Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Jakie felgi aluminiowe pasują?


Gość Berry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podejdą bo nissan ma inny rozstaw srub orez ET

Wynosi ono 4 x 114,3 i ET 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdą bo nissan ma inny rozstaw srub orez ET

Wynosi ono 4 x 114,3 i ET 45

 

z tego co wiem to n15 ma rozstaw 4x100 a n16 marozstaw 4x114,3 to jak to w końcu jest?

a co to jest to ET ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W N15 rozstaw śrub to na 100% 4x100, ET jest to odległość od powierzchni montażu felg do jej środka. Im mniejsza tym bardziej felga wystaje na zewnątrz. Przy tej szerokości felgi ET jest OK, jednak felgi które podałeś niestety nie wejdą, bo średnica piasty w N15 wynosi 59,1, no chyba że roztoczysz o 5mm ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 35 przy szerokości 7 czy 7,5 jest OK, chodzi o średnicę otworu centrującego! Almera ma piastę o średnicy 59,1 więc felga musi mieć taki otwór lub większy- wtedy daje się pierścienie centrujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komorokoro
Almera ma piastę o średnicy 59,1 więc felga musi mieć taki otwór lub większy- wtedy daje się pierścienie centrujące.

 

a nie jest łatwo wyszukać felgi o takiej średnicy piasty bo sam szukałem

 

a pierścienie w żadnym wypadku z jakiegoś super mocnego tworzywa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja zainstalowałem ENZO H i nie było problemów, rozstaw śrub 4x100 6x14" ET38 otwór centrujący 60,1mm plus pierścienie centrujące. Pierścienie są bardzo cienkie, musiałem też kupić nakrętki bo od blaszaków maja inny kąt stożka i nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej pisze, szukaj z większym otworem, później daje się pierścienie i jest ok. Ważna jest jeszcze szerokość felgi i odsadzenie czyli ET, im większe tym koło bardziej się chowa, mniejsze wychodzi na zewnątrz. Ja mam 7 cali szerokości, ET 15 i jest praktycznie na styk z błotnikiem więc mniejsze ET już chyba nie bardzo może być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że kolega chce raczej stalówki kupić na zimę :)

 

Też się namęczyłem z poszukiwaniem felg - od niczego innego nie pasują, tylko od Almery. Wszystko przez ten otwór... Możesz oczywiście kupić od Opla albo VW i dać do roztoczenia - ale to obniży bezpieczeństwo, a w końcu to jest felga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

przymierzam się do wymiany alufelg w mojej almerce i ma pytanie jaki rozmiar będzie dobry pod względem komfortu i wyglądu. Chciałem 17, ale ponoć tłucze wtedy. Almera N15 sedan w serii wszystko.

Wiecie jakie wymiary felg mają być?

 

P.S. Podepnę tu - chciałbym trochę zwiększyć moc silnika - obecnie 1.6 99KM - wszystko seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

E tam, 17 na zdrowym zawiasie dość komfortowa jest tylko śmiesznie to wygląda trochę ;) Ja na 17 i sportowym zawiasie śmigam i żyje, trzeba tylko uważać ;) No i spalanie idzie w góre, ale z drugiej strony przy hamowaniu silnikiem szybciej wytraca prędkość. 16 jest rozsądna do almery ;)

17 7-7,5J z oponką od 205/45 do 215/40, inaczej przy skręcie będzie trzeć (bynajmniej u mnie 7,5J i 215/40 to maks z przodu), choć przed obniżeniem miałem z tyłu 8.5J z 235 ;)

16 6-7J (polecam Advany, ładnie do Almy pasują ;)) i coś z 205/55

Edytowane przez bartek9108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyciel tematu ma Almere N15, a kolega bartek jeździ na 17' ale w N16. To troche inna sprawa.

Do N15 myślę, że 16' jest chyba najrozsądniejszym wyborem (jeśli chodzi o komfort)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nic szukam 16 :) A wtedy jaka szerokość? & moga być? I wtedy opony 205 będą dobre? Już się pogubiłem :P
A jaki rozstaw śrub mam szukac do N15? 4x100 czy 4x114,3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 16 cali, 7 cali szerokości, ET15, rozstaw śrub 4x100, opona 195/50R16.

W podpisie masz link do prezentacji mojego auta, możesz zobaczyć jak to wygląda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość spirytus2k10

Witam wszystkich ! Jest to mo pierwszy post na forum, proszę o wyrozumiałość. Moje auto to Nissan Almera Sedan [1998r.] Zamierzam kupić nowe felgi najlepiej stalowe jednak nie wiem czy te które podam poniżej będą pasowały .

 

KFZ Germany 14 Nissan Micra ET45 4x100

5Jx14 ET45
Rozstaw śrub 4x100
Średnica otworu centrującego 59,1mm
Oryginał Kronprinz KFZ 5900
Made in Germany

Felgi są fabrycznie z nissana micra ? czy nie bedzie z tym żadnego problemu ?

 

Nie interesują mnie żadne dodatkowe przeróbki, dystansy itp, chce aby felga normalnie pasowała (oraz czy stare śruby będą pasować ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...