Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nie wchodzi na obroty 2.7 tdi


zgorzelec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem terrano z 99r 2.7tdi samochód pali na dotyk, lecz niestety nie wchodzi na obroty. Gaz do końca i zero reakcji raz wkrecił się z trudem na 2500obr. Niemiec mówił że podpinał pod komp i że uszkodzona pompa. Mam pytanie czy miał ktoś takie objawy i jak je rozwiązał??? bo szukałem na forum i nie znalazłem. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W zaleznosci od posiadanego zlacza diagnostycznego w aucie zrob atodiagnostyke . Jak to zrobic masz opisane w tym http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/18527-p11wp11-td-kody-bedow/ linku. jesli nie bedzie bledow to moze byc cos z pompa wtryskowa :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak prz3epływomierz walniety. tzn przemyłem ten sam przepływomierz i założyłem. teraz wchodzi na obroty do konca. ale nie ma mocy. coś tam jedzie ale bardzo słabo. zauważyłem żępodczas dodawania gazu nie chodzi sterowanie turbiny. zdemontowałem ten zawór ale za duzo to on sie nie rusza i tu moje pytanie czy u was tez tak jest? A i gdy mu gazuje czasami puszcza na biało pozniej na brązowo rzadko na czarno. pod obciążeniem nie dymi (jazda pod stromą górę) Możę być walnięty przepływomierz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na samym początku i rzeczywiście wężyk był pęknięty. Jak u was ten zawór od turbiny pracuje mocno się wychyla? bo u mnie minimalnie.

na postoju silnik wkreca sie do konca, a pod obciążeniem do 2,5tys. przepływkę wyciągałem kopcil ale bylo to samo. Nie mam pojęcia co to już może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma sie dosc duzo wysuwac. Napewno jest zapieczone jesli sie minimalnie wysuwa. Nie wiem jak jest z dostepem do tego preta w terrano ale ja u siebie w primerze uruchomilem to psikajac WD40 . Robilem tak przez 3 dni psikajac wd40 po skonczonej jezdzie i puscilo. Ale moze byc tak ze bedziesz musial sciagnac turbo zeby wyczyscic

 

Jesli to jest tubina o stalej geometrii skrzydel to pewnie bedzie sie wlaczac tak jak u mnie powiedzmy od 2200-2500 obr/min. w czasie jazdy. Dlatego pod obciazeniem dobrze sie wkreca do 2500 a potem zamiast turbina sie zalaczac to nie chodzi i kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mniej więcej jak bardzo powinien się wysuwać trzpień tego zaworu od turba? Dzisiaj sprawdziłem jak to wygląda u mnie i zauważyłem problem. Okazało się że w ogóle się nie rusza po dodaniu gazu, a jak wymieniłem wężyk, bo był lekko sparciały i zapsikałem wszystko wd40, po jakimś czasie zsczął się ruszać o jakieś 2-3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrze chodzi ci silnik??? dobrze przyśpiesza? bo u mnie w ogóle się nie rusza. wyciągałem ten siłownik i podpinałem pompke to przy 1,5 atmosfery wysuwa się do konca. Ale podczas pracy silnika praktycznie nie widzę żeby się ruszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko niby jest dobrze. Nie kopci i chodzi równo tylko że przyspiesza jak silnik bez turbiny, czyli do 3000 maks i nie czuć ani trochę tzw. "strzału z turbo". W sumie to było tak od początku jak go kupiłem czyli od ponad roku i myślałem, że po prostu nie grzeszy osiągami, a turbo jest tylko dla poprawienia momentu obrotowego, ale teraz rzuciwszy okiem na pracę zaworu po dodaniu gazu stwierdziłem brak reakcji, więc mnie to zaniepokoiło. Zobaczymy czy wd40 jeszcze coś pomoże bo kilka minimetrów po zapsikaniu zaczął się przesuwać, więc może okaże się, jak zacznie działać, że mam rakietę i zamiast w terenie będę się ścigał na ćwierć mili ;) w każdym bądź razie nie obraziłbym się gdyby przybyło kilka koników. Jeżeli komuś chciałoby się sprawdzić jak bardzo wysuwa się trzpień zaworu w waszych autach byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bardzo ci się wysuwa to cięgło ? mi cięgło po wyjeciu chodzi dobrze tzn wysuwa sie z 5mm. Ale na samochodzie już wogole nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak zaczęło działać wd40 wysuwa się, tak jak pisałem, ok 2-3mm i chyba nawet zaczynam trochę czuć przypływ mocy powyżej 2200, ale może po prostu zadziałał efekt placebo ;) wcześniej nie ruszało się w ogóle. Od wczoraj psikałem to już trzy razy i jak wrócę do domu to sprawdzę czy jest lepiej. Chcę jeszcze zamiast tych ściskanych opasek założyć skręcane na wężyk i przy okazji sprawdzę ciśnienie jakie wchodzi do zaworu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z garażu. Po dokonaniu pomiaru profesjonalnym narzędziem jakim jest manometr do kół ;) wyszło że na wyjściu z turbiny, a tym samym na wejściu do zaworu, mam ciśnienie ok 0,7 barów, czyli trochę poniżej katalogowych wartości. Niestety zapewne czas zrobił swoje i już nie dmucha jak nówka, choć i tak najważniejsze to to, że nie przepuszcza oleju. W każdym bądź razie, przed złożeniem wszystkiego do kupy, dla pewności na oryginalny wężyk nałożyłem rękaw termokurczliwy i zmieniłem opaski ze ściskanych na skręcane. Po złożeniu jeszcze raz psiknąłem wd40 odpaliłem i wydaje mi się, że znów się minimalnie polepszyło. teraz trzpień zaworu wysuwa się ok 3mm. Zawsze to coś ale i tak jeszcze przez parę dni będę dalej na to psikał i zobaczymy. Skoro się w ogóle zaczęło ruszać to może jeszcze się polepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już się uporałem z moim terrano. problemem okazał się przepływomierz. ale za nim do tego doszedłem trochę czasu minęło przejrzałem cały samochód począwszy od wymiany wszystkich filtrów, poprzez turbinę, intrecoller, wtryski a na pompie skończywszy. Już miałem wyciągać pompę jak mi radziło 2z3 mechaników. Podpinałem komputer wychodziło że pompa nie daje odpowiedniej ilosci paliwa. Nie wykrywało błędów przepływomierza. poprzedni właściciel też twierdził że pompa bo tak ustalił serwis. Teraz samochód chodzi jak rakieta. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez zgorzelec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...