Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

bagażnik do przewozu motocykla


Gość pogan4x4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

jestem nowy na forum ale lubię nissany i nawet już jednego mam

 

 

mam pytanko dotyczące bagażników http://moto.allegro....1873247403.html

a mianowicie:

1.czy można z czymś takim dopiętym do pathfindera jeździć i przewozić motocykl na terenie europy? jeżeli nie to może jakaś inna alternatywa dla przewozu jednego motocykla na przyczepie- ( path dmc= 2880 kg przyczepa dmc= 750 kg 2880+750= 3630 kg więc muszę mieć viatoll) oraz ograniczenia prędkości autostrada 90km/h

2. czy zawieszenie bardzo ucierpi przy takiej konstrukcji

3. może ktoś ma kampera z czymś takim i wie gdzie można to kupić żeby miło homologację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

jestem nowy na forum ale lubię nissany i nawet już jednego mam

 

 

mam pytanko dotyczące bagażników http://moto.allegro....1873247403.html

a mianowicie:

1.czy można z czymś takim dopiętym do pathfindera jeździć i przewozić motocykl na terenie europy? jeżeli nie to może jakaś inna alternatywa dla przewozu jednego motocykla na przyczepie- ( path dmc= 2880 kg przyczepa dmc= 750 kg 2880+750= 3630 kg więc muszę mieć viatoll) oraz ograniczenia prędkości autostrada 90km/h

2. czy zawieszenie bardzo ucierpi przy takiej konstrukcji

3. może ktoś ma kampera z czymś takim i wie gdzie można to kupić żeby miło homologację

jesli chodzi o legalnoeść to nie pomoge, na pewno wymaga to zamontowania dodatkowego oswietlenia i tablicy :)

takie rozwiazanie przystosowane jest do amerykanskiego gniazda haka. jesli chodzi o zawieszenie to w tym wypadku idealne by byly poduszki powietrzne wkładane w srodek tylnich spreżyn i pompowane zwykłym kompresorem. utwardza to zawiezenie tyłu i swietnie sprawdza sie przy holowaniu. w pathfinderach bardzo latwo sie montuje i jest tanie. http://www.strutmast...al-60810-np.htm niestey nie mam pojecia gdzie to kupic w polsce, ale jesli byś sprowadzał albo gdzies znalazł daj znać bo sam jestem zainteresowany :)

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na dopuszczalny nacisk na hak coś około 120kg motocykl ok 200kg bagażnik ok 50kg więc jak w Polsce tak pojedziesz i się nie oberwie to będziesz miał szczęście natomiast za granicą dostaniesz za takie coś dożywocie

motocykl to nie leciutki rowerek! taki bagażnik musi spełniać surowe normy

pozostaje ci tylko viatoll nie jest taki strasznie drogi

co do prędkości to nie daj się złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na dopuszczalny nacisk na hak coś około 120kg motocykl ok 200kg bagażnik ok 50kg więc jak w Polsce tak pojedziesz i się nie oberwie to będziesz miał szczęście natomiast za granicą dostaniesz za takie coś dożywocie

motocykl to nie leciutki rowerek! taki bagażnik musi spełniać surowe normy

pozostaje ci tylko viatoll nie jest taki strasznie drogi

co do prędkości to nie daj się złapać

tego nie mocuje sie na kule haka europejskiego, tylko do typowego gniazda haka USA 2".

w stanach jest kilka klas nośności haków: http://hitches4less.com/trailer-hitch-classes.html

o ile dobrze pamietam to standardowe gniazdo przeznaczone jest na nacisk ok 300kg

za oceanem mozna spotkac sporo fabrycznych konstrukcji do wozenia motocykli a nawet qadow na haku i wszystko jest legalne i bezpieczne.

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. to prawda że to kula haka ma nośność ok 50 kg w moim przypadku (hak steinhof) ale ja nie planuję tego montować na kuli. myślałem o dorobieniu całej konstrukcji dodatkowo wspieranej o ramę obok koła zapasowego. Chodzi mi też po głowie pomysł wożenia motocykla na pickupie, tylko martwi mnie trochę wysokość na jaką trzeba by pakować ten motor. Znajomy oferuje mi toyote hilux za patha. Inną możliwością jaką rozważam to zrobienie przyczepki składanej żebym mógł ją do bagażnika wrzucać i zarejestrowanej na dmc 600 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast dorabiac konstrukcje, mozesz dokupic gotową z homologacja.

oryginalne gniazdo haka USA jest przykrecane do ramy. montaż jest bardzo prosty, jeśli europejska wersja też ma otwory w ramie:) koszty nie powinny byc duze, zwlaszcza jak znajdziesz cos w używanych częściach.

w USA nowa kosztuje ok 200$

http://www.courtesyp..._6940_6941.html

 

cześć nr: [51170]

 

zderzak bedzie wymagał odrobiny przycięcia.

 

post-21294-0-91040100-1318860378_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Dzięki za odpowiedzi, chodziło mi głównie o to czy taki bagażnik (obojętne czy eu czy usa) nie rozwali mi zawieszenia z tyłu oraz czy mogę z czymś takim jechać na w Niemczech.

 

co do montażu to żaden problem jest zamontować coś takiego na normalnym (eu) mocowaniu

 

alkaspaw tego nie złapali ale niewiele mu to pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w dalszym ciągu nie dowiedziałem się żadnych konkretów.

Znalazłem niemiecką stronę na której ktoś coś takiego prezentuje http://www.clevercamper.de/motorradtraeger/details.htm

i w dalszym ciągu szukam odpowiedzi na pytani czy można z czymś takim jeździć??? Policjanci których o to pytałem mieli różne zdania i od żadnego nie uzyskałem jasnej odpowiedzi. zastanawiałem się też nad przyczepką tak składaną żeby mogła się zmieścić do bagażnika ( chociaż w jedną stronę można by jechać jak na to pozwalają warunki i autostrady). Problem polega na tym że często jestem za granicą w sprawach firmowych i czasami trafia mi się jakiś fajny motocykl ale nigdy nie mam pewności że coś się trafi, więc targanie za sobą przyczepy za każdym razem jest bez sensu. Szukam więc jakiegoś rozwiązania. Busa nie chcę bo nie, nie wiem jak wysoko jest podłoga w pickupie np navara albo ten starszy nissan d22. Chociaż wolałbym się nie pozbywać mojego patha bo jest u mnie w domu od nowości, a z tymi sprowadzanymi różnie bywa :D

Może ktoś używa pickupa do przewożenia motocykla( chodzi nie tylko o crossy ale też o ciężkie motocykle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pick up ma za krutką palę na motocykl i trochę za wysoko bez zabudowy wejdzie i z otwartą burtą ale wiesz jaka to będzie jazda strach aby nie polubić innych bagaży na pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a czy ktoś może zmierzyć na jakiej mniej więcej wysokości jest próg załadunku w navarze? alkaspaw masz racją ze na podwójną kabinę się nie zmieści ale na pojedynczą lub 1,5 kabiny przy otwartej tylnej klapie może się zmieści motor typu ścigacz około 260 długości,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...