakuje dokładnie ten sam. Przydusi go, zapali się check. Jak odczytam jest 77.

Najbardziej dziwi mnie to, ze po kilku minutach, a właściwie nie dalej jak po 1 min. wszystko wraca do normy. Auto jedzie normalnie.

Moze ktoś znajdzie co oznacza kod 0707 w Nissanie. Mnie się nie udało, ale będę jeszcze szukał.

Pozdrawiam i dzięki za poświęcony czas na pomoc mi.

 

Witam ponownie,

napiszę co i jak, jakby ktoś kiedyś miał podobny problem.

 

Otóż byłem dziś na kompie, aczkolwiek diagnosta nie bardzo potrafił rozwinąć tajemnicę kodu błędu.

Wyświetlił się kod: P7-F/ING TIMG FB

Powiedział, ze to najprawdopodobniej awaria wtryskiwacza sterującego.

 

Doczytałem na tym forum, ze może to tez być to problem z sterowaniem pompy wtryskowej, lub z kątem wyprzedzenia wtrysku.

 

Co wy na to?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witaj, Byłem tez na tym Australijskim forum. Czytałem tez na jakimś innym forum, ze być może to właśnie kod 0707, ale w manualu do Patrola takiego nie znalazłem. Wszystkie kody są dwucyfrowe, z wyjątkiem kilku -trzy cyfrowych. Piszą na tym forum z linku, o pompie, ale ją sprawdzałem wiosną. Było wszystko ok. Tak czy siak, w przyszłym tygodniu podjadę do pompiarza tak dla pewności. Coś trzeba robić. Po skasowaniu błąd wyskakuje dokładnie ten sam. Przydusi go, zapali się check. Jak odczytam jest 77. Najbardziej dziwi mnie to, ze po kilku minutach, a właściwie nie dalej jak po 1 min. wszystko wraca do normy. Auto jedzie normalnie. Moze ktoś znajdzie co oznacza kod 0707 w Nissanie. Mnie się nie udało, ale będę jeszcze szukał. Pozdrawiam i dzięki za poświęcony czas na pomoc mi. Witam ponownie, napiszę co i jak, jakby ktoś kiedyś miał podobny problem. Otóż byłem dziś na kompie, aczkolwiek diagnosta nie bardzo potrafił rozwinąć tajemnicę kodu błędu. Wyświetlił się kod: P7-F/ING TIMG FB Powiedział, ze to najprawdopodobniej awaria wtryskiwacza sterującego. Doczytałem na tym forum, ze może to tez być to problem z sterowaniem pompy wtryskowej, lub z kątem wyprzedzenia wtrysku. Co wy na to? Pozdrawiam.

 

Mam nadzieję, że nie za późno. Bujałem się z tym samym przez 2 tygodnie po mechanikach, forach itp. Najwięcej podpowiedzi znalazłem na ruskim forum. Okazało się trefne paliwo. Wymieniłem filtr paliwa na Knehta, pomimo, że na poprzednim przejechałem 800km, zatankowałem v-powera i od razu ok. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...