Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zdejmowanie kratki nawiewu.


Gość shimano52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kratka w moim prawym nawiewie w sunny jest połamana przez poprzedniego właściciela i chciałbym ją wymienić. Niestety nie mogę się do niej dobrać, próbowałem podważać śróbokrętem boki kratki, żeby wyskoczyła z zawiasów, bez sukcesu. Podobnie z ramką, która jest naokoło tego nawiewu... Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ta ramka jest tam chyba przykrecona ... a dobrac sie do tego idzie tylko z boku od drzwi pasazera ..

A po co ramke wymieniac masz polamana ? wystarczy sama kratkę ... jak Ci wyskoczyła wkładasz nową ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połamana jest kratka, aczkolwiek przy podważaniu nie chciała wyskoczyć z tych zawiasów. Bolec który ją trzyma jest jakoś wyjątkowo długi. Dlatego myślałem, że może żeby wymienić tą kratkę, trzeba zdjąć tą ramkę... Przy zdejmowaniu połamanej faktycznie można użyć większej siły (bo i tak jest połamana) aczkolwiek trzeba jakoś zdjąć z drugiego samochodu nie uszkadzając jej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem proplem z ta kratka bo jak wkladalem zapach w ten nawiew to wypadl ten zagielek co kieruje powietrze ale z tego zo pamietam to wyciagnolem zaly nawiew jest na wcisk i tez mialem z tym problem ale wiem ze ta kratka jest na zatrzaski chyba 3 trzeba je wcisnac lub podwazyc i chyba na klej fabrycznie pamietam ze zajelo mi to okolo 5-10 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje bardzo za pomocne informacje. Jak tylko będę miał czas to spróbuje się do tego dobrać używając większej siły - w końcu i tak ta kratka jest połamana.... i napiszę jaki był rezultat,

 

Wystarczyło użyć większej siły i zacząć od wewnętrzenej strony (tam gdzie jest przełącznik do zamykania nawiewu). Wystarczyło podważyć samą kratkę.

Dziękuje za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...