Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

x-trial 2.2 136KM problem ze wskazaniem temperatury cieczy chłodzącej


szary kotek61

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Klubowiczów

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem X-trial 2.2 136KM. Kupiłem autko tydzień temu. Potrzebuję pomocy w sprawie wskazań wskaźnika czujnika temperatury cieczy chłodzącej. Autko uruchamia się bez problemów. Nie zaobserwowałem żadnych niedomagań. Prędkość obrotowa silnika, nadmuch gorącego powietrza - OK. Jedynie tylko temperatura nagrzanego silnika osiąga na wskaźniku około 50 stopni C.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Proszę o pomoc.

 

szary kotek61

 

Witam

 

Ponawiam prośbę o pomoc w kwestii czujnika

 

szary kotek 61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A jak określiłeś, że to 50 stopni? Mam co prawda benzynę, ale wskaźnik temperatury nie posiada skali tylko czerwone pole przegrzania. Podejrzewam, że w twoim aucie wskazówka zatrzymuje się w połowie skali, podobnie jak u mnie. Spójrz na obrazek z instrukcji - nie ma tam mowy o wyskalowaniu wskażnika w stopniach:

 

post-35623-0-35957500-1319134625_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A jak określiłeś, że to 50 stopni? Mam co prawda benzynę, ale wskaźnik temperatury nie posiada skali tylko czerwone pole przegrzania. Podejrzewam, że w twoim aucie wskazówka zatrzymuje się w połowie skali, podobnie jak u mnie. Spójrz na obrazek z instrukcji - nie ma tam mowy o wyskalowaniu wskażnika w stopniach:

 

post-35623-0-35957500-1319134625_thumb.png

 

 

Witam

 

Masz rację. Wartość 50 stopni podałem tylko dlatego, że strzałka wskaźnika jest w połowie skali. Dzisiaj dokonam pomiarów temperatury miernikiem na wyjściu z bloku silnika.

 

szary kotek61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam

 

Masz rację. Wartość 50 stopni podałem tylko dlatego, że strzałka wskaźnika jest w połowie skali. Dzisiaj dokonam pomiarów temperatury miernikiem na wyjściu z bloku silnika.

 

szary kotek61

 

Jak jest w połowie skali to jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spójrz na obrazek w jednym z poprzednich wpisów w tym wątku - jest tam zaznaczony obszar, w którym powinna znajdować się wskazówka. Generalnie nie ma żadnej skali, więc trudno powiedzieć, ile stopni ma płyn, jeżeli wskazówka jest "przed połową". Jeżeli jesteś bardzo ciekaw, to możesz np. podpiąć samochód do komputera, albo po prostu użyć termometru. Tylko nie otwieraj w tym celu wlewu rozgrzanej chłodnicy albo zbiorniczka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

możecie podpowiedzieć co jest przyczyną "falowania" wskazówki na zegarze tzn.odchyla się od poziomu o ok.-+7st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...