Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Swiatła dzienne


jerzyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytałem w innych wątkach, prawdopodobnie jest możliwość dorobienia świateł dziennych w naszych pojazdach.

Ktoś pisał iż w Notku jest przekaźnik, lub miejsce na niego i należy uruchomić funkcję w kompie.

Nie wiem czy coś takiego jest możliwe w Tiidzie. Np sterowanie tylko przednimi reflektorami poprzez PWM (regulacja mocy).

Nawet jeśli nie ma tego oryginalnie, można dość prosto dostawić, wraz ze sterownikiem PWM.

Ma ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak konkretnie to po co? No chyba, że dla celów poznawczych.

Masz pozycję auto gdzie światła włączają się wraz z silnikiem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie jest dość kłopotliwe. Przekaźnik o którym mowa odpala przednie światła mijania jako dzienne. Niby ok, jednak jeżeli nie ma się czujnika zmierzchu, może dojść do kłopotliwej sytuacji w której zapomnimy o światłach mijania po zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem w innych wątkach, prawdopodobnie jest możliwość dorobienia świateł dziennych w naszych pojazdach.

Ktoś pisał iż w Notku jest przekaźnik, lub miejsce na niego i należy uruchomić funkcję w kompie.

Nie wiem czy coś takiego jest możliwe w Tiidzie. Np sterowanie tylko przednimi reflektorami poprzez PWM (regulacja mocy).

Nawet jeśli nie ma tego oryginalnie, można dość prosto dostawić, wraz ze sterownikiem PWM.

Ma ktoś coś takiego?

Zapominasz tylko że reflektory musiały by mieć homologację RL(a nie mają)moduł PWM w takich lampach steruje długimi(symetryczne)a nie mijania(z autopsji na poprzedniczce honda usa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix- zgadzam się z tym iż sterowanie światłami długimi. Co do homologacji to zobaczę czy takowa jest na reflektorach Suzuki.

JacekJQ- pytanie wydaje mi się głupie, po perwsze zmniejszamy pobór prądu co przekłada się na wiele rzeczy. Np oszczędność paliwa itp. A w pozycji auto to światła włączają się o zmierzchu i razem z dziennymi miało by to sens.

ranger- zawsze istnieje możliwość zapomnienia o światłach (nie każdy samochód ma możliwość pozostawienia włączonych świateł ) poza tym brak świateł po zmierzchu łatwiej chyba zauważyć niż w sołoneczny dzień.No i masz na desce kontrolkę świateł mijania (w zasadzie to postojowych :) ) Jak świecą dzienne to kontrolka się nie świeci

Pomyśle jak zamocować homologowane lampy LED'owe, no i oczywiście sprzędz je z automatyką.

Jeszcze jedno pytanie, czy reflektory QQ mają homologacje RL?

Edytowane przez jerzyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix- zgadzam się z tym iż sterowanie światłami długimi. Co do homologacji to zobaczę czy takowa jest na reflektorach Suzuki.

JacekJQ- pytanie wydaje mi się głupie, po perwsze zmniejszamy pobór prądu co przekłada się na wiele rzeczy. Np oszczędność paliwa itp. A w pozycji auto to światła włączają się o zmierzchu i razem z dziennymi miało by to sens.

ranger- zawsze istnieje możliwość zapomnienia o światłach (nie każdy samochód ma możliwość pozostawienia włączonych świateł ) poza tym brak świateł po zmierzchu łatwiej chyba zauważyć niż w sołoneczny dzień.No i masz na desce kontrolkę świateł mijania (w zasadzie to postojowych :) ) Jak świecą dzienne to kontrolka się nie świeci

Pomyśle jak zamocować homologowane lampy LED'owe, no i oczywiście sprzędz je z automatyką.

Jeszcze jedno pytanie, czy reflektory QQ mają homologacje RL?

QQ nie mają.W tiidzie widziałem rl w miejsu halogenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekJQ- pytanie wydaje mi się głupie, po perwsze zmniejszamy pobór prądu co przekłada się na wiele rzeczy. Np oszczędność paliwa itp. A w pozycji auto to światła włączają się o zmierzchu i razem z dziennymi miało by to sens.

 

Bardzo mnie ciekawi po ilu latch zwróci się inwestycja w światła dzienne. Ponieważ jesteś bardzo zaangażowany tą sprawę to czy masz może dostęp do danych określających o ile wzrasta zużycie paliwa przy włączeniu świateł mijania? Pytanie jest poważne.

