Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Wymiana sprężyn amortyzatorów


Gość izaak121

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Próbował już ktoś z Was sam wymieniać w sprężyny w tym modelu? mam wersję 2drzwiową / 1.4 i chcę włożyć do niego MTSy. Dam radę sam z tym zrobić? Potrzebuję jakichś dodatkowych narzędzi itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przydatny byłby kanał, ale nie niezbędny ;]

Z narzędzi to zestaw kluczy do odkręcenia amortyzatorów i napewno ściągacze do sprężyn. Tylko że ściągacze też trzeba umiejętnie zakładać bo spotkałem się z przypadkami że wyginało sprężyny przez złe założenie :P Ale wystarczy po prostu kierować się zasadą żeby nie chwytać za skrajne zwoje i ściągać równomiernie po obu stronach :)

Ja sam wymieniałem sprężyny w swoim Suzuki Swifcie i niedawno wymieniałem pękniętą sprężynę w swoim Sunny N14 hatchback, sprawa dosyć prosta o ile śruby nie są pozapiekane ;p

Po wszystkim warto by jechać ustawić zbieżność ;)

 

PS: Zanim odkręcisz górną podkładkę pod sprężynę trzeba użyć ściągaczy żeby ci nie wystrzeliło wszystko ;)

Może wyjaśniłem to tak tylko po łebkach, ale ja sądzę że wymiana sprężyn to jest raczej jedna z łatwiejszych czynności :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ze sprężynami warto zmienić też amortyzatory, bo fabryczne ponoć dobijają http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/50220-obnizenie-zawieszenia-almera-n15/page__st__20. Ja u siebie w N13 GTI zainstalowałem Jamex na amortyzatorach KYB Excel-G. Jest twardo, nisko i trzeba było się od początku nauczyć pokonywać garby i dołki, by doznawać jak najmniej traumatycznych przeżyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprężynami warto zmienić też amortyzatory, bo fabryczne ponoć dobijają http://forum.nissank...15/page__st__20. Ja u siebie w N13 GTI zainstalowałem Jamex na amortyzatorach KYB Excel-G. Jest twardo, nisko i trzeba było się od początku nauczyć pokonywać garby i dołki, by doznawać jak najmniej traumatycznych przeżyć :D

 

True story :)

Ja w swoim Suzuki Swifcie miałem Jamex'y -35 i amory gazowe Delphi... ogólnie nie polecam takigoe połączenia, ale tak jak pisał kolega było twardo i nisko ;) przez co niestety na naszych drogach trzeba się nauczyć jeździć slalomem :P

W swoim Sunny po zimie zakładam na przód Tokico gazowe i sprężyny MTS -35 a na tył Kayab gazowo-olewjowy i też sprężynka MTS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam u siebie MTS-y na seryjnym zawieszeniu (wersja SR) prawie rok już jeżdżę i nie pocą się więc nie jest konieczna wymiana amortyzatorów ;) oczywiście nie zaszkodzi ale nie jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przód chyba zostawię na razie oryginalne amortyzatory a włożę sprężyny MTS i tył podobnie... Mam taki problem że jak samochód mi gdzieś mocno podskoczy to nadkola z tyłu mi przycinają opony... mam włożone 15calowe felgi.. wymiana samych sprężyn z tyłu wystarczy żeby go usztywnić czy muszę jeszcze włożyć amortyzatory jakieś? póki co nie mam zbyt dużo gotówki temu grosz się liczy.. najchętniej bym wymienił komplet amortyzatorów ale na chwilę obecną przez zimę chcę zrobić sam tył a przód jak pisałem tylko sprężyny MTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przód chyba zostawię na razie oryginalne amortyzatory a włożę sprężyny MTS i tył podobnie... Mam taki problem że jak samochód mi gdzieś mocno podskoczy to nadkola z tyłu mi przycinają opony... mam włożone 15calowe felgi.. wymiana samych sprężyn z tyłu wystarczy żeby go usztywnić czy muszę jeszcze włożyć amortyzatory jakieś? póki co nie mam zbyt dużo gotówki temu grosz się liczy.. najchętniej bym wymienił komplet amortyzatorów ale na chwilę obecną przez zimę chcę zrobić sam tył a przód jak pisałem tylko sprężyny MTS.

Możesz założyć zawsze gumy usztywniające, zmniejszą ugięcie na tylnych sprężynach przez co nie będą dobijały tak bardzo. ja osobiście nie mam zaufania do tego typu procederów i kojarzą mi się one jedynie z Astrami, Golfami i jakimiś bmkami lub audicami :P

no, ale to tylko moja opinia :P skoro tyle osób to stosuje to coś w tym być musi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...