Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak możliwości zmiany biegów


Gość JjS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po niespełna 5 kkm zablokowała się skrzynia biegów - coś się pozajączkowało w mechanizmie zmiany biegów i nie można włączyć żadnego biegu. W ASO powiedzieli, że muszą wyjąć skrzynię, bo coś chrzęści w ustrojstwie do wybierania biegów i "może być coś grubszego". Wcześniej żona narzekała, że czasem biegi wchodzą ciężko, ale że usterka pojawiała się sporadycznie, trudno było to reklamować. Myślałem, że dociągniemy do przeglądu...

 

Dziś zgodnie z obrazkiem z mojego avatara, przyczepiłem QQ do Hila i zaciągnąłem do ASO. Może niepotrzebnie kusiłem los wstawiając taki obrazek w profilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze - ale się porobiło - żeby aż tak ? aby nie można żadnego biegu włączyć, raczej rzadko spotykana przypadłość. Powiedz co to było jak będzie już naprawione .

Aż się włos zjerzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie gość wbił na siłę i wjechał na halę, ale małżonka delikatna i zakochana w Kaju, więc się nie odważyła na rozwiązania siłowe. Konsylium na dniach, dam znać co i jak...

 

 

A czy przy zgaszonym silniku biegi wchodzą?

Jesli tak to będzie docisk sprzęgła albo cos z samym sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał podobne objawy, początkowo biegi 3,4 oraz 5 nie wchodziły. Potem już żaden, albo w kratkę - raz dało się wrzucić , potem nie. Okazała się że to wysprzęglik oraz koło dwumasowe. Może u Ciebie będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że rozregulowały się cięgna sterujące skrzynią biegów, bo kontry były niedociągnięte i rozkręciło się po niespełna 5 kkm. Wyregulowali, posmarowali, hula... A nie można było tak od razu, we fabryce dobrze zrobić? :P

Edytowane przez JjS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja kupowałem w Japan Motors, a nie w Pakistan Autos :angry:

 

Pakistani+Christian+protestors+demonstrate+against+the+killing+of+slain+minorities+minister+Shahbaz+Bhatti%2C+in+Karachi+on+March+2%2C+2011.jpg

 

Wiem, wiem, globalizacja, optymalizacja, unifikacja...

 

A mojego Hila skręcali w RPA, dobrze, że się Apartheid skończył...

Edytowane przez JjS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwisz - jeśli podobno montują go w UK Pakistańczycy i inne nacje o tej samej kulturze pracy.

 

Zgadza sie ale nadzór jest z NISSANA wiec nie ma co winic pakistanów o brakoróbstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzór nadzorem, ale jeśli ktoś odwala fuszerkę i nie dokręci np. kontry, to jak wewnątrz skrzyni to sprawdzić - pracować pracuje i jakiś czas chodziła aż się rypło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzór nadzorem, ale jeśli ktoś odwala fuszerkę i nie dokręci np. kontry, to jak wewnątrz skrzyni to sprawdzić - pracować pracuje i jakiś czas chodziła aż się rypło.

 

Sądzę ze w Albionie skadaja a nie produkują. Podzespoły w całosci przychodzą wiec przyczyny złego nadzoru nalezy szukac gdzies ........ w Chinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze się fuszerki będą zdarzać jeśli fabryki mają taką wydajność jaką mają

 

VW Golf rodziców rozsypał się po 3kkm z powodu wady kabli wysokiego napięcia

palił na 3 cylindrach, chodził jak traktor, robili go 5 dni

potem kompresor klimatyzacji w ostatni dzień gwarancji k***a :D :D

 

 

od tego incydentu 80kkm i nic poza benzyną i eksploatacją

 

dostali samochód z wypożyczalni za free i ten samochód był na nich pewnego rodzaju batem bo za każdy dzień płacili nie mało (Renault Laguna full opcja)

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...