Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak skutecznie zlikwidować zakłócenia w radiu


Gość terranosaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam radio FM i nie wiem jak skutecznie odfiltrować zakłócenia z instalacji elektrycznej kupiłem na alledrogo.pl jakiś niby filtr, kondensator, ale to nic nie dało podejrzewam że ten filtr to padaka,

ale pomyślalem sobie też że możeby puścić zasilanie na radi bezpośrednio z aku

 

zakłócenia o których mówię to rożnego rodzaju szumy pierdzenie i inne np. przy włączeniu wycieraczek albo wentylatora itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczenie zasilania po aku może pomoc.

A co się dzieje jak antenę odlaczysz? Jak nie ma zakłóceń to oznacza, że wchodzą po antenie. Więc albo innym montaż anteny albo postaw ją w innym miejscu.

 

Jakie masz radio? Może po prostu trzeba zmienić na inne, starej generacji, lepiej odfiltrowane

Edytowane przez boren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia mam różne i chodzi żeby każde grało ok. zakłócenia nie pochodza od anteny tylko ida z instalacji elektrycznej jak już pisałem wcześniej pewnie wiele osób to zna:

 

włączam wycieraczki a w radiu pierdzi, włącze wntrylator a w radiu zaczyna pierdzieć :lol: itp itd

 

jak wyłącze całkiem silnik to gra też lux i najlepiej wiesz ale to jechać trzeba :D

 

chyba zrobie tak, puszcze plus do radia bezpośrednio od aku i wsadzę miedzy to kondensator

bo tak wogóle teraz to + do radia mam gdzieś z kabiny podłączony i może dlatego tak sieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym takie objawy ustępowały po wymianie palca rozdzielacza zapłonu na coś porządnego, dobrej firmy... W każdym razie te włoskie zamienniki się nie sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia mam różne i chodzi żeby każde grało ok. zakłócenia nie pochodza od anteny tylko ida z instalacji elektrycznej jak już pisałem wcześniej pewnie wiele osób to zna:

 

włączam wycieraczki a w radiu pierdzi, włącze wntrylator a w radiu zaczyna pierdzieć :lol: itp itd

 

jak wyłącze całkiem silnik to gra też lux i najlepiej wiesz ale to jechać trzeba :D

 

chyba zrobie tak, puszcze plus do radia bezpośrednio od aku i wsadzę miedzy to kondensator

bo tak wogóle teraz to + do radia mam gdzieś z kabiny podłączony i może dlatego tak sieje

Kolego ja mam co prawda p11.144 ale problem ten sam.Zasilanie puszczone już bezpośrednio z aku przewodem ekranowanym i dalej sieje.Dużo szukałem w necie zajrzyj na elektrode jest temu poświęcony cały dział.Dwóch gości którzy posiadali ten sam typ samochodu i ten sam model radia z anteną problem rozwiązali w ten sposób że jeden zmienił radio a drugi sprzedał samochód.Niestety auta mają coraz więcej elektroniki i wszystko sieje.Nawet diesle na pompowtryskiwaczach sieją.Ja z odkłocaniem dałem sobie spokój bo uważam że nie ma sensu za dużo jest urządzeń które trzeba byłoby odkłócić(przetwornice od ksenonów,pompka paliwa,dmuchawa,silnik wycieraczek,układ zapłonowy,wentylatory na chłodnicy i jeszcze pewnie kilka rzeczy).Uważam że jedyne sensowne rozwiązanie to zmiana na jakieś starsze poczciwe radyjko zrobione na poczciwych filtrach a nie na masowa produkcje z chin.Radyjko jakie ja posiadam to president harry 2.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo jest urządzeń które trzeba byłoby odkłócić(przetwornice od ksenonów,pompka paliwa,dmuchawa,silnik wycieraczek,układ zapłonowy,wentylatory na chłodnicy i jeszcze pewnie kilka rzeczy)

ciekawa sugestia ale logicznie rzecz biorąc nielogiczna, wydaje mi sie że jak zakładasz kondensator (filtr) to wyłapuje on zmiany napieć które dopływają do urządzenia i stabilizuje je ale chyba nie na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sugestia ale logicznie rzecz biorąc nielogiczna, wydaje mi sie że jak zakładasz kondensator (filtr) to wyłapuje on zmiany napieć które dopływają do urządzenia i stabilizuje je ale chyba nie na odwrót

No właśnie wszystko byłoby okey gdyby zakłócenia wchodziły poprzez zasilanie cb radia wtedy filtr jak najbardziej wskazany,gorzej (i tak przeważnie jest)jeżeli zakłócenia wchodzą przez antene.Na elektrodzie ktoś ciekawie to wykonał i opisał że postawił cb radio na taborecie osobny akumulator do tego antena,auto postawił kilka metrów dalej.Radio fajnie grało dopóki nie odpalił swojego auta i nie podjechał bliżej taboretu,od razu same szumy trzaski.W swoim nismo dałem sobie spokój jedyne co zrobiłem to założyłem na wejściu anteny do cb dławiki ferrytowe zapinane.Minimalnie szumy to zlikwidowało ale rewelacji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wogole to zapomnialem dodać że chodzi o radio fm (radioodtwarzacz) ale w sumie CB też jest zakłocone

A ja cały czas myślałem że chodzi o cb radio.U mnie radioodtwarzacz nie trzeszczy na szczęście.Gdzieś ktoś pisał że w zwykłym radiu miał trzaski i pomogło oczyszczenie połączenia mocowania anteny do karoserii pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia mam różne i chodzi żeby każde grało ok. zakłócenia nie pochodza od anteny tylko ida z instalacji elektrycznej jak już pisałem wcześniej pewnie wiele osób to zna:

 

włączam wycieraczki a w radiu pierdzi, włącze wntrylator a w radiu zaczyna pierdzieć :lol: itp itd

 

jak wyłącze całkiem silnik to gra też lux i najlepiej wiesz ale to jechać trzeba :D

 

chyba zrobie tak, puszcze plus do radia bezpośrednio od aku i wsadzę miedzy to kondensator

bo tak wogóle teraz to + do radia mam gdzieś z kabiny podłączony i może dlatego tak sieje

 

ja nie napisałem, że zakłócenia pochodzą od anteny tylko, że to antena może je zbierać. Powtórzę jeszcze raz. Odepnij antenę cb od radia, radio rozkręć na maxa (squelch i rf-gain) i włącz urządzenia. Jeżeli wtedy nic nie pierdzi to oznacza, że zakłócenia wchodzą przez antenę a nie instalację elektryczną.

Jeżeli tak się dzieje to nie radio jest winne ale antena ew. miejsce i sposób jej montowania.

To tyle w temacie CB. O radiu FM się nie wypowiadam, bo się z problemami nie spotkałem, chociaż nie miałem jeden. Przyczyną był naruszony bolec od wtyku na kablu antenowym (tym co się podłącza do radia FM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dokładnie tak jest u mnie antena nie jest źródłem zakłóceń ale je idealnie zbiera i na to podobno nie me rady. Teraz będę kombinował z antenką, mam Presidenta Missouri z przegubem (żeby w razie przeszkody się złożyła) i spróbuję zamienić na sztywną. Potem popróbuję z radyjkami może się znajdzie egzemplarz który przytnie te zakłócenia.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...