Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

LPG zapach przy starcie


Gość adalbert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Niedawno założyłem instalację LPG do mojej Almery. Wszystko jest w porządku oprócz..... odpalania po krótkim postoju. Czuć wtedy mdły zapach gazu we wnętrzu - dmuchawa zasysa powietrze z komory silnika. Mam zainstalowany automat, który zawsze odpala na benzynie a po przegazowaniu przełącza na gaz, niezależnie od temperatury silnika. właśnie po krótkiej chwili po przełączeniu najbardziej czuć zapach gazu. Sprawdzałem w serwisie szczelność instalacji i ponoć wszystko jest ok. Ale nie mogę się jakoś do tego przekonać, bo poprzednio miałem Sunny z gazem (1.6 gaźnik) nie miałem tego problemu, był " bezzapachowy". Co robić, bo zapach gazu nie jest czymś pożądanym w aucie. może to coś z parownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobna instalacje i mielm podobny problem z zapachem jak zatrzymywalem sie na swiatlach. Gazownik w serwisie powiedzial mi ze to moze byc zapach "smieci" w katalizatorze i radzil go "przepalic" czyli przejechac sie pare razy dluzej z predkoscia >> 100km/h. Pomoglo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, ale wydaje mi się że to normalne, zwłaszcza jak zgasisz i ponownie zapalisz zimny silnik.

W końcu na nowo przepłukujesz silnik benzyną i uwalniasz resztki gazu z komory spalania... tak sobie wymyśłiłem taką teorię ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adig sprawdź czy wielozawór przy zbiorniku trzyma. Prawdopodobnie czujesz zapach gazu, który ulatnia się z wielozawóru w stronę "wlewu" gazu. Czasami przy dużym ciśnieniu tak się dzieje z niesprawnym zaworem, jak ciśnienie spada to się "uszczelnia" i zaczyna poprawnie działać.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...