Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Biodiesel do terrano 2.7


PPlawski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę zatankować biodiesla lecz obawiam się, że może mieć to negatywnie skutki. Czy zatankowanie całego zbiornika biodiesla wpłynie na spalanie lub pracę w 2.7 tdi? Może powinienem mieszać ze zwykłą ropą? Jeśli temat już był to sory bo jestem nowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na bio jeździłem całe lato, tzn. najpierw z dwa razy pomieszałem pół na pół, później już tylko na bio i jedynym problemem było to, że musiałem wymienić zaraz po pierwszym pełnym baku filtr paliwa bo to biodiesel ma większe właściwości czyszczące od zwykłego diesla i wypłukało syfy z układu do filtra. Po wymianie nie było czuć żadnej różnicy pomiędzy tym a tym paliwem więc jeździłem na nim do teraz. Niestety zbliża się zima. Bio ma wyższą temperaturę zapłonu, co jest szczególnie odczuwalne zanim się silnik rozgrzeje gdyż jest znacznie słabszy. Czas więc na razie wrócić do zwykłego diesla, ale po zimie, o ile nadal będzie różnica w cenie, wrócę do bio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę zatankować biodiesla lecz obawiam się, że może mieć to negatywnie skutki. Czy zatankowanie całego zbiornika biodiesla wpłynie na spalanie lub pracę w 2.7 tdi? Może powinienem mieszać ze zwykłą ropą? Jeśli temat już był to sory bo jestem nowy :D

 

 

 

Witam

 

Sprecyzuj co dla Ciebie znaczy biodiesel, czy to jest czysty FAME, czy tez jakas mieszanka z klasycznym olejem napędowym?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem użytkownikiem Terrano, ale na biodieslu jeżdżę od 3 lat :)

 

Nie polecam tankować, gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej -5st, zaczną się problemy. Wtedy robi się z niego masło i autko nie odpala. Poprzedniej zimy tak się załatwiłem. W temperaturach powyżej -5st jest spoko, w moim przypadku na wyższych obrotach nie kopci, silnik ciszej pracuje, a spalanie takie samo jak ON. Dynamika również taka sama, przy dużych przebiegach jakaś oszczędność jest. Aaa, no i spaliny śmierdzą smażonymi frytkami :)

 

I broń boże tankować bio do aut z common railem! Układ padnie po kilku kilometrach! U ojca na warsztacie było kiedyś coś francuskiego z silnikiem dCi. Auto stanęło po przejechaniu 5km od stacji benzynowej, po zatankowaniu bio. Koszt naprawy z częściami wyniósł 4800zł :)

 

TDI bez problemu to przełknie, SDI czy zwykłe TD też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o biodiesla na przykład z Orlenu. Dzięki za pomoc

 

 

Nie będę dalej ciągnął tematu, bo koledzy chyba odpowiedzieli wyczerpująco, w każdym razie to co sprzedają na stacjach Orlenu jest to czysty FAME, a raczej RME, czyli ester robiony z rzepaku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...