Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

objawy nieprawidlowej pracy miernika przeplywu powietrza


Gość krzys2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie sa objawy nieprawidlowej pracy miernika przeplywu powietrza w Nissanie almera rocznik 2001 1.5 benz

nie uprzedzajac jakie sa u mnie objawy podaje co ponizej dla zawezenia pola poszukiwan:

analiza sapalin i sondy L - idealnie (sprawdzone w 3 stacjach), spalanie na trasie ostatnio 6800 km po autostradach i troche w miastach, predkosc max do 125 km/h wyszlo 6,2l/100 km (bezn co prawda zachodnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO KMJ GDYNIA
Jakie sa objawy nieprawidlowej pracy miernika przeplywu powietrza w Nissanie almera rocznik 2001 1.5 benz

nie uprzedzajac jakie sa u mnie objawy podaje co ponizej dla zawezenia pola poszukiwan:

analiza sapalin i sondy L - idealnie (sprawdzone w 3 stacjach), spalanie na trasie ostatnio 6800 km po autostradach i troche w miastach, predkosc max do 125 km/h wyszlo 6,2l/100 km (bezn co prawda zachodnia)

 

Objawy nieprawidłowej pracy miernika przepływu powietrza to np.: wahania obrotów, brak mocy, większe spalanie, silnik może gasnąć przy rozruchu. Pzdrawiamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO KMJ GDYNIA
czy mozna ten czujnik jakos przeczyscic lub regenerowc (dostep bardzo latwy - mozna to zrobic samodzielnie) bo koszt nowego powyzej 2000 zl

Zależy od stopnia zanieczyszczenia (można spróbować przeczyścić), generalnie takich rzeczy się nie naprawia. A jakie są objawy?? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objaw jest tylko jeden:

po wyjechaniu z np rano z garazu przy nie dogrzanym jeszcze silniku, w momencie wrzucenia na luz obroty spadaja do 0. Po ponownym bezproblemowym odpaleniu nic takiego juz nie wystepuje. Zeby to zjawisko sie powtorzylo to samochod musi stac kilka godzin!!

Ale gdy jade od razu w dluzsza trase i temp. silnika dojdzie do temp. pracy w zasadzie tez tego zjawiska nie zauwazylem. Obroty na biegu jalowym zmieniaja sie normalnie zaleznie od obciazenia odbiornikami energii elektrycznej.

Kiedys po wlaczeniu zimnego silnika czekalem na jalowych obrotach az sie calkiem dogrzeje, wskazowka obrotomierza ruszala sie w granicach normy.

Osiagi samochodu sa bardzo dobre jak juz pisalem.

Nie ma znaczenia czy to jest lato +30 czy zima np -30.

Czyszczenie przepustnicy, silnika krokowego nie mialy zadnego wplywu na to zjawisko. Rowniez tankowanie na roznych stacjach nie ma na to wplywu.

Niestety juz jeden ASO na moim problemie sie wylozyl i pan P.I. tez niewiele pomogl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna ten czujnik jakos przeczyscic lub regenerowc (dostep bardzo latwy - mozna to zrobic samodzielnie) bo koszt nowego powyzej 2000 zl

sprawdzales cene? wiemz e do niektorych n16tek przeplywka kosztuje 199pln. wiec jesli nie sprawdzales to sprawdz w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w "Motorze" wyczytałem, że jak padnie przepływomierz to zapali się kontrolka "check engine" (żółta).

Napisali, że awaria przepływomierza jest bardzo trudna do zdiagnozowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem z kolega z N15 to też mu powiedzieli ze przeplywomierz do wymiany. Zaspiewali w ASO normalną cenę 4000 a w ramach promocji 2000. Z racji iz jego N15 dziala bez zarzutu, obroty w normie itp narazie zbagatelizował.

 

Czy ktoś wie jakie moga być konsekwencje? I czy z tym mozna poczekać do jakiś widocznych objawów itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Przepływka którą wymieniałem u siebie, to wtyczka z której wychodzi 8cm kawałek plastiku z dwoma 5 mm drutami...Bez problemu da się wyjąć z obudowy, więc można popróbować czyścić. Zastanawiam się tylko skąd ta absurdalna cena. Mnie pan zaśpiewał 350zł bez sprawdzania VINu auta (nadmienił tylko że do diesla kosztuje 1500zł), więc myślę że kosztuje tak do wszystkich przed liftem...Oczywiście 350 to cena obudowy + ten element ("wkład) o którym piszę.

:idea: Reasumując proponuję poinformować się w różnych ASO, bo może chcą bezpodstawnie zarobić.

