Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny nie odpala, tylko na popych


filipos84

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem jedną z pierwszych awarii w moim sunnym 1.4 sedan 94 rok.

Nie odpala, myślałem że akumulator się wyładował podpięcie pod kable nie przynosi skutku, dopiero na popych pali i normalnie jeździ, jak kręce kluczykiem kontrolki się palą i nic,

powiedzcie co to może być? rozrusznik? Jeżeli tak to jak to najtaniej zrobić czy wymienia się cały czy naprawia jak to jest? Musze jakoś szybko to zrobić bo nie chce żeby auto stało, normalnei do mechanika bym pojechał ale nie mam kasy na razie, poradzcie coś jak możecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedys mialem podobny problem w hyundaiu... okazalo sie ze poprzedni wlasciciel mial problem z elektryka i polozyl nowy kabel do rozrusznika i tego nie zalutowal... Gdy chcialem odpalic auto bylo tylko cykanie... poruszylem kablami pod kierownica i odpalal... Sprawdz, moze tam cos jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś przekręci kluczyk na rozrusznik, a Ty puknij czymś w rozrusznik (pare razy) jeśli zaskoczy to pewnie szczotki się zawieszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przerabiałem to w ten weekend. Było tylko cykanie(przekaźnik). Miernik i sprawdź czy dochodzi napięcie. Na wejściu do automatu miałem 12V. Po przekręceniu na wyjściu pojawiało się 0.04V wiec automat do wymiany. Mam diesla wiec nie wiem jak z wyciąganiem rozrusznika w benzynie. Ja poradziłem sobie bez kanału w 15 minut. Trzeba tylko wymontować dolot powietrza i wszystko jest na wierzchu. 2 śruby, odpiąć kable i wyjąć od spodu. Rozkręciłem go, sprawdziłem od razu szczotki itp.(jest coś takiego jak odpowietrzenie- można to wyczyścić bo syf się zbiera) Nigdzie nie było automatu ale w końcu go znalazłem: www.bendiks.pl w łomiankach. automat nowy za 55 złotych. Złożyłem, śmiga jak nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...