Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z dmuchawą i nawiewem


Gość Templar_01

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat, gdyż nigdzie nie znalazłem na forum podobnego.

Po odpaleniu mojego Muranca, (2006r. wersja europejska) na zimno, nie działa nawiew ani klima. Wszystko się ładnie świeci ale nic nie dmucha. Po ok. pół godzinie wszystko rusza i cacy działa. Jednak pierwsze parę kilometrów jadę na zimno i bez nawiewu co mnie lekko denerwuje, gdyż paruje mi szyba i inne takie.

Znalazłem na amerykańskich forach opis tego jako "a/c 20 min delay cold start" i prawdopodobną przyczynę: "blower relay" (przekaźnik dmuchawy).

Jednak piszą też że problem może być w stacyjce auta, która nie wysyła jakiegoś impulsu itd..

Czy ktoś ma coś podobnego lub walczył z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,
mam dokładnie ten sam problem z dmuchawą
jeśli ktoś miał podobny kłopot i go rozwiązał
to proszę o radę
Pozdrawiam


Problem rozwiązany
uszkodzony był przekaźnik dmuchawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

przekaźnik dmuchawy znajduje się z tyłu za bezpiecznikami w kabinie na dole po lewej stronie

są tam dwa przekaźniki dolny jest od dmuchawy.

załączam link do schematu

http://www.nissanmur...ay-blower-2.pdf

 

Pozwodzenia

 

ps.

przekaźniki kupiłem na alleg....

(skrzynka bezpieczników kpl. z przekaźnikami 2szt.) za 70 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem objaw taki, w ogóle mi nie dmuchało, przestało nagle działać i koniec, ni ciepłego ni zimnego kompletnie no reaction...

Bezpiczniki i przekaźniki w mojej wersji (Z51) były w 3 miejscach pod maską, w kabinie tam gdzie bezpieczniki i za bezepicznikami przekaźniki koloru niebieskiego.

niestety wszystko było sprawne z tąd dalsze poszukiwania i mierzenie co i jak - padło na sterownik AC którego diag.  zajęła mi więcej czasu bo chyba z godzinę...

sterownik AC jest pod radiem/zmieniarką w kabinie

wymiana - używany sterownik 27760-1AA2A koszt 450 - może można taniej.

problem rozwiązany wszystko wróciło do normy

pozdro

Adam

 

p.s. Serwis Nissan rozłożył ręcę po 2 godzinnej diagnostyce - nie potrafili naprawić, ani zdiagnozować dlaczego nie dmucha chucha, zachowali się natomiast bardzo w porżądku bo za nie zdiagnozowanie nie wzięli ani złotówki ;) i nic mnie wizyta nie kosztowała (poza paliwem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...