 

BTW

Nie ma głupich pytań. Głupie są tylko odpowiedzi.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo mnie ciekawi po ilu latch zwróci się inwestycja w światła dzienne. Ponieważ jesteś bardzo zaangażowany tą sprawę to czy masz może dostęp do danych określających o ile wzrasta zużycie paliwa przy włączeniu świateł mijania? Pytanie jest poważne.

 

BTW

Nie ma głupich pytań. Głupie są tylko odpowiedzi.

 

Pzdr

Ja,choć mi "wiszą"światła dzienne mogę Ci dość precyzyjnie odpowiedzieć.najpierw zwolennicy-"

Zużycie paliwa podczas jazdy na światłach mijania wzrasta o około 0,2 l/100 km – żarówki zużywają ponad 100 W. Najrozsądniejsze jest wykorzystanie świateł do jazdy dziennej opartych o diody LED, którym wystarczy jedynie 10 W. Zgodnie z prawem, tylne światła pozycyjne nie muszą być włączone jednocześnie z DRL, co też zwiększa oszczędności na paliwie i żarówkach"

Teraz razsądni-"

Czy warto?

 

 

Przed podjęciem decyzji o montażu świateł do jazdy dziennej powinniśmy zastanowić czy spodziewane oszczędności będą w stanie zrównoważyć koszt montażu takich świateł. Najczęściej odpowiedź na to pytanie będzie przecząca. Również korzyść ekologiczną może przyćmić fakt, że światła takie trzeba przecież wyprodukować – a produkcja ich może spowodować większe szkody w atmosferze niż minimalnie zwiększone zużycie paliwa w naszym samochodzie."

 

Teraz przeciwnicy-"Głupota i marketing.Amerykanie wyliczyli że oszczędność na paliwie to ulamek /na 100km"Ludzie lubią świecidełka i tyle.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się z wyliczeniami, wszelki ekologiczny bełkot w zasadzie mi zwisa. Interesuję się tym z racji zawodu i nowości. Mam tak i już ,lubię wszelkiego rodzaju elektroniczne bajery . Czy to się zwróci , nie wiem.

lampy diodowe z homologacją, zasilane PWM można kupiś poniżej stówki, nie jest to chyba duży wydatek. Moim zdaniem powinno się eliminować jak najwięcej z oświetlenia tradycyjnymi żarówkami na rzecz LED'ów, z prostego powodu - trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się z wyliczeniami, wszelki ekologiczny bełkot w zasadzie mi zwisa. Interesuję się tym z racji zawodu i nowości. Mam tak i już ,lubię wszelkiego rodzaju elektroniczne bajery . Czy to się zwróci , nie wiem.

lampy diodowe z homologacją, zasilane PWM można kupiś poniżej stówki, nie jest to chyba duży wydatek. Moim zdaniem powinno się eliminować jak najwięcej z oświetlenia tradycyjnymi żarówkami na rzecz LED'ów, z prostego powodu - trwałość.

I bardzo dobrze,rób swoje,a jak skończysz podziel się z potomnymi na tym forum.Wstaw fotki i opisz co i jak,może się skusimy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość bluedaver

witam

chciałbym założyc do tiidy swiatła do jazdy dziennej w miejsce halogenów - z uwagi na to, że nie posiadam halogenów i pewnie w wersji visia nie ma okablowania wymysliłem sobie wrzucić tam okrągłe światła do jazdy dziennej i mam kilka pytań:

 

czy już ktoś z szanownych kolegów montował takie światła w te miejsca(interesuje mnie tylko w halogeny), jeżeli tak to prosiłbym o fotki i listę niezbędnych akcesorii potrzebnych do takiego przesięwzięcia

 

rozważam zakup okularów halogenów i wmontowanie tam zamiast lamp halogenu własnie lamp do jazdy dziennej, czy ktoś wie ile te okulary kosztują w salonie(nie znalazłem w necie używek) a ten sposób byłby chyba najprostszy

 

może przerabiał ktoś te oryginalne maskownice pełne i udało mu się tam rozwiercając dopasować jakieś lampy

 

proszę o porady, jeżeli będę to robił jako pierwszy podzielę się wrażeniami i kosztami z pracy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym założyc do tiidy swiatła do jazdy dziennej w miejsce halogenów - z uwagi na to, że nie posiadam halogenów i pewnie w wersji visia nie ma okablowania wymysliłem sobie wrzucić tam okrągłe światła do jazdy dziennej i mam kilka pytań:

 

czy już ktoś z szanownych kolegów montował takie światła w te miejsca(interesuje mnie tylko w halogeny), jeżeli tak to prosiłbym o fotki i listę niezbędnych akcesorii potrzebnych do takiego przesięwzięcia

