Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wycieraczka reflektora cieknie :(


Gość mysiar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam mały problem, cieknie mi jedna wycieraczka reflektora i w niedlugim czasie opróżnia zbiornik z płynem do spryskiwacza.

Czy ktoś miał podobny problem i zna panaceum na taką dolegliwość ?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja miałem taki problem. Jakiś plastikowy element się ułamał i płyn pomału sobie wyciekał zostawiając brzydką plamę na zderzaku. Trzeba było kupić całą wycieraczkę, koszt w ASO chyba ok. 120 zł, ale mogę się mylić z racji tego, iż miało to miejsce dawno temu. Pamiętam tylko, że ta mała wycieraczka jest kilka razy droższa od dużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie tylko zaworek zwrotny puszcza. Otwórz maskę i znajdź przewód spryskiwacza od strony wycieraczki. Niedaleko będzie wpięty w przewód mały cylinderek - to zaworek zwrotny. Ściągnij przewody z obu stron zaworka, zwracając uwagę jak jest wpięty (kierunek przepływu płynu). Przedmuchaj zaworek sprężonym powietrzem i zamontuj. Jeśli usterka będzie się powtarzać można poszukać zaworka z jakiegoś innego auta (cena pewnie kilka razy niższa niż za oryginał)

Przy demontażu trzeba zacisnąć przewód żeby płyn nie schodził ( pomocne są szczypce chirurgiczne, sprężynka ze spinacza do bielizny lub kolega z kombinerkami ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O

To pewnie tylko zaworek zwrotny puszcza. Otwórz maskę i znajdź przewód spryskiwacza od strony wycieraczki. Niedaleko będzie wpięty w przewód mały cylinderek - to zaworek zwrotny. Ściągnij przewody z obu stron zaworka, zwracając uwagę jak jest wpięty (kierunek przepływu płynu). Przedmuchaj zaworek sprężonym powietrzem i zamontuj. Jeśli usterka będzie się powtarzać można poszukać zaworka z jakiegoś innego auta (cena pewnie kilka razy niższa niż za oryginał)

Przy demontażu trzeba zacisnąć przewód żeby płyn nie schodził ( pomocne są szczypce chirurgiczne, sprężynka ze spinacza do bielizny lub kolega z kombinerkami ).

Dobrze mówi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...