:shock: Swoją drogą pisze się tu że padnięta przepływka to za dużo powietrza, więc silnik słabnie i mniej pali. A u mnie jest odwrotnie - po wymianie silnik chodzi ciszej :shock: i mniej pali :lol: ale jest bardziej mułowaty :( . Ale swoją moc ma bo udało mi się rozkulać do 185 km/h, co przedtem było niemożliwe...Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to ciekawe z tymi cenami (za takie g....o!)...Odczytam numer z tej starej i uzbrojony w VIN podzwonie po ASO. Dam znać jakie wyniki. Wietrzę tu jakiś spisek!!!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Przepływka którą wymieniałem u siebie, to wtyczka z której wychodzi 8cm kawałek plastiku z dwoma 5 mm drutami...Bez problemu da się wyjąć z obudowy, więc można popróbować czyścić. Zastanawiam się tylko skąd ta absurdalna cena. Mnie pan zaśpiewał 350zł bez sprawdzania VINu auta (nadmienił tylko że do diesla kosztuje 1500zł), więc myślę że kosztuje tak do wszystkich przed liftem...Oczywiście 350 to cena obudowy + ten element ("wkład) o którym piszę.

:idea: Reasumując proponuję poinformować się w różnych ASO, bo może chcą bezpodstawnie zarobić.

:shock: Swoją drogą pisze się tu że padnięta przepływka to za dużo powietrza, więc silnik słabnie i mniej pali. A u mnie jest odwrotnie - po wymianie silnik chodzi ciszej :shock: i mniej pali :lol: ale jest bardziej mułowaty :( . Ale swoją moc ma bo udało mi się rozkulać do 185 km/h, co przedtem było niemożliwe...Pozdrowionka

ja dzwonilem do kilku ASO i cene uslyszalme taka sama. mowili mi ze mam pecha bo niekture almy z przed liftu maja te tansze przeplywki. Mowil ze ze nie da sobie glowy ucicac ze moja alma nie bedzie dobrze pracowala na tej tanszej przeplywce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona przepływka może spowodować, ża auto będzie chodzić na ubogiej mieszance, a to silnikowi na pewno nie pomoże... (zaworki, uszczelka,gniazda itp.)

 

Tyle teorii, co do praktyki to nie wiem, jak jeździ to nie zaglądam do wnętrza ;-)

 

Tak się tylko zastanawiam, czy jeżeli sonda pokazuje prawidłowy skład mieszanki w całym zakresie obrotów to mam gwarancję że przepływka jest ok :idea: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może masz za bogatą??

 

Tak sobie myślę, że uszkodzony przepływomierz to by raczej powodował ubogą mieszankę (taka budowa przepływomierza, że jak uszkodzona zostanie siateczka to komputer będzie odczytywał mniejszy przepływ powietrza niż rzeczywisty i dawał mniej paliwa).

Tyle wyczytałem w motorze, ale niech się jeszcze znawcy wypowiedzą, bo mogę sie mylić.

 

Ktoś mi odpowie na związek wskazań sondy a ewentualnym uszkodzeniem przepływki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal czekam na jakas diagnoze ASO z Gdyni

 

to jedż do oliwy i niech Ci sprawdzi "Pan Witek"

 

2 mechanik na mistrzostwach polski w dziedzinie mechaniki. Ja auta oddaje tylko jemu i jest GIT

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o namiary.

Teraz testuje pelen bak z plynem STP do czyszczenia wtryskow (zgodnie z porada z tego forum).

Jak nie ustapi to zabiore sie za czyszczenie plynem do czyszczenia gaznikow miernika przeplywu powietrza.

Jak dalej nie pojdzie i nie dostane jakiejs wiazacej odpowiedzi to chyba sprzedam ten samochod i z marka EURO-NISSAN dam sobie spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

STP nie pomoglo po pelnych dwoch bakach z nim. W sumie to nic nie dalo. Samochod jezdzi tak dobrze jak zwykle.

 

Ostatnio zauwazylem , ze czesciej gasnie na luzie+wchodzeniu w zakret (pierwsza faza zakretu, potem dostaje obrotow lub gasnie). Jakby cos dlawilo silnik, lub dawalo za male napiecie.

 

Jednak jak stoje przy wlaczonym silmniku i krece na max to obroty jalowe zmieniaja sie tylko ciut ciut.

Kurcze to co jak samochod toczy sie na luzie i skreca to pobiera wiecej pradu i przygasa silnik niz jak stoi przy tych samych odbiornikach (wentylator na I, bez klimy itp) i kreci. Jak stoje to przeciez potrzebna jest wieksza moc do skrecenia kol.

Nic z tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...