Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawieszenie


Gość jaskulski154
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moja n16 2.2Di wazy 1380kg moze n15 sa lekkie a ja mam srednio twarde pewnie dlatego ze jeszcze orginalne sprezyny i amorki wiec sa troche wytłuczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lekkie. To są auta tzw. kompaktowe. Auto ciężkie to np. stare Meśki W124, co ważyły po 1800kg lub Volvo 900setki, których masa przekraczała 2 tony. Tam zawieszenie było miękkie i komfortowe, bo dzięki masie i w miarę dużemu rozstawowi kół auto bez problemów dało się prowadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dasz radę kupić coś "miękkiego" - wszystkie nowe amorki i sprężyny do N16 będą twarde, bo taka charakterystyka auta.

 

Jak objawiają się te "czułe dziury"? Stuki słyszane w kabinie czy po prostu sztywne auto?

 

Nawet jak uda Ci się dostać jakieś miękkie zawieszenie - będzie Ci prowadzać auto po drodze, szczególnie odczujesz to na nierównej nawierzchni, autko przy większych prędkościach będzie latało od lewej do prawej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci sprawdzilem mase wlasna mercedesa w124 i wazy 1320kg:P ogolnie rzecz biorac to wymagania klientow sie zmieniaja i samochody staja sie coraz twardsze by lepiej sie prowadzily ale nie po naszych nie do konca rownych drogach tylko po autostradach ktorymi nie jezdzimy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny co do masy własnej tego Meśka?

 

190tka, którą ojciec miał, 2.0E, na tabliczce pod maską miała 1490kg masy własnej.

 

W124 3.0TD, którym sporo jeździłem - na tabliczce 1590kg.

 

Są to masy auta "suchego", bez paliwa, bez olejów i innych płynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N16 ma twarde zawieszenie??

Ludzie jak wpadnę na nierówność to jeszcze mnie pół minuty buja. To jest twarde zawieszenie? Spróbujcie się przejechać np Fodrem Fistą IV i ciekawe czy któryś z was napisze wtedy że Almerka ma twarde zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N16 ma twarde zawieszenie??

Ludzie jak wpadnę na nierówność to jeszcze mnie pół minuty buja. To jest twarde zawieszenie?

to chyba masz amorki do wymiany i dodatkowo mało wiatru w kołach, u mnie jest twarde jak cholera, każdą nierówność czuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi powiedzial wujek Googiel:P nie bede sie sprzeczal ze jest inaczej, ale z kazdym liftingiem i nowym modelem pojazd o podobnych gabarytach robi sie coraz ciezszy:) tak juz jest i auta sa coraz twardsze(w kazdym modelu montuje sie coraz nizsze opony i twardsze nastawy zawieszenia). a jesli ktos nie moze sie z tym pogodzic to trzeba zainwestowac w daewozidlo i bedzie miekko na pewno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Almera generalnie ma miękkie zawieszenie, z resztą na każdym ostrzejszym zakręcie "szorujemy lusterkami po asfalcie". Wrażenie twardości i głosnej pracy jednoczesnie robi tylne zawieszenie które oparte jest na belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się tylko jak Almerka wybiera poprzeczne nierówności, pewnie ze względu na sporą masę (potrafi ostro bująć i zanurkować). Dłuższe trasy po typowo polskich drogach są Almerką bardzo męczące :-) Na nowych "drogach do EURO" jedzie się super :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera ma twarde zawieszenie i nie gadajcie głupot , jak jak zjeżdżam tylnym kołem z krawężnika to aż słychać mocne stuknięcie w kabinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Ja niestety wręcz przeciwnie, mam bardzo miękką almerę i zastanawiam się nad wymianą sprężyn.  2,2 di 250 tys przebiegu ( bardzo wątpliwe ) 

I teraz moje pytanie, czy nowe sprężyny załatwią sprawę, czy lepiej zmienić np. Przód od GTI-R'a , a może znacie jakieś fajne sprężyny pasujące do almery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...