Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Do czego to służy


Gość marcin1992_3b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin1992_3b

Proszę wszystkich o pomoc o podanie mi funkcji jaką pełni lub po co jest ta rura co idzie od dołu obudowy filtra powietrza do osłony kolektora wydechowego?

Potrzebna mi jest ta odpowiedź ponieważ zdemontowałem tą osłonę bo jest skorodowana i mi latała podczas jazdy a nie wiem czy można tak jeździć bez tej rurki podłączonej do tej osłony.

 

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Edytowane przez marcin1992_3b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie była to rurka do zaworu EGR :)

EGR - to system recylkulacji spalin, odbywa się to po przez to ze część gorących spaliny z kolekotra wydechowego wlatuje wprost do kolektora ssacego gdzie nastepnie z cala mieszanka wlatuje do cylindrów i jest przepalane. Dzięki temu inżyinerom Nissana udało się o 7% obnizyć zawartość dwutlenku azotu w spalinach kosztem spadku mocy.

Z jednej strony wykręcasz rurkę zaworu EGR: http://img25.imageshack.us/img25/5297/egr3vw7.jpg

a z drugiej z kolektora wydechowego. Jeśli wszystko się zgadza to problem rozwiązany :)

 

Jeśli wcześniej miałeś już zatkany przez kogoś, bądź sam to robiłeś to demontaż rurki nic nie zaszkodzi ;) Tylko warunkiem poprawnego działanie jest zatkanie dolotu do kolektora i wylotu z zaworu EGR! ew. demontaż całej instalacji, ale to już inny temat

więcej na ten temat można poczytać w tym wątku: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/2826-tuning-za-2zl-usuwanie-egr/

 

Ja też u siebie zdemontowałem EGR i obstawiam że znaczna część klubowiczów również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie zostaw jak jest i zobacz czy na zimno będzie chodził jak trzeba i jak ze spalaniem, jak będzie git to wywalaj, a jak coś nie bardzo to kup drugą osłonę i zmontuj do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

akurat ta srebrna "rurka" doprowadza ciepłe powietrze do filtra, dochodzi ona do termostatu, który zimą za pomocą podciśnienia zamyka taką klapkę i zamiast ciągnąć zimne powietrze to ciągnie cieplejsze ażeby się szybciej grzal mniej palil itd (tak mniemam) latem nic się nie bedzie dzialo zupelnie jak jej nie bedzieez mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś wie do czego słuzy ta rurka przy skrzyni? ostatnio zauważyłem, że jeden jej koniec jest włożony do skrzyni a drugi.... do niczego, jest luźny. Czy to ma byc gdzieś włożone? Bo nie znalazłem niczego w pobliżu gdzie by to można było wsadzić... Auto chodzi normalnie, biegi też bez przeszkód wchodzą... Co to za ustrojstwo?

Zdjęcie w załączniku, rurka zaznaczona strzałką. Zdjęcie poglądowe

post-33991-0-29790700-1332710723_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Co do tej grubej rury to jest dokładnie tak jak pisze kolega 6gruby6. DOprowadza ciepłe powietrze, żeby się auto szybciej zagrzało w zimie. Mi to często spadało, jakoś tak nie chcaiło się trzymać, więc w końcu wywaliłem całkiem. Dwie lub trzy zimy przejeździłem na LPG bez tego i w sumie różnicy nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...