Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana płynu chłodniczego


darekjw77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przed zimą chciałbym wymienić płyn chłodniczy w swojej tince 2,2 dci

I teraz tak, czy jest jakiś płyn polecany przez nissana czy można wlać jaki bądź, bo kiedyś gdy miałem seata ,vw polecał G12 nie był tani ale za to dobry. Więc mam pytanie jaki płyn kupić? A może ktoś już miał jakieś doświadczenie w tym temacie.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G12 to chyba koncentrat do rozrabianie z woda destylowana. Tylko nie pamietam czy byl zolty czy czerwony wlasnie w golfie. Fakt drogi byl . Jesli masz go sprawdzonego to go kup i rozrob w stosunku np 60/40 tzn 60% plynu i 40 % wody. W razie czego jak bedziesz musial dolac to dolejesz wody . Ja kupowalem tez ECO 2000 i dostalem opierdol od znajomego sprzedawcy za to ze kupuje taki drogi plyn. Kazal mi kupic petrygo i nie przeplacac. Tez mam glowice aluminiowa. . Jest tez chyba Prestone albo gotowy albo koncentrat.

 

Nissan poleca jakis plyn L250 lub ekwiwalent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na rynku jest Borygo i Petrygo, oba przeznaczone są do głowic-chłodnic aluminiowych, gdyż większość samochodów już takie posiada. Kiedyś nie można było ich ze soba mieszać, ale teraz i to już wolno. Więc po co przepłacać????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...