Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

odpowietrzanie pompy abs!


Gość damiano1718

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie zmienilem w swojej primerce p11 pompe abs i podlaczylem, poprzykrecalem kable i odpowietrzylem wszystkie kola zaczynajac od lewego(najdaleszego) później przód metoda pompowania pedałem i odkrecajac odpowietrznik! ODPOWIETRZALEM NA WLACZONYM ZAPLONIE!!! i na postoju pedal twardy ale gdy zapale samochod to pedał leci w podłoge:( hamować niby hamuje ale prawe przednie koło na podwórku to normalnie blokuje a pedał drrrrrga abs działa ! nie wiem co jest! słyszłem ze pompe abs odpowietrza sie jakoś komputerowo! i ze samochod musi byc w powietrzu ( wszystkie koła w powietrzu) jak odpowietrzyc caly uklad? dodam tylko ze jak wyjechalem na asfalt i przyhamowalem to pedal polecial do podlogi, zaczał dzialac abs,pedał sie podniósł wyżej, gdy puszczałem pedał to przód tak jakby puścił a tył nadal piszczał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popełniłeś błąd, w samochodach z ABS-em odpowietrzanie zaczyna się od koła najbliżej położonego od pompy abs-u, powinieneś zacząć od prawego przedniego,później przód lewy,później tył prawy i na końcu tył lewy, oczywiście tak jak robiłeś zapłon musi być włączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TO KOLEGO CHYBA NIE CZYTAŁEŚ INSTRUKCJI :whistle: bo w instrukcji wyraźnie pisze żeby w nissanach przy odpowietrzaniu hamólców odłaczyć akumulator! widocznie wtedy zaworki w pompie sie otwieraja jest przepływ przez pompe abs i analogicznie można ją odpowietrzyć :wave: przynajmniej u mnie to działa a z tym odpowietrzaniem to różnie piszą wiec sam już mam mętlik w głowie! ale zazwyczaj zaczyna sie od najdalej połozonego koła od pompy! bez wzgledu czy samochód jest z ABS-EM czy bez! !!

 

a tak wogóle słyszeliście o metodzie odpowietrzania samoczynnego? bo ja takie coś znalazłem w necie ! mianowicie ktoś w necie napisał ze stawia sie samochód na równym, dolewa sie płynu na maxa, odkręca sie wszystkie odpowietrzniki i zostawia sie samochód na jakąś godzine, przychodzi sie , zakręca odpowietrzniki , ewentualnie dolewa płynnu i JUŻ!!! :| czego to ludzie nie wymyślą, pomyslałem sobie ze bzdura kompletna!!! i zey nie było ze ja to wymysliłem tylko koleś tak w necie pisał :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zalozyc kawalek wezyka na odpowietrznik i wsadzic go do sloika zalanego do polowy plynem hamulcowym, i odkrecasz tylko odpowitrznik i widac kiedy konczy sie powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

tak??? :| ja słyszałem co innego! ale to chyba nie ma róznicy, wazne żeby zawory niskiego i wysokiego ciśnienia w pompie abs były otwarte ale , teraz jak pojeździłem to pedał zrobił sie twardszyyy i to o wiele! tylko ze znowu jak hamowałem i puściłem hamulec to prawe przednie koło późnoo strasznie odpusciło! pedał był puszczony a przednie prawe koło dalej hamowało! no nic spróbuje je porządnie odpowietrzyc!

 

odpowietrzałem przez wezyk przezroczysty i do słoika i od odpowietrznika leca takie małe buńki powietrza wielkości czubka igły, i jak pompuje pedałem to to tak wyglada jakby wlatywały do zbiorniczka płynu hamulcowego i wypływały na powierzchnie! to normalne? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BO jest dalej zapowietrzony. Nie naja prawa pecherzyki powietrza sie pokazywac.

W manualu dla modeli z kierownica z lewej strony jest napisane ze albo wyciagnac bezpiecznik ABS albo odlaczyc przewod nimusowy od akumulatora i odpowietrza sie najpierw prawe tylne , lewe przednie , lewe tylne i prawe przednie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

NO TO KOLEGO CHYBA NIE CZYTAŁEŚ INSTRUKCJI :whistle: bo w instrukcji wyraźnie pisze żeby w nissanach przy odpowietrzaniu hamólców odłaczyć akumulator! widocznie wtedy zaworki w pompie sie otwieraja jest przepływ przez pompe abs i analogicznie można ją odpowietrzyć :wave: przynajmniej u mnie to działa a z tym odpowietrzaniem to różnie piszą wiec sam już mam mętlik w głowie! ale zazwyczaj zaczyna sie od najdalej połozonego koła od pompy! bez wzgledu czy samochód jest z ABS-EM czy bez! !!

 

a tak wogóle słyszeliście o metodzie odpowietrzania samoczynnego? bo ja takie coś znalazłem w necie ! mianowicie ktoś w necie napisał ze stawia sie samochód na równym, dolewa sie płynu na maxa, odkręca sie wszystkie odpowietrzniki i zostawia sie samochód na jakąś godzine, przychodzi sie , zakręca odpowietrzniki , ewentualnie dolewa płynnu i JUŻ!!! :| czego to ludzie nie wymyślą, pomyslałem sobie ze bzdura kompletna!!! i zey nie było ze ja to wymysliłem tylko koleś tak w necie pisał :shifty:

Metoda o której piszesz tzw.grawitacyjna była stosowana kiedyś przeze mnie w Żuku i wszystko było ok. Nie wiem czy zadziała w autach z ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...