 

rozważam zakup okularów halogenów i wmontowanie tam zamiast lamp halogenu własnie lamp do jazdy dziennej, czy ktoś wie ile te okulary kosztują w salonie(nie znalazłem w necie używek) a ten sposób byłby chyba najprostszy

 

może przerabiał ktoś te oryginalne maskownice pełne i udało mu się tam rozwiercając dopasować jakieś lampy

 

proszę o porady, jeżeli będę to robił jako pierwszy podzielę się wrażeniami i kosztami z pracy

pozdrawiam

Dziennych nie montowałem(zakładalem halogeny) ,ale widziałem i prezentują się w tym miejscu doskonale.Wiązki pod halogeny są z wtyczkami,a co do "okularów" to nie kupuj tylko wykorzystaj swoje zaślepki(ja tak zrobiłem)demontaż banalny(podważasz i wychodzą na zatrzaskach)A wycięcie jeszcze prostrze(ja nawierciłem te przygotowane otwory i wyciąłem ostrym nożem!!! )materiał bardzo miękki i plastyczny! lub zrób tak jak na filmiku.Halogeny pasują idealnie w miejsca w zderzakach i są przykręcane jedną śrubką od wewnątrz.Pasują również od note z początku produkcji(są identyczne,oryginał valeo)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Kh5nyTf0AZw

A tu po wycięciu moje haluski/kliknij by powiększyć

post-2739-0-82754900-1361791537_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bluedave

witam, zaślepki już zdemontowane, wszystko ok, czas kupic lampy

zna ktoś może wymary oryginalnego halogenu???

średnica i długość???

 

już nieaktualne!!

zakupiłem :devil:

 

1. ELLIGHT DAYTIME RUNNING LIGHT DRL 0010 4 SMD 12/24V - kwota 90zł (odbiór osobisty)

Wymiary śr. gł.: 70mm x 45mm

Temperatura światła: 6.000 - 8.000K

Pobór mocy: 11 W (5.5W LAMPA)

Napięcie robocze: DC DC 10V-36V (≤ 300 mA)

Temperatura pracy: -40C do +100C

Kąt widzenia: 170 stopni

 

2. otwory w starych zaślepkach wykonane otwornicą o śr. 63mm na wkrętarce akumulatorowej - koszt otwornicy 12zł(komplet), zabieg bezproblemowy , lampy wciśnięte "na ciasno" i delikatnie przymocowane od wewnątrz do zaślepki klejem do szyb, wyrzuciłem metalowe mocowania lamp, w razie uszkodzenia wyciągam zaślepkę, drapie klej do szyb i wymieniam lampę na inną

 

3. czujniki parkowania + buzzer - 4szt koszt 70zł (nie chciałem z wyświetlaczami i innymi cudami itp. bo uważam, że to "przesada"), po zdjęciu zderzaka (i tak szedł do malowania)okazało się, że od wewnątrz są "krzyżykami" oznaczone miejsca do wiercenia otworów, wiercenie dołączonym wiertełkiem również wkrętarka - pestka

 

 

teraz czekam na powrót auta od lakiernika i podłączam elektrykę, z tyłu to nie problem, bo wepnę się w przewód od lampy cofania, co do przodu nie wiem jeszcze, tym bardziej, że lampy maja funkcje doświetlania w trakcie skrętu, będę zdawał relację na bieżąco...

Edytowane przez bluedave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super.Co do czujników,to ja mam z wyświetlaczem i powiem Ci że fajna sprawa bo pokazuje stronę przeszkody(prawa/lewa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość bluedave

zgodnie z obietnicą

tak wyglądają światła do jazdy dziennej w mojej tiidzie...

do tego czujniki cofania i zdjęcie centralki w bagażniku oraz buzzera na osłonce od mocowania isofix...

jak sie podoba...?

w trakcie zdjęc aura nie dopisała, co do podpięcia prądu przy swiatłach to w taki żółty kabel z czerwonymi "prążakami" w skrzynce podpiąłem(z niego prąd na silnik idzie) i dzięki temu po wyłączeniu silnika one jeszcze przez chwile świecą - przydatne, bo w nocy zanim zgasną zdąże światło w garażu włączyc

post-63037-0-01930100-1362821434_thumb.jpg

post-63037-0-58778200-1362821435_thumb.jpg

post-63037-0-33764500-1362821437_thumb.jpg

post-63037-0-06207500-1362821439_thumb.jpg

post-63037-0-02328900-1362821441_thumb.jpg

post-63037-0-08174000-1362821913_thumb.jpg

Edytowane przez bluedave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...