Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Potrzebny Nissan NS-1 Fluid


Gość ryś_71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem Tino ze skrzynią H-CVT, wersja z silnikiem 2,0 SR20DE, 2001r. Autko sprowadzone, w Polsce ta wersja nie była oferowana w sprzedaży. Za jakiś czas (to znaczy za kilkaset kilometrów) podzielę się wrażeniami z użytkowania... Na chwilę obecną potrzebuję pomocy w następującej kwestii - zbliża się termin wymiany oleju w tym automacie - przebieg 114kkm, interwał wymiany wg. instrukcji to 60kkm. Powyższa instrukcja zaleca tylko i wyłącznie olej/płyn typu NS-1. Po wstępnym rozpoznaniu okazuje się że olej dostępny jedynie w ASO w cenie ok. 110 zł za litr. Potrzebna ilość to ok. 7,7 l.

Liczę na podpowiedzi co do pozyskania NS-1 z innych źródeł...

Na allegro można kupić NS-2 - czy można go stosować zamiennie z NS-1?

Czy opłaci się sprowadzić z za granicy?

Czy może ktoś z klubowiczów posiada ten olej jako "pozostałości" po wymianie? Byłbym zainteresowany odkupieniem...

Czy ktoś się orientuje na czym polega "fenomen" tego oleju - dlaczego nie posiada on zamienników?

 

Dzięki za wszelką pomoc,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpowiem tylko tyle co wiem, masz skrzynie biegów automatyczną , i to prawda że wymienia się olej co 60.000 km, i pilnuj tego bo naprawa jest droga, popytaj w najbliższym warsztacie samochodowym jaki stosują olej do automatów na pewno są zamienniki, ale z tego co wiem zapłacisz i tak około 300zł, ponieważ te oleje są drogie. Nie jesteś sam kilka takich nissaników jeżdzi po naszych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...